تاریخ ارسال : ۳۰ فروردین ۱۳۹۷ ساعت : ۱۱:۳۲ ب.ظ ۰ نظر
Print Friendly

مردم رعایت نکنند، تابستان خاموشی داریم

کاشان نیوز: مدیر امور برق شهرستان کاشان در جلسه شورای اداری روز چهارشنبه گفت: امسال مدیریت مصرف باید به جد و بیش از سال پیش صورت گیرد، در غیر این صورت احتمال کمبود نیرو و خاموشی در اوج فصل گرما دور از انتظار نیست.
علیرضا عرب بیگی افزود: بیش از ۱۵ درصد نیروگاه‌های کشور آبی است و با توجه به کاهش بارش‌ها تنها نزدیک به ۵۰ درصد تولید برق خواهیم داشت که برای جلوگیری از قطعی‌ها درمجموع ۶ هزار مگاوات مصرف نهایی باید کاهش یابد.
وی بیان کرد: سال گذشته مصرف کل کشور ۵۵ هزار مگاوات بود که به‌رغم مشکلات صنایع، دستگاه‌ها و تعداد محدودی از کشاورزان همکاری داشتند و ازاین‌رو خاموشی به مردم تحمیل نشد.
مدیر امور برق شهرستان کاشان اضافه کرد: کاهش ۱۰ درصد مصرف برق ازجمله در دستگاه‌های دولتی باید در دستور کار قرارگرفته و همچنین باید نزدیک به ۲۰ درصد از برق موردنیاز خود را از صفحه‌های خورشیدی تأمین کنند.
او ادامه داد: دولت برای بخش غیردولتی نیز در این زمینه گام‌های خوبی برداشته و ازجمله نسبت خریداری برق از تولیدکنندگان خانگی تا سقف ۲۰ کیلووات اقدام می‌کند.
عرب بیگی گفت: هر کیلووات برق تولیدی از صفحه‌های خورشیدی هشت هزار ریال خریداری می‌شود که ۱۳ برابر بیش از قیمت کنونی فروش برق است و شخصیت‌های حقیقی و حقوقی در صورت حرکت در این مسیر حمایت می‌شوند.

منبع: ایرنا

لینک خبر: http://kashannews.net/?p=70725
مطالب مرتبط

دیدگاه شما

لطفا مقدار صحیح را در کادر زیر وارد نمایید: