تاریخ ارسال : ۱۳ خرداد ۱۳۹۶ ساعت : ۱:۳۹ ق.ظ ۱ نظر
Print Friendly
با ابرام رای دادگاه تجدیدنظر در دیوان عالی کشور؛

مدیر مسئول کاشان نیوز از اتهامات وارده توسط شهرداری کاشان تبرئه شد

کاشان نیوز: مدیر مسئول و صاحب امتیاز «کاشان نیوز» ضمن اعلام ابرام حکم تبرئه خود در شعبه ۲۴ دیوان عالی کشور گفت: در سال ۹۳ شهردار کاشان پس از انتشار خبری با تیتر «فیش حقوقی یک کارمند شهرداری کاشان!» طی شکوائیه‌ای مدت سه سال تلاش کرد تا علاوه بر محکوم کردن اینجانب فیش حقوقی این کارمند عالی‌رتبه که هنوز یک سال نشده از شهرداری کاشان اخراج شد را از این سایت حذف نماید!

سعید غلامیان در گفتگو با کاشان نیوز اضافه کرد: سایت کاشان نیوز متکی به شخصی خاص نیست و مجموعه‌ای از شهروندان فرهیخته و فعال، مدیریت و پشتیبانی این سایت را به عهده داشته و پیشرفت سایت مرهون صداقت اعضا و صحت مطالب منتشره در این سایت است، بدون اینکه تهدیدها و مشکلات در اراده استوار و دیدگاه نقادانه و احساس مسئولیت ایشان مانعی به وجود بیاورد.

این وکیل دادگستری در خصوص روند پرونده افزود؛ ابتدا در سال ۹۳ پس از شکایت از مدیر مسئول از دادسرای کاشان قرار منع تعقیب صادر شد اما مخالفت معاون دادستان و ارجاع مجدد پرونده به بازپرسی برای تحقیقات، مدیر مسئول و آقای عباس شافعی، سردبیر کاشان نیوز به دادسرا احضار شدند و موضوع نهایتاً منجر به تبرئه سردبیر و صدور کیفرخواست علیه مدیر مسئول به استناد ماده ۱۸ قانون جرائم رایانه‌ای شد! این در حالی است که کاشان نیوز به عنوان یکی از اعضای رسمی و مجوزدار مطبوعات کشور مشمول قانون مطبوعات بوده و هست و مشمول قانونی استنادی نیست. سرانجام پس از دو جلسه دادرسی در دادگاه مطبوعات، رای بر تبرئه صادر شد و اما با اعتراض شهردار به رای، پرونده در دادگاه تجدیدنظر مطرح و خوشبختانه این دادگاه عالی حکم دادگاه بدوی را تایید کرد. در این مرحله ما قادر به انتشار خبر بودیم اما چون مایل نبودیم به نوعی حساسیتی ایجاد کنیم از انتشار خبر صرف‌نظر کردیم.

وی سپس اظهار داشت، عدم اطلاع و بی‌توجهی به شرایط و تنها آرزوی محکومیت یک رسانه به هر قیمتی، باعث شد شهردار کاشان اصرار به ادامه پیگیری نموده و برای اعاده دادرسی به دیوان عالی کشور مراجعه کند، وقتی در شورای شهر آقای علی هاشمی طاهری کاشان نیوز را ابتدا غیرقانونی می‌خواند و بعد هم برای تحقیر! به آن لقب آران نیوز می‌دهد -که البته باعث افتخار ماست که علاوه بر کاشان اخبار آران و بیدگل که جزئی از یکدیگر هستیم را هم پوشش دهیم- نباید از شهردار توقعی داشته باشیم!

وقتی پدر شهردار و عضو و رئیس سال اول شورای چهارم در صحن علنی شورا نسبت‌های ناروا مانند ضدانقلاب و معلوم‌الحال به ما می‌دهد توقع نداریم شهردار منتخب همان شورا بهتر از این رفتار کند.

کاشان نیوز و مدیران آن منتظر تشکر و تشویق نبوده و نیستند اما در برابر تلاش‌های بی‌مزد و منت این سایت حداقل از کسانی که در سپهر سیاسی و اجتماعی کاشان حضور دارند توقع می‌رفت که در برابر این حملات ناجوانمردانه سوال کنند که کاشان نیوز چه گناهی مرتکب شده‌! که انگار توقع بجایی در کاشان نیست!

غلامیان افزود در تاریخ ۲۹ اردیبهشت همزمان با فضای پر شور انتخابات ریاست جمهوری و شورای شهر خبر صدور رای از شعبه ۲۴ دیوان عالی کشور به اینجانب رسید اما نظر به اینکه خبر تبرئه برای اینجانب غیرمنتظره نبوده و تا کنون نیز تلاش شده بود در سکوت مراحل قانونی و قضایی را طی کنیم، از انتشار خبر در آن شرایط خاص خودداری کردیم.

وی همچنین گفت: شهردار کاشان در طول ۴ سال یک بار حاضر نشد به سوالات کاشان نیوز جواب داده یا یکبار جوابیه درستی ارسال کند و به درخواست‌های مکرر برای یک مصاحبه جواب نداد! کاش شهردار محترم به جای صرف وقت و هدر دادن هزینه شهروندان برای پیگیری این دعوی که به ناحق اقامه شد تنها یک جوابیه منطقی و درست به یک نشریه رسمی کاشان ارسال می‌کرد و موضوع را توضیح می‌داد.

صاحب امتیاز و مدیر مسئول کاشان نیوز افزود: فیش حقوقی منتشر شده حکایت از درج مبلغی بیش از ۱۵ میلیون تومان داشت و چون از طریق تماس و ارتباط تلفنی موفق به کسب اطلاع در مورد آن نشده بودیم تصویر آن برای دریافت جواب، با تیتر «فیش حقوقی یک کارمند شهرداری کاشان!» بدون توضیح خاصی منتشر شد، اگر چه بعدها در استعلام‌های دادگاه متوجه شدیم حقوق دریافتی بسی بیش از عدد مذکور بوده -که در خصوص آن بزودی اطلاع رسانی خواهد شد- اما هدف کاشان نیوز که دو سال قبل از انتشار فیش‌های حقوقی در سطح کشوری اقدام به انتشار فیش حقوقی نامتعارفی برای یافتن دلیل و جواب کرده و به نقد عملکرد نادرست شهردار دست زد، تنها انگیزه‌اش به عنوان یک رسانه عمومی حمایت از حقوق شهروندان بود ولاغیر.

وی در این خصوص افزود اگر چه در ابتدای کار شورای چهارم و پس از مطرح شدن نام شهردار فعلی برای کاشان، شخصاً با وی تماس گرفته و روزمه و سوابق وی را برای آشنایی بیشتر شهروندان درخواست کرده و آن را نیز عیناً منتشر کردیم، اما پاسخ حسن نیت ما شکایت بود و اتهامات مکرر و سه سال رفت و آمد بی نتیجه در دادگاه‌ها. مجموعه کاشان نیوز باکی از این مشکلات ندارند اما دغدغه ما این است که مدیریت شهرداری کاشان در هدر دادن منابع شهر هیچگونه احساس مسئولیتی نکرده است و متاسفانه شورای شهر هم اراده‌ای برای مقابله با این رفتار نشان نداده است.

گفتنی است کاشان نیوز برای اطلاع شهروندان از جزئیات این موضوع، در گفتگویی جداگانه با مدیر مسئول کاشان نیوز شرح ماوقع را برای ثبت در تاریخ به پیشگاه بهترین قاضی که همان شهروندان هستند تقدیم خواهد کرد.

لینک خبر: http://kashannews.net/?p=67043
مطالب مرتبط

  • عباس خرداد ۱۳, ۱۳۹۶ - ۱۲:۳۶ ب.ظ - پاسخ دادن

    درود بر شما !
    بنظرم باید ضمن سپاس از خداوند متعال ، این حکم برائت را نیز جهت رسوا کردن بیشتر افراد …[حذف توسط مدیر سایت] دیکتاتور مآب که مخالف تنویر افکار عمومی هستند ، بر رویش مانور بدهید و این خودش یک افتضاح دیگر برای آقایان است

    (1)(2)
  • دیدگاه شما

    لطفا مقدار صحیح را در کادر زیر وارد نمایید: