تاریخ ارسال : ۲۱ مرداد ۱۳۹۶ ساعت : ۱۰:۲۰ ب.ظ ۰ نظر
Print Friendly

محمد معتمدی: بعد از بیست سال فعالیت، برای اولین بار در جمع همشهریان‌ام اجرا می‌کنم

کاشان نیوزحوریه شیواپور: کنسرت هم‌آوایی گروه دست‌افشان با گروه تیام، روز جمعه، بیستم مرداد، در تالار وحدت تهران برگزار شد
جمعه، بیستم مردادماه ۹۶، کنسرت خیریه هم‌آوایی گروه «دست‌افشان» به سرپرستی زهره عشقی، با ۱۵ نفر از هنرمندان نابینا و کم‌بینای کاشان به همراهی محمد معتمدی در تالار وحدت تهران برگزار شد.
استقبال هنرمندان و هنردوستان کاشانی و نیز همدلان جامعه نابینایان کاشان از این مراسم بی‌نظیر بود.
برنامه با سلام و خوش‌آمد گویی مجریان شروع شد و پس‌ازآن گروه دست‌افشان با همراهی گروه نابینایان و کم‌بینایان کاشان (تیام)، دو قطعه محلی که نوازندگان آنها از دوستان بینا بودند، اجرا کردند. این گروه، با شش نوازنده و ۱۵ خواننده در دو بخش ترانه‌ها و تصانیف ملی و محلی، به اجرای برنامه پرداختند. از بین ۱۵ خواننده کر نابینا، آقایان مجتبی اکبری و علی مولایی به‌عنوان سولیست (تک‌خوان)، آواز خواندند.
همچنین عده‌ای از بزرگان هنر ازجمله بهزاد فراهانی، فریدون اسماعیلی، محمد ساربان و کامبیز روشن‌روان برای حمایت از فعالیت این گروه و نیز فعالیت‌های خیریه، جمع را همراهی کردند.
دکتر نرگس نیکخواه، مدیرعامل جامعه نابینایان کاشان، با قرار گرفتن روی صحنه و تشویق حضار، ضمن تشکر و قدردانی از حضور گرم هنرمندان و هنردوستان، گفت: ما ۱۳ سال قبل، با دستانی خالی شروع کردیم، اما همدلی شما، ما را پرجرأت کرد و به ما این توان را داد تا مسیری شبیه سنگلاخ را در تمام این مدت طی کنیم.
پس‌ازآن، محمد معتمدی با تشویق ممتد همشهریان و هنردوستان روی صحنه قرار گرفت و سر تعظیم در برابر مهر و لطف آنها فرود آورد.
این خواننده جوان کاشانی، گفت: بعد از ۲۰ سال کار و فعالیت حرفه‌ای، این اولین بار است که در جمع همشهریانم به اجرای آواز می‌پردازم.
معتمدی ضمن اظهار خوشحالی از اینکه جامعه نابینایان، بخشی از پیکره خودش را به موسیقی و نگاه جدی به آن اختصاص داده است، گفت: بهتر است دو واژه را جابه‌جا کنیم: «حمایت» را جایگزین واژه «ترحم». حمایت در همه زمینه‌ها و نه‌فقط مالی؛ اگر کسی سِمت یا اختیاری دارد و یا می‌تواند زمینه برای اشتغال آنها فراهم کند، بهترین حمایت است.
وی در پایان، اظهار امیدواری کرد که این کنسرت، نقطه شروع خوبی باشد برای جوانان نابینا و کم‌بینای کاشانی تا آموزش‌های موسیقیایی خود را تکمیل کنند، چون موسیقی هنری آسمانی و غیر چشمی است و نابینایان در این زمینه می‌توانند پیشرفت خوبی داشته باشند.
معتمدی آوازخوانی خود را با غزل «صدها فرشته بوسه بر آن دست می‌کنند / کز کار خلق یک گره بسته وا کند» شروع کرد، پس‌ازآن قطعه‌ای با سازوآواز و با شعری از باباطاهر و سپس تصنیف بهار دلکش را اجرا کرد.
در ادامه، تصنیف آتش‌دل، ساخته حسین برازنده که همه ایرانیان این تصنیف را با صدای مرحوم تاج اصفهانی می‌شناسند، با اجرای محمد معتمدی و زهره عشقی و همراهی گروه نابینایان و کم‌بینایان تیام، اجرا شد.
در حاشیه برگزاری این کنسرت، نمایشگاهی از آثار هنری در حوزه هنرهای تجسمی، برگزار شد که عواید آن به جامعه نابینایان و کم‌بینایان کاشان اختصاص پیدا خواهد کرد.

لینک خبر: http://kashannews.net/?p=68012
مطالب مرتبط

دیدگاه شما

لطفا مقدار صحیح را در کادر زیر وارد نمایید: