تاریخ ارسال : ۰۷ اردیبهشت ۱۳۹۵ ساعت : ۷:۵۱ ب.ظ ۰ نظر
Print Friendly
درمانگاه نوش آباد فقط افتتاح شده است:

مردم نوش آباد از دانشگاه علوم پزشکی کاشان رضایت ندارند

درمانگاه نوش آباد بعد از گذشت چند ماه هنوز تجهیزات کافی را ندارد

درمانگاهکاشان نیوز:فاطمه حسن‌زاده-درمان‌گاه نوش‌آباد بعد از گذشت چند ماه از گشایش و بهره‌برداری هنوز تجهیزات کافی را ندارد.

این درمان‌گاه در شرایطی از فقدان تجهیزات کافی رنج می‌برد که نوش‌آباد منطقه‌ای توریستی با ظرفیت بالای جذب گردشگر است و از طرفی بیش از ۱۵ هزار نفر جمعیت دارد.

۲۲تیرماه ۹۱ کاشان نیوز یادداشت یک شهروند نوش‌آبادی با عنوان «بحث و جدل بر سر گنبد امام‌زاده محمد نوش‌آباد» که در آن صراحتا به خلا مرکز بهداشتی در این شهر اشاره شده بود منتشر کرد.
حدود یک‌سال بعد از آن، گزارشی با عنوان «تکمیل درمان‌گاه مرحوم سرکاری نوش‌آباد به ۵ میلیون اعتبار نیاز دارد»، در کاشان نیوز منتشر شد که در آن «حسین نیکزاد» مدیر عامل مجمع خیرین سلامت کاشان گفته بود: «عملیات ساخت درمان‌گاه نوش‌آباد توسط خانواده مرحوم سرکاری با هزینه‌ای معادل ۴ میلیارد ریال انجام شده و تکمیل آن نیازمند اعتباری است که در تعهد دانشگاه علوم پزشکی می‌باشد.»

همچنین در انتهای گزارش در قول «حسین یداللهی» رئیس شورای نوش‌آباد آمده بود: «طولانی شدن فرآیند بهره‌برداری از این طرح هم باعث تخریب پروژه می‌شود و هم افزایش هزینه‌های تکمیل این طرح را به دنبال خواهد داشت.»

درمان‌گاه بعد از دو سال یک‌شنبه ۱۸ بهمن ۹۴ با تمام حرف و حدیث‌ها با حضور دکتر «ناصر کلانتری» قائم‌مقام معاونت بهداشتی وزارت بهداشت گشایش یافت و موجی از شادمانی و امید را به دنبال داشت که نوش‌آباد مجهز به درمانگاه شبانه‌روزی شد و از این پس دیگر نیاز نیست مردم برای درمان‌های سرپایی به بیمارستان‌های آران و بیدگل و کاشان بروند، که این سایت خبر افتتاح را با تیتر «مرکز سلامت جامعه ثامن الحجج نوش آباد و پایگاه سلامت صابر کاشان گشایش یافت»  کار کرد.

اما بعد از گذشت سه ماه از گشایش این مرکز آن همه امیدواری، گزارش‌ها از گله مردم از مجهز این درمانگاه حکایت دارد این‌که مردم می‌گویند: نیاز ما فقط ساختمان شکیل نبود، امکانات داخلی این ساختمان هم مهم هست که کامل نیست.
بعضی از اهالی نوش‌آباد به کاشان نیوز گزارش داده‌اند که دندان‌پزشکان مستقر در این درمانگاه موقع ویزیت به‌صورت سرپایی درمان می‌کنند و بعد آن‌ها را به مطب ارجاع می‌دهند که هزینه اضافی‌تر بگیرند. مردم مشخصا می‌پرسند: اگر این درمان‌گاه تجهیزات کامل این واحد را ندارد چرا دندان‌پزشک دارد؟

برای یافتن پاسخ این پرسش‌ها و اطلاع از وضعیت درمان‌گاه با «حسین یداللهی» رئیس شواری اسلامی نوش‌آباد تماس گرفتیم. یداللهی در پاسخ گفت: شورای نوش‌آباد تمام تلاش خود را کرده و می‌کند که این درمان‌گاه به‌اندازه نیازهای مردم شهر تجهیز شود. ولی تا الان نتیجه‌ای نداده و مسؤلین مربوطه فقط می‌گویند پی‌گیری می‌کنیم و به عبارتی قرص می‌دهند.

رئیس شورای اسلامی نوش‌آباد با اعلام نارضایتی شدید از مسؤلینی که وعده مساعدت داده‌اند و  کمکی نکردند افزود: نشست‌های متعدد با دکتر دهقانی رئیس شبکه بهداشت، بخشدار، فرماندار و بقیه مسئولین در این‌باره داشته‌ایم که تا الان هیچ نتیجه‌ای نداشته است.

یداللهی به مجهز نبودن داروخانه در شب، واحد تزریقات و نداشتن راننده در بخش فوریت‌های پزشکی اشاره و تصریح کرد: ابتدا از نبود فضای کافی رنج می‌بردیم، حالا که خیری قبول زحمت کرده است و درمان‌گاه نوش‌آباد را ساخته، بیماری که به آن‌جا مراجعه می‌کند ناراضی برمی‌گردد. برای مثال اگر شخصی در شب بیمار شود و نیاز به دارو داشته باشد، باید تا آران و بیدگل یا کاشان برود تا داروی خود را تامین کند، خب قبل از این‌که بخواهند راه درمانگاه را پیش بگیرند، از همان ابتدا به شهرستان مراجعه می‌کنند و فقط نام شبانه‌روزی روی این مرکز مانده است.

کاشان نیوز آمادگی دارد هرجوابیه ای که از سوی دستگاه های مربوطه صادر میشود را برای آگاهی مردم منتشر کند.

لینک خبر: http://kashannews.net/?p=55857
مطالب مرتبط

دیدگاه شما

لطفا مقدار صحیح را در کادر زیر وارد نمایید: