تاریخ ارسال : ۱۷ آبان ۱۳۹۳ ساعت : ۱۰:۳۹ ب.ظ ۰ نظر
Print Friendly
منصوری ریس گروه دوستی پارلمانی ایران و انگلیس:

مصلحت ایجاب می‌کند با لندن رابطه پارلمانی داشته باشیم

ریس گروه دوستی پارلمانی ایران و انگلیس از احتمال سفر گروه دوستی پارلمانی ایران به انگلیس تا پایان سال ۹۴ خبر داد.

کاشان نیوز: ریس گروه دوستی پارلمانی ایران و انگلیس از احتمال سفر گروه دوستی پارلمانی ایران به انگلیس تا پایان سال ۹۴ خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی عباسعلی منصوری، نماینده مردم کاشان و اران و بیدگل در مجلس، درباره آخرین وضعیت سفر گروه دوستی پارلمانی ایران به انگلیس، گفت: در جریان این سفر فراز و نشیب‌های زیادی رخ داد که بیشتر هم انگلیسی‌ها مقصر بودند، صحبت‌های نسنجیده «دیوید کامرون» در سازمان ملل متحد به شدت جو را خراب کرد.
 منصوری افزود: البته «جک استراو» رئیس گروه دوستی پارلمانی انگلیس و ایران اخیرا سخنرانی در جمع تجار ایرانی و اروپایی داشت که به شدت از صحبت‌های «دیوید کامرون» انتقاد کرد و گفت «نخست وزیر انگلیس نباید در سازمان ملل چنین صحبت‌هایی را درباره ایران بیان می‌کرد» که این یک گام مثبت از طرف گروه دوستی پارلمانی انگلیس تلقی می‌شود.
رئیس گروه دوستی پارلمان ایران و انگلیس یادآور شد: «جک استراو» در آن سخنرانی ایران را قطب سرمایه‌گذاری توصیف و اعلام کرد «غرب نیازمند ارتباط با تهران است» همچنین کشور فلسطین را به رسمیت شناخت، هرچند نوع نگاه او به مسئله تشکیل کشور فلسطین با جمهوری اسلامی متفاوت است اما این حرف نیز گامی مثبت برای تسهیل برقراری روابط دوجانبه محسوب می‌شود.
وی گام‌های پارلمان انگلیس برای ایجاد ارتباط دوجانبه با پارلمان ایران را مثبت خواند و ادامه داد: با این وجود هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی براساس مصالح و منافع ملی درباره زمان و چگونگی انجام این سفر تصمیم می‌گیرد.
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس مواضع و ادبیات دولت‌ها را در روابط گروه‌های دوستی پارلمانی تأثیرگذار خواند و تأکید کرد: هرچند اظهارات «کامرون» در روابط پارلمانی ایران و انگلیس می‌تواند اثر منفی بگذارد اما صحبت‌های «جک استراو» می‌تواند مثبت باشد.
وی درباره زمان سفر گروه دوستی پارلمانی ایران به انگلیس، گفت: آمدن طرف انگلیسی به ایران آثار مثبتی داشت و اعضای این گروه پس از بازگشت نیز مواضع مثبتی اتخاذ کردند بنابراین باید روابط پارلمانی را از روابط دولت‌ها جدا کرد تا بتوانیم تأثیرات خود را بر پارلمان انگلیس بگذاریم.
منصوری سفر گروه دوستی پارلمانی ایران را به انگلیس تا پایان سال ۹۴ محتمل خواند و با بیان اینکه مصالح ملی ایجاب می‌کند روابط پارلمانی و گفت‌و‌گوی ملت با ملت میان تهران و لندن وجود داشته باشد، توضیح داد: گروه دوستی پارلمانی ایران به میزانی که بتواند با برقراری روابط دوجانبه خلاءهای ارتباطی را در پارلمان انگلیس پر کند به‌‌ همان میزان فرصت نفوذ را از صهیونیست‌ها و منافقین می‌گیرد و این اتفاق به نفع کشور، نظام و ملت ایران است.

لینک خبر: http://kashannews.net/?p=36374
مطالب مرتبط

دیدگاه شما

لطفا مقدار صحیح را در کادر زیر وارد نمایید: