تاریخ ارسال : ۱۴ آبان ۱۳۹۶ ساعت : ۹:۵۰ ق.ظ ۰ نظر
Print Friendly
رسانه‌های شنبه 13 آبا 96 و لایحه سازمان نظام رسانه‌ای

مجموعه نقد و بررسی لایحه سازمان نظام رسانه‌ای

کاشان نیوز-کامبیز نوروزی: روزنامه‌های صبح امروز تهران مطالب متعددی در نقد و بررسی لایحه سازمان نظام رسانه‌ای منتشر کرده‌اند.
«قانون»۴ صفحه به این بحث اختصاص داده است. علاوه بر این نیم تای بالای صفحه یک» قانون «با تیتر» به خدا پناه می‌بریم از بستن دهان مطبوعات، تماماً به این موضوع اختصاص‌یافته است. هفت مصاحبه و یادداشت و یک گزارش محصول کار امروز «قانون» در نقد و بررسی لایحه سازمان نظام رسانه‌ای است.
«شرق» در گزارشی تحت عنوان «خبرنگار خوب، خبرنگار دولتی» که تیتر آن در صفحه یک هم درج شده است، شرح نسبتاً مفصلی در بررسی این لایحه آورده است.
روزنامه «جامعۀ فردا» با تیتر یک «آقای رئیس‌جمهور مبنای نظام رسانه‌ای ما این است» به میراث احمد بورقانی در تدوین سند اخلاق حرفه روزنامه‌نگاری اشاره‌کرده و به‌طور غیرمستقیم، به نفی لایحه سازمان رسانه‌ای پرداخته است. این روزنامه همچنین در یادداشتی تحت عنوان «چرا با لایحۀ نظام رسانه‌ای مخالفیم» به بحث در مورد دلایل عدم پذیرش این لایحه پرداخته است.
روزنامه بهار نیز با در یادداشتی تحت عنوان «فاجعه بیخ گوش رسانه‌ها» نسبت به این لایحه واکنش انتقادی نشان داده است.
توضیح مهم: متأسفانه در چند روز در اخیر در میان نقد و بررسی‌هایی که در مورد لایحه سازمان نظام رسانه‌ای بوده است، موردی که مدافع این لایحه باشد، مشاهده نکرده‌ام. امیدوارم غیر از مدیران دولتی کسانی که مدافع این لایحه هستند نیز سخن بگویند و مطالب خود را منتشر کنند تا گفتگوها بیشتر و غنی‌تر شود.

لینک خبر: http://kashannews.net/?p=69127
مطالب مرتبط

دیدگاه شما

لطفا مقدار صحیح را در کادر زیر وارد نمایید: