تاریخ ارسال : ۱۵ مهر ۱۳۹۷ ساعت : ۴:۵۴ ب.ظ ۰ نظر
Print Friendly

ما هیچ؛ ما نگاه در تولد سهراب

کاشان نیوز:  به مناسبت نودمین سالروز تولد سهراب سپهری- شاعر و نقاش معاصر- یادمان«ما هیچ؛ما نگاه» در خانه تاریخی کاج کاشان برگزار می شود.

این یادمان ساعت ۱۹ روز یکشنبه؛ پانزدهم مهرماه با حضور دکتر محمد راستگو٬ دکتر جواد مجابی٬ استاد ناصر سرافرازی٬ خانم آسیه جوادی٬ پری زنگنه و سایر علاقه مندان به حوزه شعر و ادبیات برگزار می شود.

سهراب سپهری پانزدهم مهرماه سال ‌۱۳۰۷ به‌دنیا آمد. دوره‌ی متوسطه را در کاشان سپری کرد و سپس به تهران رفته ‌و در هنرکده‌ی نقاشی دانشگاه به تحصیل مشغول شد. سپهری در سال ‌۱۳۳۲ نشان درجه‌ی اول علمی از دانشکده‌ی هنرهای زیبا را دریافت کرد. نخستین مجموعه‌ی شعر نیمایی خود را با نام «مرگ رنگ» در سال ‌۱۳۳۰ منتشر و دو سال بعد، «زندگی خواب‌ها» را و در سال ‌۱۳۳۸، «آوار آفتاب» را منتشر کرد، که مورد استقبال قرار گرفت. از آثار او به مجموعه‌ی کتاب‌های «صدای پای آب»، «شرق اندوه» (‌۱۳۴۰)، «حجم سبز» (‌۱۳۴۶)، «ما هیچ؛ ما نگاه»، «در کنار چمن» و «هشت کتاب» می‌توان اشاره نمود. سهراب سپهری در اول اردیبهشت‌ماه سال ‌۱۳۵۹ فوت نمود و در مشهد اردهال ـ از توابع شهرستان کاشان ـ به‌خاک سپرده شد.

موزه ی منوچهر شیبانی با همیاری انجمن شاعران جوان کاشان و موسسه فرهنگی هنری پالیز فرهنگ و فرزانگی یادمان نودمین سالروز تولد سهراب سپهری را برگزار می کند.

لینک خبر: http://kashannews.net/?p=72196
مطالب مرتبط

دیدگاه شما

لطفا مقدار صحیح را در کادر زیر وارد نمایید: