تاریخ ارسال : ۱۴ مهر ۱۳۹۶ ساعت : ۵:۰۹ ب.ظ ۰ نظر
Print Friendly

قالی‌شویان در مشهداردهال برگزار می‌شود، در خاوه برگزار نمی‌شود

کاشان نیوز: خبرگزاری خبرآنلاین در گزارش از برگزاری آیین سنتی ــ مذهبی قالی‌شوان کاشان، به اشتباه محل برگزاری این مراسم را خاوه اردهال ذکر کرد.

خبرگزاری خبر آنلاین در گزارشی از برگزای آیین مذهبی ـ سنتی قالی‌شویان کاشان، که در جمعه دوم پاییز هرسال در مشهد اردهال کاشان برگزار می‌شود، به اشتباه محل برگزاری مراسم را به جای مشهد اردهال، خاوه اردهال ذکر کرد.

اگرچه در تیتر گزارش این خبرگزاری، از نام «مشهد اردهال کاشان» به عنوان محل برگزاری مراسم یاد‌شده، اما در بدنه و در پاراگراف دوم گزارش، نوشته‌شده مراسم در روستای «خاوه مشهد اردهال» برگزار شد.

این درحالی است که «اردهال» یک منطقه عمومی شامل چندین روستا و از جمله مشهد، باریکرسف، ریجون، لارون و مهدی‌آباد و … خاوه است که بخشی از آن‌ها در استان مرکزی و بخشی در استان اصفهان و شهرستان کاشان قراردارند. روستای خاوه در استان مرکزی قرار دارد و مراسم قالی‌شویان در مشهد اردهال که در بخش شهرستان کاشان قرار دارد برگزار می‌شود.

مردم روستای خاوه اردهال، مجری اصلی و یکی از ستون‌های برگزاری آیین مذهبی ــ سنتی قالی‌شویان، در کنار مردم قریه فین کاشان دیگر ستون اصلی برگزاری این مراسم، هستند، اما این مراسم نه در خاوه که در مشهد اردهال که به کربلای ایران شهرت دارد برگزار می‌شود.

لینک خبر: http://kashannews.net/?p=68692
مطالب مرتبط

دیدگاه شما

لطفا مقدار صحیح را در کادر زیر وارد نمایید: