تاریخ ارسال : ۲۵ مرداد ۱۳۹۳ ساعت : ۸:۴۵ ق.ظ ۴ نظر
Print Friendly
نقدي بر برگزاري اولين نشست تخصصي چالش‌ها و فرصت‌های سرمایه‌گذاری در كاشان بزرگ

كاشان بزرگ درگرو فكرهاي بزرگ است

کاشان نیوز- مجید رفیعی: كاشان بزرگ بر پرده سن خودنمايي می‌کند. شايد؛ كاشان، آران و بيدگل، نطنز و بادرود و ابيانه، دليجان و نراق و … منظور است. ولي سالن پر نشده است. حتي از دوستان آران و بيدگلي كه كنار گوشمان در كوير آران و بيدگل سكني گزیده‌اند، خبري نيست. شايد دعوت نشده‌اند. شايد شده‌اند ولي نیامده‌اند.
متولي مراسم فرمانداري كاشان است. قرار است با همكاري دانشگاه كاشان کارگروه‌هایی ايجاد گردد و اقدامات انجام‌شده علمي در نشست‌های تخصصي ارائه گردد.
بر پرده سن نوشته‌شده «اولين نشست تخصصي چالش‌ها و فرصت‌های سرمایه‌گذاری در كاشان بزرگ» ولي كدام كاشان بزرگ؟ آيا آنچه در فكر کاشانی‌های مطرح است؟ يا آنچه در عمل آران و بیدگلی‌ها به چشم می‌آید.
آيا براي لختي تحمل شنيدن بخشي از واقعیت‌های موجود راداریم تا بعدازآن به كاشان بزرگ بينديشم:
آن روز كه «رئيس شوراي اسلامي وقت شهر » که به گفته «عضو شورا» در جلسات چرت می‌زند، اعضاي شوراي اسلامي آران و بيدگلي در كوير سرگرم گفتگو با كشاورزان منطقه هستند تا با آزادسازي؛ فرآيند مسير کنارگذر را تسهيل كنند. كنارگذر كه به يك كيلومتري انتهايي در حوزه كاشان می‌رسد، چرت كاشاني پاره می‌شود و به فكر کنارگذر می‌افتند.
آن روز كه نماينده محترم وقت سرگرم مهره چيني مسئولان شهرستان از بين دوستان است به همت دلیجانی‌ها، بزرگ مسير قطار برقي تهران – اصفهان به شهر کوچکشان به پرواز درمی‌آید و بدان جا تغيير مسير می‌دهد.
کاشانی‌ها كه از غافله پيشرفت و توسعه نسبت به شهرهاي هم‌جوار جامانده‌اند چاره‌ای نمی‌بینند تا راحت‌ترین راه را كه بهترين نيست بيازمايند و به‌جای تلاش براي كارهاي بزرگ، دل‌مشغول تخريب ديگران می‌شوند و اين اندك دل‌خوش دارند.
«كاشان بزرگ» حوزه جغرافيايي بزرگ نيست. «كاشان بزرگ» فکرهای بزرگ و بی‌غرض است كه می‌تواند توسعه و پيشرفت منطقه را از چاه تاريك کج‌اندیشی به آسمان آبي هم‌افزایی قابلیت‌ها رهنمون شود.

لینک خبر: http://kashannews.net/?p=33838
مطالب مرتبط

 • محمد مرداد ۲۷, ۱۳۹۳ - ۱۰:۰۷ ق.ظ - پاسخ دادن

  متاسفانه در کاشان مسئولین دغدغه ی کارهای اساسی را ندارند و در تلاش برای انجام کارهای شعاری هستند و این باعث از بین رفتن هزینه ها و انگیزه های موجود می شود که ضرری بزرگی است و در اقدامی عجیب سعی در یارگیری از میان رسانه های شهر را دارند تا تنها به تعریف از تمجید از انها بپردازند و انتقادی از آن کانال متوجه آن ها نشود تا مثلا در انتخابات بعدی رای بیاورند.

  بعنوان مثال پرتال …. به هیچ عنوان کامنت نقدی از شهرداری یا مرکز ارتباطات راهبردی شهرداری کاشان با وجود نقاط ضعف بسیار زیاد ونگرانی دلسوزان شهرداری را اجازه انتشار نمی دهد. و این عین دیکتاتوری رسانه ای است

  (0)(0)
 • محمد فهمیده مرداد ۲۶, ۱۳۹۳ - ۸:۰۴ ب.ظ - پاسخ دادن

  آقای رفیعی بسیار جالب بود. مثل همیشه قلم توانا ی شما نکات مهمی را به مسئولین فرمانداری یادآوری می کند.

  شاید دعوت نشده‌اند. شاید شده‌اند ولی نیامده‌اند

  (0)(0)
 • علی مرداد ۲۶, ۱۳۹۳ - ۱:۰۶ ب.ظ - پاسخ دادن

  جالب بود و عالی نوشته بود . قابل توجه برگزار کنندگان خفته این همایش

  (0)(0)
 • سجاد مرداد ۲۵, ۱۳۹۳ - ۶:۴۰ ب.ظ - پاسخ دادن

  .

  . مطلب بسیار عالی بود

  با تشکر از آقای رفیعی

  (0)(0)
 • دیدگاه شما

  لطفا مقدار صحیح را در کادر زیر وارد نمایید: