تاریخ ارسال : ۰۵ فروردین ۱۳۹۲ ساعت : ۱۲:۴۱ ب.ظ ۱ نظر
Print Friendly

محمد معتمدی موسیقیدان کاشانی، موزیسین برگزیده 2013 شد

محمد معتمدیبه گزارش مهر، اکسپوی موسیقی “بابل مد” که همه ساله در شهر مارسی فرانسه برگزار می شود امسال شاهد معرفی هنرمندی از ایران به عنوان موزیسین برگزیده سال 2013 بود.
جمعه شب گذشته، دوم فروردین سال 92 مصادف با بیست و دوم مارچ در یکی از سالن‌های محل برگزاری این نمایشگاه، محمد معتمدی برای اجرای موسیقی ایرانی به روی صحنه رفت.
قبل از اجرای این کنسرت مدیر برگزاری اکسپوی “بابل مد” به همراه نماینده رادیو فرانسه بر روی صحنه حاضر شدند و ضمن معرفی چهره برگزیده سال 2013 جایزه “فرانس موزیک” را به محمد معتمدی اهدا کردند. در ادامه محمد معتمدی طی یک کنسرت یک ساعته به اجرای برنامه‌ای بر اساس رباعیات حکیم عمر خیام نیشابوری پرداخت که بسیار مورد توجه حاضران قرار گرفت.
آزاد میرزاپور نوازنده تار، پاشا هنجنی نوازنده نی و بهنام سامانی نوازنده دف در این کنسرت معتمدی را همراهی کردند.
اکسپوی بابل مد در شهر مارسی فرانسه یکی از مهم‌ترین اتفاقات موسیقی اروپاست که همه ساله در مارسی شاهد گردهمایی اهالی موسیقی اعم از تهیه‌کننده، ناشر و مدیران فستیوال‌های موسیقی است.
این جایزه از سوی یک هیئت انتخاب متشکل از استادان موسیقی و اتنوموزیکولوژی فرانسه، از سال 2006 تاکنون به موزیسین‌ها یا خواننده‌هایی در جهان که با قابلیت‌های ویژه و منحصر به فرد در زمینه موسیقی ملل (ورد موزیک) فعالیت می‌کنند، اهدا می شود كه برای اولین بار اين جايزه به موسیقی کشور ایران و محمد معتمدی اهدا شد.
گفتنی است محمد معتمدی فرزند آیت الله معتمدی و متولد قمصر کاشان است.
منبع: پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir)

لینک خبر: http://kashannews.net/?p=16773
مطالب مرتبط

  • مهدی سقاپولادی فروردین ۶, ۱۳۹۲ - ۸:۴۵ ق.ظ - پاسخ دادن

    باسلام و عرض تبریک فراوان
    ابه ایشان اقتخار می کنیم و از صمیم قلب برایشان موافقیتهای بیشتری را از ایزد منان خواستاریم

    (0)(0)
  • دیدگاه شما

    لطفا مقدار صحیح را در کادر زیر وارد نمایید: