تاریخ ارسال : ۲۷ تیر ۱۳۹۵ ساعت : ۱۰:۰۹ ق.ظ ۰ نظر
Print Friendly
معاون استاندار و فرماندار کاشان گفت: برای جذب اعتباری بالغ بر 2 میلیارد تومان

مجوز مناقصه اصلاح نقاط حادثه‌خیز کاشان-برزک اخذ گردید

کاشان نیوز: معاون استاندار و فرماندار کاشان پس از بازدید معاون وزیر راه که با حضور نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی، مدیرکل راه و شهرسازی استان و دیگر مسئولین استان و شهرستان از راه‌های ارتباطی شهرستان انجام شد گفت: طی بازدید سال گذشته معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار که از راه‌های شهرستان انجام گرفت مجوز برگزاری مناقصه به اعتبار بالغ‌بر ۲ میلیارد تومان برای رفع نقاط حادثه‌خیز و روکش آسفالت بخشی از مسیر کاشان–برزک–ورکان از سازمان راهداری کشور اخذ گردید که این فرآیند در مراحل پایانی قرار دارد و ان‌شاءالله عملیات اجرایی از مردادماه سال جاری آغاز می‌گردد.

حمیدرضا مومنیان افزود: مبلغ یک میلیارد و صد میلیون تومان از اعتبار مذکور برای روکش آسفالت ۶ کیلومتر مسیر در نظر گرفته‌شده است که مراحل برگزاری مناقصه و انتخاب پیمانکار و شروع عملیات اجرایی در حال پیگیری و انجام است.

وی اصلاح نقاط حادثه‌خیز پیچ و پل سعدآباد برزک، سه‌راهی کارخانه سیمان و گردنه نوبر را از محل مجوز سازمان راهداری کشور ذکر کرد و خاطرنشان کرد: نقطه حادثه‌خیز پل سعدآباد برزک در سال جاری با اصلاح مسیر و رفت‌وبرگشت عملیاتی گردیده است و با این اقدام و بر اساس شرایط موجود توانسته‌ایم حوادث و تصادفات را در حد امکان کاهش دهیم.

مومنیان با بیان این‌که عملیات بازگشایی گردنه نوبر با مشارکت بخشی خصوصی در حال انجام است یادآور شد: مقرر گردید بخش خصوصی در قبال امتیازاتی که از طریق اداره صنعت، معدن و تجارت به دست می‌آورد عملیات خاک‌برداری و زیرسازی مسیر گردنه نوبر را انجام داده و اداره راه و شهرسازی شهرستان از محل اعتبارات مذکور نسبت به آسفالت آن اقدام نماید.

فرماندار کاشان اظهار داشت: اصلاح قوس قائم قبل از پیچ سعدآباد – محل سانحه شهردار وزوان – و روکش آسفالت در آن محل از دیگر اقدامات راه و شهرسازی شهرستان است که از طریق مجوز اخذشده و از محل اعتبارات فوق‌الذکر انجام‌گرفته است. اصلاح این نقطه حادثه‌خیز به‌واسطه افزایش دید رانندگان اقدام قابل‌توجهی درزمینهٔ کاهش تصادفات مسیر می‌باشد.

مومنیان با بیان این‌که مطالعات تقاطع غیرهمسطح سه‌راهی مرق و تقاطع هم‌سطح سه‌راهی ورکان از دیگر اقدامات راه و شهرسازی شهرستان است یادآور شد: عملیات اجرایی این دونقطه در دستور کار مسئولین شهرستان و استان است و در صورت تأمین اعتبار؛ اقدامات اجرایی در سال ۹۶ عملیاتی می‌گردد.

معاون استاندار و فرماندار ویژه کاشان تأکید کرد: شایسته است اقدامات انجام‌شده همراه با جزئیات برای مردم اطلاع‌رسانی گردد و نباید به‌گونه‌ای عمل کنیم که توقعات و مطالبات به‌حق مردم فراتر از اعتبارات و امکانات دستگاه‌های دولتی جهت‌دهی گردد.

وی خاطرنشان کرد: اعتبارات موردنیاز برای تعریض و دوبانده کردن مسیر کاشان – برزک – ورکان فراتر از اعتبارات موجود دولتی است و همچنین این مسیر با توجه به تعداد تردد وسایل نقلیه در اولویت‌های بعدی قرارگرفته است و لیکن می‌توانیم با رفع نقاط حادثه‌خیز و بالا بردن دقت در رانندگی و عبور و مرور و توجه به فرهنگ رفت‌وآمد نسبت به کاهش هزینه‌های مادی و معنوی ناشی از تصادفات قدم برداریم.

در خبر مشابهی فرماندار کاشان همچنین گفت: اولویت های  نقاط حادثه خیز مسیر کاشان – مشهد اردهال مشخص شده است ، تقاطع غیرهمسطح چنار بعنوان اولویت سال جاری با اعتبار بالغ بر ۲۰ میلیارد ریال در صورت تأمین اعتبار احداث می‌گردد.

معاون استاندار و فرماندار ویژه کاشان تأکید کرد: نقاط حادثه خیز این مسیر به ترتیب اولویت؛ سه راه سوک چم، چنار، جوشقان استرک و نشلج مشخص گردیده است که مشکلات سه راهی سوک چم با اقداماتی اصلاحی مرتفع گردیده و اولویت سال جاری در صورت تأمین اعتبار ، احداث تقاطع غیرهمسطح و اصلاح سه راهی چنار می باشد.

وی با بیان این که ردیف اعتبار جاده کاشان – مشهد اردهال ملی است خاطرنشان کرد: اعتبار ملی این مسیر در صورت تحقق در تکمیل باند دوم و بهسازی باند قدیم هزینه می‌گردد که امیدواریم با پیگیری‌های نماینده محترم مردم در مجلس شورای اسلامی اعتبار لازم برای این پروژه  اختصاص داده شود.

مومنیان اظهار داشت: اصلاح سه راهی جوشقان استرک اولویت بعدی است. با این وجود راه و شهرسازی شهرستان  آمادگی دارد در صورت همکاری، همراهی و مشارکت بخش خصوصی نسبت به احداث تقاطع غیرهمسطح و اصلاح مسیر در سال جاری اقدام نماید.

فرماندار کاشان در خصوص روشنایی این مسیر افزود: سازمان راهداری کشور آمادگی دارد در صورت مشارکت بخش خصوصی نسبت به روشنایی این مسیر اقدام نماید. مشابه این طرح در بلوار کاشان – قمصر عملیاتی گردیده که از طریق مشارکت بخش خصوصی ، شهرداری قمصر و مساعدت نماینده محترم مردم در مجلس شورای اسلامی اعتبار مورد نیاز مسیر تأمین و عملیاتی گردیده است. با این وجود سازمان راهداری کشور در سال جاری چند نقطه از مسیر در محدوده زیارت حضرت سلطانعلی امام محمد باقر علیه السلام را در دستور کار قرار داده است تا پس از مطالعه و امکان سنجی نسبت به روشنایی آن اقدام نماید.

وی ضمن قدردانی از نماینده محترم مردم در مجلس شورای اسلامی ابراز امیدواری کرد با پیگیری و هماهنگی همه مسئولین شهرستان بتوانیم اقدامات ارزنده در حوزه راه های ارتباطی و کاهش تصادفات شهرستان در حوزه درون شهری و برون شهری برداریم.

لینک خبر: http://kashannews.net/?p=58688
مطالب مرتبط

دیدگاه شما

لطفا مقدار صحیح را در کادر زیر وارد نمایید: