تاریخ ارسال : ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۶ ساعت : ۸:۴۲ ق.ظ ۰ نظر
Print Friendly
انجمن طنزپردازان کاشان همایشی برای 22 سالگی انجمن کلیم کاشانی برگزار کرد

مدیر انجمن طنزپردازان؛ توقع بیشتری از مسئولین و اداره‌های شهرستان داشتیم

کاشان نیوز: انجمن ادبی فرهنگی طنزپردازان کاشان انجمنی است که اخیراً پویا و فعال ظاهر شده و در هفته جاری نیز کار نوی انجام داده است، این انجمن در روز معلم جشن تولد بیست‌ودوسالگی انجمن ادبی کلیم کاشانی را برگزار کرد.
در این خصوص با مدیرعامل انجمن طنزپردازان گفتگوی مختصری داشتیم که توجه شما را به آن جلب می‌کنیم:

طرح شما برای برگزاری جشنی برای یک انجمن دیگر نو و بدیع بود چطور به این ایده رسیدید، البته قبلاً خودتان را معرفی کنید؟
بنده هانی زاهدی دبیر اجرایی همایش و مدیرعامل طنزپردازان هستم، از ماه گذشته با هماهنگی استاد علیرضا شیدا- که حق استادی به گردن بنده دارد- کارهای مقدماتی این همایش را با کمک ۱۰ نفر از دوستانم شروع کردم و درنهایت این همکاری‌ها ختم شد به همایش بیست‌ودوسالگی کلیم کاشانی که در عصر سه‌شنبه دوازدهم اردیبهشت‌ماه ۹۶ برگزار شد و ویژگی‌های منحصربه‌فردی داشت
ازجمله نفس برگزاری این همایش برای یک انجمن توسط انجمنی دیگر، تهیه‌ی فال کلیم کاشانی و تکریم و خیرمقدم هنگام ورود مهمانان، به کار نبردن حتی یک بنر در مراسم (استفاده از طرح‌های سنتی و تزیین سالن به تک‌بیت‌های کلیم کاشانی و از همه مهم‌تر پس‌زمینه‌ی سن که توسط استاد محمد علیخانی، به اسم کلیم کاشانی و ۲۲ نگاشته شده بود)، تقدیر و تجلیل از معلمانی که در جلسه حضور داشتند که به صورت غیرمنتظره برای تقدیر به سن دعوت می‌شدند.

در این همایش چه برنامه‌هایی داشتید و چطور پیش رفت؟
به نظر بنده، باوجوداینکه حاضران، درباره‌ی محتوای برنامه، زیاد توجیه نبودند اما شاعران عزیز شعرهای خوبی خواندند و عزیزانی که شعر انتخابی هم می‌خوانند، انتخاب‌های زیبایی از غزلیات کلیم داشتند و همایش از نظر محتوایی، کیفیت بسیار خوبی داشت.
از مهم‌ترین ضعف‌های برنامه هم ۴۰ دقیقه تأخیر در شروع برنامه و از قلم افتادن سه نفر از معلمان به واسطه‌ی کوتاهی عوامل اجرایی بود.
برنامه‌های این محفل هم شامل: کلیم خوانی توسط علیرضا فلاح، شعرخوانی شاعران از انجمن‌های مختلف ادبی کاشان و آران و بیدگل، موسیقی سنتی توسط استاد هوشنگ مرکزی و استاد وحید گیوی، نمایش طنز با موضوع شوخی با شعر و شاعری توسط آقای محسن ابوالفتحی و آقای مصطفی آقامیری از گروه میم، تجلیل و تقدیر از معلمان حاضر در جلسه با لوح تقدیر و اهداء یک سیب توسط استاد شهاب تشکری، استاد علیرضا شیدا، جناب آقای سیامک غفاری و البته خود بنده، هانی زاهدی بود.

و در انتها ذکر یک نکته را ضروری میدانم.
خدا را شکر که مردم، همیشه فهیم‌اند و ادای دین می‌کنند و قدردان زحمات امثال استاد شیدا که برای فرهنگ و ادب شهر زحمت می‌کشند، هستند، اما توقع بیشتری از مسئولین و اداره‌های شهرستان بود که این برنامه‌ها را حمایت کنند.
درخواست هیچ نوع کمکی هم از مسئولین عزیز ندارم و فقط خواهش می‌کنم در مسیر پیشرفت فرهنگ شهر و انجمن‌های ادبی، سنگ‌اندازی نکنند.
تشکر و قدردانی می‌کنم از حضور تک‌تک استادان، معلمان، شاعران، رئیس شورای شهر و حضار عزیزی که به شکوه جلسه کمک کردند.

لینک خبر: http://kashannews.net/?p=66552
مطالب مرتبط

دیدگاه شما

لطفا مقدار صحیح را در کادر زیر وارد نمایید: