تاریخ ارسال : ۲۲ مرداد ۱۳۹۶ ساعت : ۱:۳۱ ق.ظ ۱۰ نظر
Print Friendly

لیست همدلی، انتخاب راهی متفاوت یا ادامه سیاست‌های سابق

کاشان نیوزسعیدغلامیان: فرصتی کوتاه مانده به انتخابات گذشته شورای شهر کاشان تبلیغات لیست همدلی جسته‌وگریخته شروع شد و نزدیک انتخابات شدت بیشتری گرفت. لیستی تلفیقی تهیه گردید و تبلیغات دیرهنگامی شروع شد که در شرایط عادی راه به‌جایی نمی‌برد اما به دلیل انتظار شهروندان از حضوری متفاوت به‌سرعت در بین مردم منتشر و پذیرفته شد. با این همه لیست همدلی نیازی به تبلیغات محیطی پیدا نکرد زیرا بستری به مدد رسانه مستقل با فعالیت بی حمایت یکی دو صدای متفاوت فرهنگی آماده‌شده بود و افکار عموم آماده حضور اشخاصی متفاوت بود.
تبلیغات دیرهنگام این لیست که توان تأثیرگذاری بر افکار عمومی را نداشت – به مدد انتقادات و سؤالات مطرح‌شده که عطش جامعه رأی‌دهنده کاشان به پذیرش طرز فکری که فارغ از مناسبات و تفکرات حاکم بر شهر باشد را فعال کرده بود- جای خود را در بین اقشار مختلف باز کرد و اگرچه ایشان روش استفاده از رسانه محلی را ندانسته یا شاید هم توانایی بهره‌گیری از آن را نداشته و نشانه آن‌هم این بود که نشریه‌ای بدون مجوز به نام «شهر همدلی» را طراحی و منتشر کردند که تنها مصرف داخلی یافت و بین کسانی که از قبل این اشخاص را می‌شناختند منتشر شد، تأثیری در جذب آرای طرف مقابل نگذاشت، اقدامی که نشان از عدم توجه یا عدم آگاهی نسبت به کارکرد قانونی نشریات و رسانه داشت و از دید اهل‌فن پنهان نماند.
لیست همدلی تاکنون از خود فعالیتی متفاوت بروز نداده است و بویی از اصلاح‌طلبی از آن به مشام نرسیده است و در اصلی‌ترین وظیفه شورا یعنی انتخاب شهردار جدید و یا ابقاء شهردار سابق ابتکار عمل را عملاً به دست اقلیت شورا سپرده‌ است و کار به‌جایی رسیده که معدود افرادی از طرفداران شهردار سابق در خیابان‌ها با نصب بنر و برگزاری جلسات هیئتی نمایندگی قاطبه افکار عمومی و شهروندان کاشانی را القاء کرده تا به این وسیله ترس و دلهره بر جان اکثریت شورا انداخته و در ابقاء شهردار فعلی به‌عنوان یک گروه فشار عمل کنند تا لیست همدلی فکر تغییر احتمالی شهردار را از سر بیرون کند که تا حدی هم موفق بوده‌اند!
لیست همدلی تاکنون به رأی آوردن دل خوش داشته و کوچک‌ترین فعالیتی بیرونی و رسانه‌ای نداشته است و از درز اخبار به بیرون از این حلقه به بهانه جلوگیری از اقدامات ایذایی رقبای در اقلیت جلوگیری کرده که همین باعث القاء این ذهنیت شده است که اقلیت قدرت مانور و تأثیرگذاری بیشتری در این دوره از شورای شهر کاشان خواهند داشت.
این رفتار نشان می‌دهد نظریه عدم دخالت تعدادی از اصلاح‌طلبان که به کمک لیست همدلی آمده و در توافقی با حلقه طرفدار بیت آیت‌الله یثربی لیست همدلی را تشکیل دادند درست بوده و اصلاح‌طلبان کاشان باید اجازه می‌دادند هر ۹ نفر توسط همان حلقه معرفی شوند تا هم ‌وزن آنها در جامعه مشخص گردد و هم مشکلات شورا و شهردار قبلی گردن اصلاح‌طلبان نیفتد.
آنچه تاکنون از رفتار لیست همدلی دیده می‌شود، بیشتر منطبق بر رفتارهای محافظه‌کارانه است تا اصلاح‌طلبانه، مدت‌هاست که نگاه منتظر جامعه بر در دوخته مانده تا ببینند سیاست آنها که از راه می‌رسند همان است که نتیجه آن را اکنون در مدیریت شهر کاشان می‌بینند یا قرار است کاشان روشی متفاوت را تجربه کند؟

لینک خبر: http://kashannews.net/?p=68018
مطالب مرتبط

 • باغ شیخی مرداد ۲۳, ۱۳۹۶ - ۹:۲۰ ب.ظ - پاسخ دادن

  با سلام. من فکر می کنم تبلیغات و بزرگ کردن شهردار توسط اقلیت شورا چندان هم ناشی از ترس و واهمه آنها نیست. شهردار و همراهانش در شورا می دانستند چه کار کنند. آنها با علم به اینکه عقل مردم به چشمشان است ، درابتدا باز بزک کردن شهر دل عوام را به دست آوردند و درظاهر و خفا با پروژه های میلیاردی …[حذف توسط مدیر سایت] که گل سر سبد آنها پروژه فرودگاه است. با بزرگ کردن شهردار ونصب بنرهای رنگارنگ در حمایت از او و رواج شایعه هایی از سوی خودشان نظیر عزیمت ایشان برای تصدی شهرداری شهرهای بزرگی مثل رشت یا اراک (که سر زبانها افتاده) فرار به جلو می کنند. در اینصورت اگر ایشان ابقا شود که برایشان خوب است و اگر برکنار شود از فردای برکناری ایشان هر مشکل کوچکی را علم کرده و فریاد وا مسلمانا سر خواهند داد که : ملت چه نشسته اید که شهردار جدید اینکاره نیست و شهردار قبلی چقدر خیابان آسفالت کرد و جدول کاری کرد. پس در هر صورت تلاش حامیان ایشان که اقلیت شورای جدید هستند در این راستا خواهد ماند که محبوبیت و چهره جهادی !! ایشان را تا انتخابات مجلس آینده در اذهان عمومی حفظ کنند. متاسفانه به نظر می رسد لیست شهر همدلی از پیش بازنده شده مگر اینکه با انتخاب شهرداری قوی و با برنامه نقشه های جماعت تندرو بر ملا شود.

  (2)(3)
  • عباسیان مرداد ۲۵, ۱۳۹۶ - ۱۰:۴۹ ق.ظ - پاسخ دادن

   بابا گل گفتی ! چند وقت پیش شایعه کرده بودند که شهر قم ، رضوی را به عنوان شهردار خواسته!! اگر برکنار بشود آنجا می رود. این شایعه را خیلی خیلی من شنیدم! تا اینکه تلفن به یکی از دوستان قمی اَم در شهرداری قم زدم و سوال کردم، ایشان خنیدید و گفت : مگر آدم در قم یا .. قحطی است که شهردار از کاشان بیاورند! چقدر ساده هستید.

   (2)(1)
 • حاج حسنی مرداد ۲۳, ۱۳۹۶ - ۱۰:۰۷ ق.ظ - پاسخ دادن

  اگر لیست همدلی قاطعیت بخرج ندهد ، خیانتکار خواهد بود ، چون حضرات در انتخابات قول تغییر شهردار را داده بودند. ما دیگر به این ها رأی نمی دهیم. هیچ بهانه ایی قبول نیست. وگرنه بوی معامله و زد و بند سیاسی با آراء مردم می آید و این خیانت است. قصور و ترس هم خیانت است.
  ترس و واهمه از چی دارند؟! تجربه نشان داده مدارا با …[حذف توسط مدیر سایت]صفتان ، خلف وعده و زیان و شکست را به دنبال خواهد داشت. یک یا علی بگویید و هیچ کس غلطی هم نمی تواند بکند.
  شما چه شهردار را عوض بکنید چه نکنید ، از دیدگاه طرف مقابل همیشه افراد بد، محسوب می شوید و شما را عامل ناتوانی خودشان معرفی خواهند کرد. این کار همیشگی آنهاست . فریب …[حذف توسط مدیر سایت] را نخورید.

  (3)(2)
 • محمد رضا سجادی مرداد ۲۲, ۱۳۹۶ - ۶:۳۶ ب.ظ - پاسخ دادن

  خدمت برادر غلامیان و کلیه خوانندگان سایت
  بنظر من شورای جدید ابتدا با موضعی صحیح وارد شد یعنی تهاجمی. و دست روی ستون لرزان طرف مقابل نهاد ، یعنی شهردار!
  لرزه بر جان طرف مقابل افتاد، در چند گوشه شهر بنر حمایت از شهردار زدند. و دقیقاً این بنر زدن ها نقطه ضعف آنها را نشان. یعنی خیلی خیلی از تعویض شهردار واهمه دارند. حیثیّت آنان شهردار است که چند سال مثل بادکنک او را بزرگ کردند، نام مقدس جهادی بر او نهادند! و قصد داشته و دارند که در آینده او را نامزد انتخابات مجلس کنند.
  و شهرداری الان به کانون سیاسی آقایان تبدیل شده ، از طرفی به کانون کاریابی آقازاده های بیکار آنان.
  البته بنده اصلاح طلب نیستم ، و خود را اصولگرا می دانم ولی حق گرا !گاهی اصلاح طلبان حرف حق می زنند باید پذیرفت. در شهرداری مشتی …[حذف توسط مدیر سایت] جمع شده اند باید بیرون انداخته شوند.

  (5)(3)
 • مهدی مرداد ۲۲, ۱۳۹۶ - ۱:۰۲ ب.ظ - پاسخ دادن

  لیست همدلی یک ترکیب یک دست با استراتژی واحد نیست و متاسفانه تا الان نتونسته در عمل راهکار خاصی برای انتخاب شهردار آینده ارائه بده و شهر رو با انواع شایعات رها کرده تا تحلیف شورای جدید که باید دید اون زمان چه تصمیمی گرفته خواهد شد
  مسلما مهمترین تصمیم شورا انتخاب شهردار آینده است که انتخاب شهردار هم باید مبتنی بر برنامه های وی باشه خب سوال اینه که چرا لیست همدلی که حق انتخاب شهردار آینده رو داره گزینه های خودش رو معرفی نمیکنه تا با اعلام برنامه ها مورد نقد و برسی کارشناسان و افکار عمومی قرار بگیرن؟!
  امروز دیگه با این اوضاع شهرداری کسی نباید روی فاکتورهایی مثل بومی بودن یا گرایش سیاسی مانور بده بلکه اولویت معرفی یک شهردار متخصص و توانمنده که ضمن هماهنگی با کثریت شورا ، حداکثر هماهنگی با سیاستهای بالادستی دولت رو داشته باشه تا با هم افزابی فرصت برای عبور از شرایط فعلی و توسعه دوباره کاشان فراهم بشه

  (4)(0)
 • ناشناس مرداد ۲۲, ۱۳۹۶ - ۱۱:۳۸ ق.ظ - پاسخ دادن

  شما خودتون خبر ندارید مردم شدیدا از شهردار فعلی حمایت می کنند و هرجا می روی ازش تعریف می کنند. و به احتمال زیاد اگر شهردار عوض بشود چهار سال دیگر اصلاح طلبان جایگاهی در بین مردم نخواهند داشت.

  (5)(5)
 • شهروند مرداد ۲۲, ۱۳۹۶ - ۸:۵۰ ق.ظ - پاسخ دادن

  جناب غلامیان .لازمه داشتن صندلی ریاست ومقام در این شهر وهر جایی در ایران متاسفانه داشتن سیاست محافظه کارانه می باشد.یعنی نان به نرخ روز خوردن .یک جایی اقتضاء می کند اصلاح طلب باشی جایی دیگر اصول گرا.همین عدم یک رنگ بودن بزرگ ترین ضربه را تاکنون به مملکت زده در همه زمینه ها.حقیر یکی از همین دوستان لیست همدلی را می شناسم که وقتی مطلبی از یکی از رقبای سیاسی خود برای ما تعریف می کند می گوید :می خواستم بهش بگم .یعنی جلو رویش چیزی نگفته وقطعا صحبت هایش را تایید کرده ،حالا در پشت سر ایشان می گوید :می خواستم بهش بگویم…دوستان اگر به به پیشرفت کشورهای غربی نگاه کنید یکی از دلائلش دروغ نگفتن ویک رنگی مردمانش هست.

  (6)(0)
 • عباس گیوه چی مرداد ۲۲, ۱۳۹۶ - ۸:۲۷ ق.ظ - پاسخ دادن

  با تغییر شهردار چی بهت میماسه که انقدر داری خودتو جر میدی سعید

  (10)(9)
  • مدیر سایت مرداد ۲۲, ۱۳۹۶ - ۹:۴۱ ق.ظ - پاسخ دادن

   خودتون می‌دونید مدیر سایت -که با بی ادبی خاص خودتون مورد اشاره قرار گرفته است و گفته‌اند از کوزه همان برون تراود که در اوست-بحمدالله نیازی به تملق و مجیز گویی کسی نداشته و ندارد و به وی چیزی نمی‌ماسه اما شما برای این طرفداری‌تان لفت و لیس حسابی می‌کنید، مگه نه؟
   ضمناً بد نیست نگاهی هم به آی پی(IP) این تصویر بیاندازید تا مشخص شود که متملق و دورو و … کیست!

   (9)(3)
  • مجید رضائیان مرداد ۲۳, ۱۳۹۶ - ۱۰:۳۸ ب.ظ - پاسخ دادن

   آخه اگر هیچکس چیزی نگه! شهرداری همه را می بلعد ! باز هم یک نفر در مقابل این …[حذف توسط مدیر سایت]ایستاده است .درود!

   (1)(3)

  دیدگاه شما

  لطفا مقدار صحیح را در کادر زیر وارد نمایید: