تاریخ ارسال : ۱۶ شهریور ۱۳۹۶ ساعت : ۱۱:۴۵ ب.ظ ۷ نظر
Print Friendly

مدیران باید با دولت هماهنگ باشند یا با نماینده

کاشان نیوز-نامه وارده: نماینده مردم کاشان و آران و بیدگل در مجلس: عدم تفویض اختیارات مدیران استانی به مدیران کاشان باعث شده تا سالانه مبلغ ۲۰ میلیارد تومان برای حق مأموریت سفر به استان به مدیران پرداخت شود.
این تیتر خبری است که توسط خبرگزاری صدا و سیما-کاشان منتشرشده است. در نگاه اول مخاطب تحت تأثیر این خبر و رقم قابل‌توجه آن متأسف می‌شود که واقعاً چنین رقمی حق مأموریت مدیران کاشانی است؟! درحالی‌که کل مبلغ حقوق‌های نجومی مبلغ ۱۲ میلیارد تومان بود!
خوب است بررسی کنیم تا چه اندازه این رقم که توسط دکتر ساداتی نژاد اعلام‌شده است با واقعیت تطبیق دارد.
اعضای شورای اداری شهرستان متشکل از مدیران و مسئولین شهرستان اعم از مدیران دولتی، مقامات نظامی، انتظامی، قضایی و حاکمیتی و مدیران دستگاه‌های عمومی درمجموع ۱۶۰ نفر است که نهایتاً صد نفر مدیران دولتی می‌باشند. اگر از ۳۶۵ روز سال روزهای تعطیل آخر هفته (پنج‌شنبه و جمعه) و ایام تعطیل رسمی را حدود صد روز در نظر بگیریم و از ۳۰ روز مرخصی استحقاقی کارکنان دولت نیمی از آن را به صد روز تعطیلی اضافه کنیم، نهایتاً به عددی حدود ۲۵۰ روز کاری در طول سال خواهیم رسید. حال اگر تمامی صد نفر مدیران شهرستان تمام ایام کاری خود را در طول سال بدون استثنا در مرکز استان در مأموریت بسر برند و حتی یک روز در دفتر کار خود حاضر نشوند، به عدد ۲۵ هزار روز مأموریت برای کل مدیران شهرستان می‌رسیم که اگر این عدد را در حداکثر حق مأموریت یعنی ۸۰ هزار تومان ضرب کنیم عدد حاصله ۲ میلیارد تومان خواهد بود، با این حساب باید تمامی مدیران شهرستان کاشان برای ده سال تمامی ایام کاری خود را در مرکز استان در مأموریت بسر برند و حتی یک روز هم در شهرستان حاضر نباشند و حداکثر حق مأموریت را دریافت نمایند تا به عدد موردنظر جناب نماینده محترم یعنی عدد ۲۰ میلیارد تومان برسیم! واقعاً این چه اعداد و ارقام آماری است که اعلام می‌شود؟! آن‌هم از جانب شخصی که خود سال‌ها مدیر دولتی بوده است و نسبت به این‌گونه مسائل آشنایی کامل دارد.
در مورد دیگری همین چند وقت پیش جناب نماینده در نطق پیش از دستور مجلس مدعی شدند که ۵۰ درصد کارکنان دنیای مس اخراج شده‌اند! مطلبی که از اساس نادرست و خلاف واقع بود و با یک پرس و جوی ساده از اداره کار شهرستان صحت این ادعا مشخص می‌شود.
ادعاهای ازاین‌دست همچون اخراج کارکنان شرکت فولاد کویر، اعلام درصد بسیار بالای آمار بیکاری شهرستان، خبر تعطیلی کارخانه‌هایی که همچنان مشغول فعالیت هستند و اخباری ازاین‌دست که گاه‌وبیگاه از جانب نماینده شهرستان یا دفتر ایشان اعلام می‌شود و منبع و مأخذ آن‌هم هرگز مشخص نمی‌شود. در سوی دیگر ماجرا دائماً شاهد اعلام و خودنمایی اخباری هستیم از اقدامات مؤثر و مفید دکتر ساداتی نژاد برای شهرستان همچون اصلاح تعرفه برق، تصویب و تخصیص ده‌ها میلیارد اعتبار دولتی برای پروژه‌های عمرانی کاشان همچون، جاده برزک و کنارگذر کاشان و استان شدن کاشان و وعده‌هایی ازاین‌دست که در عمل هیچ‌کدام محقق نمی‌شود یا حداقل به آن شکل که جناب نماینده وعده کرده بودند نیست و تنها فایده آن جدل‌های بی‌فایده در فضای مجازی است. فعالیت سیاسی دکتر ساداتی نژاد را هم که بررسی می‌کنیم یا مشغول بدرقه مقامات هستند، یا در این وزارت خانه و آن سازمان دنبال جابجایی مدیران شهرستان. اگر فرصتی هم برای نطق پیش از دستور نصیبشان شد، بجای طرح مشکلات و مسائل و نیازهای حوزه انتخابیه، تمام‌وقت خود را صرف انتقاد از دولت می‌کنند، از برجام گرفته تا خشکی دریاچه ارومیه و برگزاری کنسرت و مشکلات فنی تیم کشتی. اگر حرفی هم از حوزه انتخابیه گفته می‌شود اخباری است از جنس مطالب بالا. ده‌ها نماینده مجلس در بررسی صلاحیت کابینه پشت تریبون رفتند و خودی نشان دادند، حسرت‌به‌دلمان ماند نماینده شهرستان‌های کاشان و آران و بیدگل لااقل در مخالفت با وزیری پشت تریبون برود و به این بهانه حرفی از کاشان و آران و بیدگل و مشکلات و انتظارت مردمش گفته شود. بررسی صلاحیت وزرا و گرفتن رأی اعتماد از نمایندگان بهترین فرصت برای لابی‌گری و گرفتن امتیازات از مقامات دولتی به نفع حوزه انتخابیه است، اما خبرها حاکی از این بود که نماینده محترم فقط کارش شده بود این‌که اگر فلان مدیر شهرستان عوض نشود من رأی اعتماد نخواهم داد، همین و همین. یکی نیست بگوید کجای وظایف نمایندگی تعیین و تغییر مدیران دولتی است؟! مدیران باید با دولت هماهنگ باشند یا با نماینده؟ آن‌هم نماینده مخالف دولت؟!
سال دوم دوران نمایندگی جناب ساداتی نژاد در حال گذر است. سالی که شروعش با داستان بدرقه رئیس‌جمهور آغاز شد و در ادامه هم گویا قرار است همچنان در فضای نقدهای نابجا و ناصحیح به دولت و تکرار وعده‌های خیالی و جدل‌های رسانه‌ای سپری شود. کاش آقای نماینده مروری بر برنامه‌ها و وعده‌های انتخاباتی خودشان داشته باشند و با راهی که امروز می‌روند مقایسه کنند.

لینک خبر: http://kashannews.net/?p=68352
مطالب مرتبط

 • کوتوله سیاسی شهریور ۲۵, ۱۳۹۶ - ۹:۴۴ ب.ظ - پاسخ دادن

  کاشان نیوز معتقد به کار حرفه ای است(البته به نظر خودشان) و خیلی سعی می کند بر این ادعا پافشاری کند.اما مواضع سیاسی کاشان نیوز مشخص است و همه چیز را از عینک خاص اصلاح طلبی(البته بهتراست بگوییم قدرت طلبی) ارزیابی می کند.
  ۱- کاشان نیوز هنوز از شوک شکست سنگین فدایی(اصلح طلبان و اعتدال گرایان و میرسید محمد یثربی) خارج نشده است وظاهرا قصد خروج از این سرافکندگی تاریخی را هم ندارد.شاید در هیچ دوره از انتخابات های گذشته تاریخ کاشان، دو گروه سیاسی این گونه در مقابل هم موضع نگرفته بودند که جمالی ومحلوجی و همه اصلاح طلبان وجناب یثربی بزرگ برای حمایت از فدایی از همه وجود مایه گذاشتند..فدایی که اول سال در شورای اصولگرایان به دولت روحانی و ظریف ناسزا می گفت در پایان سال نامزد مشترک اعتدالیون و اصلاح طلبان شد وساداتی نژاد رایی بی نظیر تاریخ کاشان را ازآن خود کرد. لذا کاشان نیوز هرچه بتواند به ساداتی فحش دهد جای گله وشکایت ندارد. مدعیان اصلاحات و اعتدال وقتی به فدایی پناه برند توقعی از کاشان نیوز نخواهد بود.
  ۲- اگر ساداتی نژاد در حمایت از رییسی به تعبیر کاشان نیوزی ها اشتباه سیاسی کرد- که البته بیراه هم نمی گوید- پدران ومعنوی کاشان نیوز اشتباه بسیار مسخره تر و البته مضحک تری کردند که درانتخابات مجلس و از نداشتن نامزد مطلوب به کسی پناه آوردند که در کمتر از یک سال منافقانه جهت عوض کرد و از آخر اصولگرایی به آخر اصلاح طلبی مهاجرات کرد و کاشان نیوز به عنوان یک رسانه حرفه ای هیچ تحلیلی برای این اشتباه بزرگ پدران معنوی خود(محلوجی وجمالی ویثربی و اصلاح طلبان) ارایه نکرد و این عمل مضحک و سخیف آنها را نقد جدی نکرد وراحت از کنارش گذشت.. ساداتی نژاد حداقل منافقانه عمل نکرد و آنچه اعتقاد داشت برای نامزد رقیب خود گفت، اما سران اصلاح طلب و اعتدال گرا از یک منافق در انتخابات مجلس حمایت کردند. حال کار ساداتی نژاد مسخره تر بود یا کار سران اعتدالی و اصلاح طلب کاشان؟ چگونه است که کاشان نیوز دست از ساداتی نژاد برنمی دارد و هفتگی تیری منتقدانه روانه او می کند، ولی هرگز پدران معنوی خود را نقد نمی کند؟؟
  ۳- هنر رسانه مدعی کارحرفه ای، نقد است. حال اگر ساداتی نژاد یا هر شخصی دیگر مطلبی درست را مطرح کرد وعددی را حتی اشتباه گفت، باید سره را از ناسره تشخیص داد ومطلب درست او را مطرح و مطلب نادرست را هم جداگانه ارایه کرد.آیا حرف ساداتی غلط است که باید مدیران استان اصفهان اختیارات شهرستان ها را بایدافزایش دهند؟تمرکززدایی امر مطلوبی برای اداره جوامع است که حتی در کشورهای توسعه یافته ای مانند آمریکا درقالب ایالت های مستقل اجرا می شود.حال اگر ساداتی نژاد این مطلب را بگوید اشتباه کرده است؟آیا نباید رسانه حرفه ای کاشان نیوز این دیدگاه ساداتی را تایید کند والبته عدد ساداتی را مورد چالش قرار دهد؟
  ۴- کاشان نیوز یک رسانه وابسته به اصلاح طلبان و البته اعتدالیون است که عینک تحلیلش، سیاسی است وانتظار تحلیل های حرفه ای از آن انتظار بیهوده است. درنزد کاشان نیوز آقای مومنیان فرماندار کاملا عالی است، چون منویات اصلاح طلبان و اعتدالیون را اجرا می کند یا حداقل اصولگرا نیست، لذا هرگز انتقادی جدی بر عملکرد فرمانداری کاشان ومدیران فرمانداری وارد نمی کند و ساداتی نژاد نماینده کاملا بدی است، چون در جناح مقابل کاشان نیوز است لذا هرچه بگوید اشتباه است وهرچه بکند اشتباه است…
  البته کاشان نیوز هم رویه اش را عوض نمی کند و رسانه ای حرفه ای نخواهد بود، چون ارگان یک حذب سیاسی است،لذا حملات پی در پی به ساداتی نژاد را ادامه خواهد داد، گویی که مومنیان قوی ترین فرماندار تاریخ کاشان از ۷ هزار سال پیش تاکنون است لذا نقدی جدی بر او وارد نخواهد کرد..البته در دنیای انسان ها این امور طبیعی است…ساداتی کار خودرا خواهد کرد وکاشان نیوز هم رویه ناسزا گویی به ساداتی را تا انتخابات بعد با ابعاد مختلف ادامه خواهد داد…

  (2)(0)
  • مدیر سایت شهریور ۲۸, ۱۳۹۶ - ۱۰:۲۳ ق.ظ - پاسخ دادن

   خانم یا آقای «کوتوله سیاسی» محترم
   کاش حضوراً یا حداقل تلفنی ارتباطی می‌گرفتید تا اگر واقعاً به مطالبی که نوشته‌اید معتقد هستید در این خصوص بیشتر گفتگو کنیم -و البته اگر عمداً خود را به ناآگاهی می‌زنید، که ما با اطمینان معتقدیم عمداً تجاهل می‌کنید ضرورتی در گفتگو نخواهد بود-
   شما را توجه میدهیم به سرمقاله «دوره طلایی یا خواب و بیداری» در پیش شماره نشریه «کاشان امروز» تا دیدگاه واقعی مدیران کاشان نیوز در خصوص دوره طلایی کاشان و علت برد ساداتی نژاد و باخت فدایی و … را بدانید. اگر چه معتقدیم شما با پیش‌داوری که دارید توجهی به واقعیت نخواهید کرد.
   اما بدانید و آگاه باشید که کاشان نیوز نه پدر معنوی دارد و نه وابسته به اصلاح‌طلبان و اعتدال‌گرایان مصطلح موجود در کاشان است. نیازی هم به نزدیکی به این گروه‌ها نمی‌بیند و ندارد. اگر چه اصلاح‌طلبی را تنها راه برون رفت از مشکلات سیاسی می‌دانیم و این باندبازی های فعلی را که با نزدیک شدن به انتخابات بوجود می‌آید را سوء استفاده از عدم حضور احزاب مستقل و نوعی قدرت طلبی صرف می‌دانیم.
   ساداتی نژاد هم یکی از همین مدیران است که به دلیل عدم تایید صلاحیت منصوری و تشتت ایجاد شده در بین کسانی که به اصلاح طلبان و اعتدالگرایان موسوم هستند توانست به نمایندگی مجلس دست یابد، دلیل متقن ما نیز این است که حاضر به یک مصاحبه مطبوعاتی نیست!
   در پایان تا کنون کاشان نیوز هرگز به احدی ناسزا نگفته است و این شامل حال ساداتی نژاد هم می‌شود.
   کاشان نیوز سه ماه تمام قبل از انتخابات از هرگونه فعالیت تبلیغات انتخاباتی و حتی نقد حامیان طرفین حاضر در انتخابات خودداری کرد تا انگی از این دست که شما مدعی آن هستید را نچسبانید! اما وقتی انصاف و وجدان در کار نباشد مهم نیست که کارنامه کاشان نیوز-بر روی اینترنت- که شفاف و در دسترس است چه شهادتی می‌دهد!

   (0)(0)
 • کاشانی شهریور ۲۱, ۱۳۹۶ - ۱۰:۱۱ ق.ظ - پاسخ دادن

  ایکاش فایل صوتی ۶ دقیقه ای جسورانه نماینده محترم منطقه در جلسه استان را نیز می گذاشتید تا خواننده برخی مطالب تخریبی و هدف دار، با شنیدن کل فایل صوتی مذکور، قضاوت بهتری نماید. به فرض اشتباه بودن رقم حق ماموریت مدیران کاشانی، با بولد کردن این بخش از سخنان نماینده که در حد یک جمله و اشاره از سخنان ۶ دقیقه ای مهم و موثر ایشان بوده، آیا چنین اقدامات رسانه ای، منصفانه و به نفع کاشان است یا فقط برای تخریب نماینده و در واقع باعث تضعیف بیشتر کاشان و مردمش در استان و کشورخواهد بود؟! لطفا حداقل آزاده و منصف باشیم.از این سایت محترم برای درج کامل این کامنت متشکر و سپاسگزارم.

  (0)(0)
  • مدیر سایت شهریور ۲۱, ۱۳۹۶ - ۱۱:۱۰ ب.ظ - پاسخ دادن

   متاسفانه نماینده جسور شما حاضر به گفتگو نیست و انتشار گاه گاه سخنان ایشان که مورد نظر شما و خود نماینده است نوعی رفتار غیرعادلانه و غیر دموکراتیک است.

   (0)(0)
 • شهروند شهریور ۱۹, ۱۳۹۶ - ۱۲:۱۸ ب.ظ - پاسخ دادن

  سلام .غلامیان عزیز.درنظر داشته باشیدکه فقط ماموریت برای مدیران نیست بلکه کارکنان ادارات هم ماموریت می روند. مبلغ ماموریت مسئولین ادارات وکارکنان وهزینه های دیگر مثل سوخت، صبحانه وناهار،آب معدنی ،چای. تقریبا همان مبلغی می شود که آقای ساداتی نژاد گفته.درشگفتم که چرا از این گفته نماینده تعجب کرده اید.

  (2)(1)
 • A شهریور ۱۸, ۱۳۹۶ - ۹:۳۴ ق.ظ - پاسخ دادن

  البته از هوچی گری های آقای دکتر! که بگذریم نقش دکتر!کتابی را در شو من بازی های ایشان نیز نباید نادیده گرفت که همگی قدم در راه استاد و مرید خود هاشمی طاهری گرانقدر گذاشته اند.دهان های همیشه باز…

  (3)(4)
 • باغ شیخی شهریور ۱۷, ۱۳۹۶ - ۱۱:۴۴ ق.ظ - پاسخ دادن

  با سلام. مطلب، بجا و قابل تامل است. البته وقتی جناب ساداتی نژاد برای آن آبروریزی و ناشی گری سیاسی قبل از انتخابات در مورد بدرقه رییس جمهور و … هیچ توضیح و پاسخی به شهروندان ندادند، بدیهی است که در مورد اشتباه در یک حساب و کتاب ساده ریاضی !!؟؟ هم البته پاسخگو نخواهند بود. امیدوارم آن ۵۰ درصدی که در انتخابات ۹۴ شرکت نکردند، حداقل با افاضات اینچنینی آقای دکتر ! به خود بیایند و در انتخابات بعدی مجلس جبران کنند. هر چند با خیز شهردار جهادی سابق شهرمان شاید …

  (2)(5)
 • دیدگاه شما

  لطفا مقدار صحیح را در کادر زیر وارد نمایید: