تاریخ ارسال : ۰۸ تیر ۱۳۹۷ ساعت : ۱:۰۰ ق.ظ ۰ نظر
Print Friendly

محمد مهدوی فر به دو سال زندان و علیرضا دیم کار به یک‌میلیون ریال جریمه نقدی محکوم شدند

کاشان نیوز: محمد مهدوی فر در شعبه ۱۶ دادگاه تجدیدنظر و علیرضا دیم کار در شعبه اول کیفری یک اصفهان طی احکام جداگانه محکوم شدند.
وکیل این دو متهم به کاشان نیوز گفت:  محکومیت آقای محمد مهدوی فر در شعبه ۱۶ دادگاه تجدیدنظر استان اصفهان به اتهام نشر اکاذیب با تائید دادنامه صادره از شعبه ۱۰۲ کیفری آران و بیدگل به دو سال حبس و ۴۰ میلیون ریال جریمه تایید شد.

سعید غلامیان افزود در دادگاه بدوی آقای مهدوی فر به اتهام توهین به رهبری و آیت‌الله خمینی و نشر اکاذیب و نیز ارتباط با دول خارجی محاکمه شد که در خصوص اتهام توهین در دادگاه انقلاب آران و بیدگل به سه سال زندان و ۴ سال تبعید محکوم شد که مجازات وی در دادگاه تجدیدنظر به دو سال حبس تبدیل گردید و هم‌اکنون در حال سپری کردن مجازات حبس است، اما در خصوص ارتباط با دول خارجی به دلیل فقدان ادله تبرئه شده ولی به اتهام نشر اکاذیب در شعبه ۱۰۲ کیفری آران و بیدگل به دو سال حبس و ۴۰ میلیون جریمه نقدی محکوم شد که این حکم اکنون با تائید دادگاه تجدیدنظر قطعیت یافته است. این در حالی است که در تمام جلسات به ایراد سیاسی بودن اتهامات موکل و لزوم رسیدگی با حضور هیئت منصفه توجهی نشد.

وی افزود در خصوص موکل دیگر، آقای علیرضا دیمکار که به اتهام توهین به سید جواد ساداتی نژاد در دادسرای کاشان تفهیم اتهام شد و ازآنجاکه اقدام موکل نسبت به نماینده مجلس به انگیزه اصلاح امور کشور و نیز به سبب انجام وظیفه نماینده بوده است به درخواست این‌جانب جرم سیاسی تلقی و محاکمه با حضور هیئت‌منصفه صورت پذیرفت. بر همین اساس دادگاه در مرکز استان اصفهان تشکیل و محاکمه انجام و سپس آقای دیمکار به جرم توهین به نماینده به یک‌میلیون ریال جزای نقدی محکوم گردید.
البته این حکم قطعی نیست و قابل فرجام‌خواهی در دیوان عالی کشور است. لذا باید منتظر باشیم تا ببینیم آیا آقای ساداتی نژاد اقدام به فرجام‌خواهی خواهد کرد یا خیر.

لینک خبر: http://kashannews.net/?p=71517
مطالب مرتبط

دیدگاه شما

لطفا مقدار صحیح را در کادر زیر وارد نمایید: