تاریخ ارسال : ۰۲ شهریور ۱۳۹۶ ساعت : ۳:۱۱ ب.ظ ۱ نظر
Print Friendly

مسلمانی تنها به گریستن و غم داشتن نیست

کاشان نیوز-زهرا رسول زاده: دو سال پیش که در روزنامه همشهری کاشان ستون زیرپوست شهر را می‌نوشتم دوست پرستاری می‌گفت بیشترین آمار داروی مصرفی شهر فلوکستین (ضدافسردگی) است.

آن روز احساس نگرانی کردم و واژه‌ها هم جز تلنگری به گوش هیچ صاحب نگاهی اثر نکرد.

شهری که در سال تنها دو ماه آن‌هم نه به‌طور مداوم، از پرده‌های سیاه و مراسم عزا خالی نیست و مردمانش از این مجلس روضه به آن مجلس و از این عزا به عزای دیگر می‌روند گویی که مسلمانی تنها به گریستن و غم داشتن است.

در این شهر غم‌زده، نفس لبخند کشیدن آن‌قدر سخت است که تاب‌وتوان خودِ شادی را هم گرفته است.

وحید رضا صادق پور و تیم کوچکش دو سه سال است پیامبر شادی شده‌اند در دل‌های مردمان این شهر. بهانه از بهانه شاد کردنشان نمی‌افتد و فشارهای فکری و سیاسی هم از رسالتشان کم نکرده است. از جشن‌هایی که به مناسبت‌های شهروندی و عیدانه خیل عظیم این مردم را مهمان لبخند کرده تا داماد خوش‌شانس ۱ و ۲.

صادق پور با همه‌ی استادی اجرایش در تئاتر جدی، دل درگرو مردمان شهرش دارد و صبورانه و متواضعانه چند سال است مخاطبان شادی در شهر را به همراهان ثابت لبخند بدل کرده است.

کار فرهنگی در این شهر از مشاغل سخت به شمار می‌آید ازبس‌که مدعیان هنر و فرهنگ خود بار خاطرند نه یار شاطر. یکی دو گروه تئاتر طنز شهر روحی بزرگ دارند و عزمی عظیم، رضا راد بخت و محمد عباس زاده و آقای حسین حداد

گواه این دشواری‌اند.

دل بزرگ گروه کوچک اما بزرگوارِ وحید رضا صادق پور و آقای سراج و محسن بلوری و… زخم‌خورده از دشمنان شادی و آرامش شهر با همه توان کوشیده‌اند دل مردان و زنان و کودکان را به قهقهه‌هایی مهمان کنند.

گروه داماد خوش‌شانس ۲ با آمار خیره‌کننده و شادی‌آفرین نزدیک به ۹ هزار نفر تماشاگر در ۲۵ سانس ۳۵۵ نفره به‌راستی‌که پیامبر لبخند شده‌اند و نان حلال امید بر سر سفره گوارای وجودشان.

حالا در این روزها که آوازه‌ی همدلی در شهر و شورا پیچیده و معاونت فرهنگی اداره ارشاد اهل هنر و دل، همراهی هنرمندان را وعده داده‌اند چشمان شاد کودکان شهر را که به افقی سرشار شادی می‌نگرد را دریابند که خداوند هم جز آرامش برای بندگانش نمی‌خواهد.

برای این پیامبران شادی شهر چه توفیقی از این بهتر که خلقی را بخندانند.

لینک خبر: http://kashannews.net/?p=68205
مطالب مرتبط

  • مسعود. ب. شهریور ۳, ۱۳۹۶ - ۱۲:۲۶ ب.ظ - پاسخ دادن

    با تشکر از سرکار خانم رسول زاده برای نوشتن این متن
    به نظر من انسانیت هم تنها به مسلمانی نیست…

    (0)(0)
  • دیدگاه شما

    لطفا مقدار صحیح را در کادر زیر وارد نمایید: