تاریخ ارسال : ۰۱ اردیبهشت ۱۳۹۶ ساعت : ۴:۳۷ ب.ظ ۲ نظر
Print Friendly

مدیریت شهری و چالش پیچیده ترافیک

کاشان نیوزیادداشت وارده: امروزه راهکار حل معضل ترافیک افزایش عرض معابر و توسعه سازه های عمرانی نظیر پل نمی باشد. با یک مثال ساده می توان این موضوع را تشریح نمود. فرض نمایید شخصی دچار چاقی مفرط می باشد و به پزشک برای مداوا مراجعه نموده و از تنگ شدن لباس شکایت می کند. آیا پزشک به وی گشاد نمودن و افزایش سایز لباس را پیشنهاد می نماید یا رژیم غذایی و کاهش وزن را؟ با تفکر رفع معزل ترافیک با تعریض معابر صرفا به افزایش آسوده تر ترافیک و ازدحام کمک می کنیم. (افزایش وزن فرد چاق)
با کاهش میزان عرضه و توسعه محدودیت ها همچون محدودیت تردد به مرکز شهر، افزایش قیمت سوخت، عدم ایجاد پارکینگ در مرکز شهر،(شبیه رژیم غذایی برای فرد بیمار) و از سویی تشویق به استفاده از حمل و نقل عمومی، توسعه پیاده رو ها، توسعه دوچرخه سواری و سفرهای سبز (شبیه تشویق فرد بیمار به ورزش) مدیریت تقاضا با رویکرد کاهش ازدحام ترافیکی (کاهش وزن بجای تعویض و گشاد نمودن لباس) تجویز گردیده و می توان از محل کاهش هزینه های تعریض، پل سازی، آسفالت و … برای توسعه و نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی، دوچرخه، پیاده روسازی، زیباسازی، مبلمان شهری و … بهره گرفت.

لینک خبر: http://kashannews.net/?p=66309
مطالب مرتبط

 • محمود امیدی اردیبهشت ۴, ۱۳۹۶ - ۱۲:۳۵ ق.ظ - پاسخ دادن

  سلام . کاشان نیوز عزیز . وقتی تولید ایران خودرو و تولید یک کارخانه دستمال کاغذی برابری میگند و هر کسی یک دستمال بر میدارد و دماغش را میگیرد آیا میشود با این سیاستها معظل ترافیک را حل کرد

  (0)(0)
 • محمود ساطع اردیبهشت ۲, ۱۳۹۶ - ۱:۲۲ ق.ظ - پاسخ دادن

  سپاس عزیز۰ ۰

  (0)(0)
 • دیدگاه شما

  لطفا مقدار صحیح را در کادر زیر وارد نمایید: