تاریخ ارسال : ۰۴ فروردین ۱۳۹۷ ساعت : ۲:۳۰ ب.ظ ۱ نظر
Print Friendly
محمد معتمدی در برنامه دورهمی:

مدیون شهرم هستم

کاشان نیوز – مرضیه گیلاسی: شامگاه دومین روز از نوروز، «محمد معتمدی» هنرمند نامی ایران زمین، میهمان برنامه شاد و طنز «دورهمی» بود. شش ماه قبل هم این خواننده مشهور و محبوبِ کاشانی الاصل، میهمان برنامه پر مخاطب «خندوانه» بود. جالب است که اطلاع رسانی اندکی درباره حضور محمد معتمدی در برنامه «دورهمی» در شبکه‌های اجتماعی صورت گرفته بود، در حالی که در نوبت پیش، خیلی از گروه‌ها وکانال‌های تلگرامی، حضور این هنرمند را در برنامه «خندوانه» به اطلاع همشهریان رسانده بودند.

یکی از تفاوت‌های بارز گفتگوی محمد معتمدی در برنامه‌ی دورهمی با اجرای مهران مدیری، با برنامه خندوانه با اجرای رامبد جوان، اشاره‌ی واضح و پررنگ وی به اصالت کاشانی بودنش بود. این خواننده خوش صدای کاشانی در پاسخ به پرسش مدیری در خصوص زادگاهش، صراحتاً به «متولد کاشان بودن» اشاره می‌کند؛ در حالی که در برنامه‌ی خندوانه تا پایان گفتگویش با رامبد جوان، به هیچ عنوان به کاشانی بودنش اشاره‌ای ندارد که چنین انتظاری تا پایان برنامه ادامه می یابد و هیچگاه محقق نمی‌شود‌!

اما این بار در برنامه دورهمی نوروز ۹۷، محمد معتمدی برای بیننده کاشانی سنگ تمام می‌گذارد و در پاسخ به این پرسش مدیری که «آیا موسیقی در خانواده‌ی شما وجود داشت»، اینطور پاسخ می‌دهد: «من متولد کاشانم؛ قبلا هم گفته‌ام که چند وقت پیش که در کشور اسلوونی، در فستیوال موسیقی آن حضور داشتم، خبرنگار تلویزیون این کشور از من پرسید: شما چطور موسیقی را یاد گرفتید؟ و من باید واقعیتی را بیان کنم؛ شما حتماً کاشان آمده‌اید؟ معماری کاشان، معماری شهر قدیم کاشان، بازار کاشان، مسجد آقا بزرگ کاشان، خانه‌های تاریخی، تیمچه امین الدوله بازار کاشان، تمام معماری قدیمی، گذرها و بناهای مسقف، از تمام این معماری، موسیقی یاد گرفته‌ام، بدون اینکه متوجه باشم؛ و بسیار مدیون شهرم هستم.»

این هنرمند پر آوازه، در برنامه‌ی دورهمی به قدری زیبا و هنرمندانه و ملموس، با زبانی سلیس و ساده، عبارت تخصصی «تحریر» را برای بینندگان توضیح داد که مخاطب، حتی اگر از سابقه‌ی هنری این هنرمند هم بی اطلاع بود، بی‌اندازه محظوظ می‌گشت.

از اینکه این هنرمند خوب شهرمان نسبت به حضورش در برنامه‌ی خندوانه مقبول‌تر عمل کرده و رسالت خودش را نسبت به معرفی شهر و دیار وو زادگاه ایفا کرده است، بسی خرسند و خشنودیم و برای این هنرمند محبوب کشور آرزوی بهروزی داریم.

لینک خبر: http://kashannews.net/?p=70416
مطالب مرتبط

  • باغ شیخی فروردین ۴, ۱۳۹۷ - ۶:۰۴ ب.ظ - پاسخ دادن

    با سلام
    آرزوی سلامتی و عمر باعزت برای هنرمند محبوب کاشان دارم. هنرمندی که علیرغم پیشرفت خیره کننده اش، هیچگاه شهر و زادگاه خود را فراوش نکرده و از هر فرصتی برای معرفی فرهنگ و هنر کاشان استفاده می کند. حس افتخار ایشان به زادگاهش ستودنیست . ای کاش مدیران کاشان از ظرفیت های بچه های توانمند کاشان و افرادی همچون محمد معتمدی جهت توسعه همه جانبه شهرمان استفاده کنند.

    (3)(0)
  • دیدگاه شما

    لطفا مقدار صحیح را در کادر زیر وارد نمایید: