تاریخ ارسال : ۰۷ فروردین ۱۳۹۷ ساعت : ۳:۵۲ ب.ظ ۵ نظر
Print Friendly
رئیس شورای شهر مشکات

مردم مشکات خویشتن‌دار باشند، ما طبق قانون پاسخ می‌دهیم

کاشان نیوز: صبح امروز بر اساس تبصره یک ماده ۵۵ قانون شهرداریها نصب چادر توسط شهرداری سفیدشهر در حوزه استحفاظی کاشان خلاف قانون تشخیص و جمع آوری شد و در همان محل توسط شهرداری مشکات ایستگاهی ایجاد گردید.
اما اخبار رسیده حکایت از کنده شدن پرده این ایستگاه توسط تعدادی از اهالی سفید شهر دارد.

به گزارش مشکات آنلاین در پی افزایش تنش‌ها و تعرض به ایستگاه راهنمای مسافران مشکات در حاشیه‌ی مسجدالحسین این شهر، «شهناز پرکاس» از جوانان مشکات خواست مثل گذشته متانت و خویشتن‌داری خود را حفظ کنند.

رئیس شورای شهر مشکات گفت: شهرداری در حال مذاکره با مقامات شهرستان آران و بیدگل برای حل این موضوع بود که ناگهان گزارش دادند شورای شهر سفیدشهر به همراه عده‌ای در محل حاضر شده و تنش‌ها بالا گرفته است.

پرکاس گفت موضوع را با مقامات امنیتی کاشان مطرح کرده و شهردار مشکات بلافاصله در محل حاضر شده است.

پس از حضور شهردار مشکات یکی از تجمع کنندگان  بنر ایستگاه مشکات را کنده و او را تهدید می‌کنند که یا تا یک ساعت دیگر چادرتان را جمع کنید یا با شما برخورد می‌کنیم. البته این الفاظی است که من استفاده می‌کنم.

رئیس شورای شهر مشکات گفت نظری رئیس شورای شهر سفیدشهر به جای اینکه به دنبال تعامل در اتاق اداره‌ها باشد به مسجدالحسین رفته و بر اساس اطلاعات دریافتی ما این حضورش باعث ایجاد حساسیت و تحریک شده است. دورانی که افراد بتوانند با برهم زدن آرامش و ایجاد تنش و تهدید به خواسته‌شان برسند گذشته است. فصل حاکمیت قانون است و ما با زبان قانون جواب این تعرض‌ها و بی احترامی ها را می‌دهیم.

پرکاس گفت همانطور که معاون استاندار گفته فرماندار آران و بیدگل و کسانی که مردم سفیدشهر را در این محل جمع کرده‌اند مسئول تمام تنش‌ها خواهند بود و اگر خونی از بینی یک مشکاتی یا سفیدشهری بریزد این آقایان باید پاسخگو باشند.

وی افزود شورای شهر مشکات بر اساس قسمی که یادکرده محکم پای حقوق مردم مشکات ایستاده است و با این کارها عقب نمی‌نشیند. ما بارها گفته‌ایم بیایید صحبت کنیم اما همه بدانند ما تهدید را نمی‌پذیریم.

لینک خبر: http://kashannews.net/?p=70479
مطالب مرتبط

 • دوستدار شما از خاک پاک کاشان تیر ۴, ۱۳۹۷ - ۷:۳۶ ق.ظ - پاسخ دادن

  سلام واقعا به عنوان شهروند کاشانی از من حقیر نظر خواهی کنند و به قول یکی از مشکانی های که مسئول هستند که ایشان می گفت جاده ای مشکان را به سمت مسجد الحسین سفیدشهر می اوریم تا سفیدشهری ها هیچ ادعای نتوانند انجام بدهند چطور تفسیر می توانید بکنید غاصب غاصب است اینجا مشکانیها در جای دیگر اسرائیل به فرموده الذین جعلوا القرآن عضین- هرجا به نفع ما باشد بگیریم وهر جا نه نفع ما نباشد …………. خجالت دارد ریس شورای مشکان – از خدابترسید که به فرموده ای قران مجید پیامبر اکرم صلّی الله علیه و آله فرمودند:أیّها النّاس اتّقوا اللَّه فو اللَّه لا یظلم مؤمن مؤمنا إلّا انتقم اللَّه تعالى منه یوم القیامه؛اى مردم از خدا بترسید به خدا مؤمنى، مؤمنى را ستم نکند جز آن که روز رستاخیز خدا از او انتقام گیرد.

  (2)(0)
 • ناشناس فروردین ۱۶, ۱۳۹۷ - ۴:۰۶ ب.ظ - پاسخ دادن

  با سلام از خداوند می خواهم مسئولین مشکاتی ( مشکانی )که زمینهای ۱۰۰۰ ساله کشاورزی سفید شهر است به حق خودتان قانع باشید واشا الله برای منافع خود منافع دیگران را به خطر دازید . فرزند روحانی که از اهالی مشکان هستی ایا درست است این همه مشکل افرین هستی وپدرت از امام جماعت یکی از مساجد این شهر می باشد – مسولین مشکان شما که بعید است در حق همسایه خود ایندر بی مهر باشید با اینکه می دانید ملکیت این زمین ها مال اهالی سفید شهر می باشد

  (5)(1)
  • مدیر سایت فروردین ۱۶, ۱۳۹۷ - ۱۰:۲۴ ب.ظ - پاسخ دادن

   کسی با ملکیت کسی مشکلی ندارد و مال مردم مصون از تعرض است، این ماجرا هم ارتباطی با مشکات ندارد و اگر چه دست بر قضا دست اندازی به حریم کاشان در طرف شهر مشکات واقع شده است اما مهم حفظ حریم کاشان است.
   متاسفانه هم کاشان و هم آران و بیدگل در سطح مدیران برای حفظ منافعی که از راه قانون باید دنبال میشد مانند کنارگذر و وعده های دیگر سکوت پیشه کرده اند و گمان میکنند این سکوت به نفع کاشان است در حالی که این سکوت هم به زیان نصرآباد و هم به زیان کاشان است، از طرفی هم نتیجه نهایی آن ایجاد دشمنی بین دو همسایه است. بهتر است مسئولان کاشان و آران و بیدگل برای حل مشکل اقدام کنند تا بعد وسیع تری پیدا نکرده و قابل جلوگیری نباشد.

   (1)(4)
 • علی حقی فروردین ۹, ۱۳۹۷ - ۳:۵۷ ب.ظ - پاسخ دادن

  ریس جان آیا می دونی شهردار مشکات یک فرد آرانی است ؟ که از شهرداری آران به مشکات آمده است ؟ پس زیاد رگ غیرتان بالا نزنه کم سیاسی بازی در اورید مردم همه می دادند …. این مسخره بازی ها دورانش تمام شده است .. جالبه هر دو شهرداری مشکات و آران هر دو آرانی هستند !!!!!!!! پارسال همین موقع با هم بوده اند !!!!!!!!!۱۱ حالا دارند این بازی بر منطقه »ی اندازند آقای کاشان نیوز اصلاح طلب خیالت راحت باشه سال آینده شما برای نمایندگی .. از طرفی شما ها رای ندارید خودتون خوب می دانید …. چون آدم شاخص ندارید

  (3)(1)
 • شهروند فروردین ۸, ۱۳۹۷ - ۹:۵۷ ق.ظ - پاسخ دادن

  در زمانه ای که پیشرفت علم به فراتر از سرعت نور درجهان انجام می گیردوکشورهای جهان برای آبادانی وسرافرازی خود مبادلات تجاری واقتصادی براساس مفاهیم دوستی برقرار می کنند متاسفانه در نقطه ای از کشور ما به نام مشکات به خاطر نصب یک چادر آن هم از یک منطقه دیگر از ایران خودمان که همیشه برای عزت وسربلندی اش در گرو وحدت مردمانش پز می دهیم۱۰روز است جنجال درست کرده ایم.وشما کاشان نیوز عزیز چه دل خجسته ای داری که برای چنین مسئله ای گزارش ها ومصاحبه های زاویه دار تنظیم می کنی. خداوند عاقبت همه ما را ختم به خیر گرداند.

  (2)(1)
 • دیدگاه شما

  لطفا مقدار صحیح را در کادر زیر وارد نمایید: