تاریخ ارسال : ۲۳ مرداد ۱۳۹۵ ساعت : ۵:۲۳ ق.ظ ۱ نظر
Print Friendly
وکیل، شهردار اسبق کاشان و شاهین‌شهر؛

مدیر مردمی ترسی از عذرخواهی ندارد

خبر رسانکاشان نیوز: ششمین شماره‌ی دور جدید نشریه خبررسان با رویکرد فرهنگ «عذرخواهی » منتشر شد. خبررسان در این شماره گفتگویی با آقای حسینعلی وکیل شهردار اسبق شهرهای کاشان و شاهین‌شهر انجام داده است. وکیل «عذرخواهی » را نشانه اعتقاد به مردم‌سالاری و ولی‌نعمت بودن مردم، دانسته است. همچنین نور محمد مدیرمسئول هفته‌نامه در مطلبی خواندنی و جذاب با عنوان «از ماست که بر ماست » به‌نقد عملکرد اعضای شوراها در به‌کارگیری وابستگان خود بدون هیچ‌گونه تخصصی در شهرداری‌ها پرداخته و در مطلبی دیگر تقریباً حجم این اقدام را در مقایسه با دوره‌های قبلی شورا کم‌نظیر اعلام‌شده است. روی‌هم‌رفته خبررسان این شماره، چالشی‌تر از شماره‌های قبل روی پیشخوان روزنامه‌فروشی‌ها قرارگرفته است و امیدواریم این روند در شماره‌های آتی نیز ادامه داشته باشد. بخش‌هایی از گفتگوی این نشریه چالشی با حسینعلی وکیل شهردار اسبق شهرهای کاشان و شاهین‌شهر را در زیر بخوانید:

بهمن اورانی مصاحبه گر خبررسان حسینعلی وکیل را این‌گونه برای خوانندگان خود معرفی کرده است: «او شهردار سال‌های ۸۳-۸۲ و منتخب شورای شهر دوره دوم شاهین‌شهر بود. از اقدامات او در مدت کوتاه تصدی شهرداری این شهر می‌توان به کاشت صدها اصله درخت و ایجاد دیوار سبز شاهین‌شهر در مجاورت اتوبان معلم اشاره کرد. علاوه بر آن می‌توان از مهندس وکیل به‌عنوان نخستین شهرداری نام برد که با مدیریت علمی و مبتنی بر برنامه‌ریزی عمرانی و شهری آینده روشنی برای این شهر ترسیم کرد.»

خبرنگار این نشریه در ادامه نوشته است: «بدون تردید دکتر حسن کریمیان شهردار پس از وی نیز با تحقق ایده‌ها و برنامه‌های مهندس وکیل بود که به‌عنوان برترین مدیر اجرایی و شایسته نام خود را در تاریخ مدیریت شهری شاهین‌شهر به ثبت رساند. اکنون وکیل دوران بازنشستگی خود را در زادگاهش کاشان، شهر فرهیختگان می‌گذراند. فرصتی دست داد تا با این مدیر مجرب به گفت‌وگو بنشینم و از او در خصوص قدرت اثربخشی «عذرخواهی» توسط مدیران بپرسیم …»

وکیلوکیل در پاسخ به پرسش خبرنگار خبررسان می‌گوید: «ببینید اگر مسئولین باور کنند که قدرتشان منبعث از مردم است و به‌اصطلاح مدیر مردمی هستند، از عذرخواهی ترسی ندارند و نمی‌تواند معذرت‌خواهی کار سختی باشد. به نظرم عذرخواهی از شاخص‌های اخلاقی ممدوح در اعتقادات ما است، پسندیده‌تر آن است که عذرخواهی از جانب صاحبان قدرت و منصب انجام پذیرد. چراکه صاحبان قدرت امناء مردم هستند و چنانچه در حفظ امانتی که به آن‌ها سپرده‌شده قصوری سر زد، عذرخواهی حداقل کاری است که مردم از آن‌ها انتظار دارند؛ اما به هر دلیل عذرخواهی هم موانع خاص خودش را دارد، افراد باید تلاش کنند موانع این امر پسندیده را از سر راه خود بردارند.»

وکیل از غرور به‌عنوان یکی از موانع این رفتار پسندیده یاد می‌کند و ادامه می‌دهد:«اگر فرد دائماً درگیر خودبرتربینی باشد و مغرور از جایگاه و پست و مقام خود، قطعاً در عذرخواهی دچار تردید خواهد بود. از سوی دیگر همواره باید ابتدا تلاش کنیم تا بستر عذرخواهی فراهم شود، یعنی اول باید مسئولیت‌پذیری و قبول اشتباه نهادینه شود تا پیرو آن فرهنگ عذرخواهی جا بیفتد.»

شهردار اسبق کاشان در بخش دیگری از این گفتگو می‌گوید:«جا دارد به یک نکته دیگر اشاره‌کنم و آن اینکه مسئولیت‌پذیری و سپس عذرخواهی یک دستاورد دیگری هم دارد وقتی افراد به این دو مهارت مسلط شدند خودبه‌خود از تکرار اشتباه پیشگیری می‌کنند؛ که این پیشگیری نیز نعمتی است مضاعف … متأسفانه وعده‌های غیرعملی در کلام مسئولین کشور امری متداول شده است که به نظر می‌رسد به‌منظور تعدیل و حتی حذف این صفت ناپسند باید بر اشاعه فرهنگ عذرخواهی تأکید کنیم و حتی در مواردی مدیر مربوطه را به عذرخواهی وادار نماییم. شاید این رسالت مطبوعات و رسانه‌ها را دوچندان نماید اما به هر سوی لازم است رسانه‌ها مدیران خاطی را به عذرخواهی وادار کنند. وقتی با مردم شفاف و صادقانه رفتار نماییم تردید نکنیم اعتماد عمومی بیش از قبل جلب خواهد شد.»

عذرخواهیوکیل با برشمردن ثمرات و دستاوردهای عذرخواهی مسئولین از قبیل محبوبیت و مقبولیت و حسن ارتباطات بین فردی و ترویج روحیه مشارکت عمومی به بیان خاطره‌ای در زمان مدیریت خود در شهرداری شاهین‌شهر می‌پردازد و ادامه می‌دهد:« فراموش نمی‌کنم وقتی در نشریه شهرداری شاهین‌شهر از قول شهردار مراتب عذرخواهی شهردار بابت نصب سرعت‌گیرهای بی‌کیفیت درج شد، موجی از توجه و همراهی مردم به وجود آمد …همواره در عجبم چرا یک مدیر که به‌طور متوسط ۳ تا ۴ سال در یک شهر یا مجموعه‌سازمانی کارکرده در مراسم تودیع خود کلامی عذرخواهی بابت کارهایی که انجام نداده، بیان نمی‌کند، گویی همه کارها را تمام و کمال انجام داده که اگر چنین است چه نیازی به معرفی مدیر بعدی است! باید این سازمان تعطیل شود!»

وی در پایان گفتگوی خود تأکید می‌کند: «فراموش نکنیم عذرخواهی تأثیرگذار، زیباترین نوع طلب بخشش از مردم است.»

لینک خبر: http://kashannews.net/?p=59644
مطالب مرتبط

  • فرش سجاده ای اسفند ۲۵, ۱۳۹۵ - ۵:۱۳ ب.ظ - پاسخ دادن

    خیلی خوب بود

    (0)(0)
  • دیدگاه شما

    لطفا مقدار صحیح را در کادر زیر وارد نمایید: