تاریخ ارسال : ۱۵ خرداد ۱۳۹۳ ساعت : ۱:۴۰ ب.ظ ۲۲ نظر
Print Friendly
قسمت اول نشست با هنرمندان

ملاقات «شورای تشکل‌های فرهنگی، هنری و اجتماعی کاشان» با فرماندار

شورای تشکل های فرهنگی، هنری و اجتماعی کاشان روز سه‌شنبه 13 خرداد 93 با حضور نمایندگانی از رسانه، تئاتر، شعر، موسیقی، هنرهای تجسمی، سینما، عکاسی، فعالین اجتماعی و تاریخی در ساختمان فرمانداری کاشان با مهندس «صدارئیه»، معاون استاندار و فرماندار کاشان دیدار و ملاقات کردند.

کاشان نیوز: شورای تشکل های فرهنگی...-kashannews.netشورای تشکل‌های فرهنگی، هنری و اجتماعی کاشان بعدازظهر سه‌شنبه ۱۳ خرداد ۹۳ با حضور نمایندگانی از رسانه، تئاتر، شعر، موسیقی، هنرهای تجسمی، سینما، عکاسی، فعالین اجتماعی و تاریخی در ساختمان فرمانداری کاشان با مهندس «صدارئیه»، معاون استاندار و فرماندار کاشان دیدار و ملاقات کردند.
در شروع این نشست، کلیپی انتخابی به مدت ۶ دقیقه از فیلم مستند ۷ قسمتی «خانه امن» ساخته شده توسط موسسه «سینمای امروز» که از سابقه تمدن در فلات مرکزی ایران که از سیلک آغاز می‌شود و به سبک زندگی ایرانی می‌رسد، پخش شد. پس از آن «علی فلاحیان» پس از خیرمقدم، جلسه را در اختیار حاضران گذاشت و  سپس «اکبر رضوانیان» رئیس دوره‌ای شورای تشکل‌های فرهنگی، هنری و اجتماعی کاشان، با معرفی اعضا و نگه‌داری زمان هر یک از حاضران جلسه را مدیریت کرد.
وی در شروع گفت‌وگو اظهارداشت: کم‌کم آدرس فرمانداری داشت از یاد ما می‌رفت، چند سالی بود که به دلایل مختلف ما را به این‌جا راه‌نمی‌دادند. خیلی خوشحال هستیم که با شورای تشکل‌های فرهنگی، هنری و اجتماعی کاشان در خدمت فرماندار کاشان هستیم.
«رضوانیان» در ادمه ضمن معرفی اعضا، و اظهار امیدواری نسبت به این‌که این شورا بتواند با فرمانداری تعامل خوبی داشته باشد، خطاب به فرماندار کاشان گفت: دوستانی که خدمت شما حضور دارند عبارتند از: آقای «سعادت‌نیا» از گروه موسیقی «عشاق»، آقای «صانعی» که معرف حضور هستند و جنابعالی که در کنسرت این گروه در خانه طباطبایی حضور داشته‌اید، می‌دانید که ایشان از گروه موسیقی «ردیف» هستند، جناب آقای «شافعی» به نمایندگی اهالی رسانه، سینما، و عکاسی و آقایان «خرمدشی» و «بخارایی» از هنرمندان سینما، آقایان «جهانی»، «خسروی»، «جمالی»، «دیمکار» و

شورای تشکل های فرهنگی...-kashannews (7)

اکبر رضوانیان

بنده از هیئت‌مدیره خانه تئاتر کاشان، آقای «حسین طبسی» مسئول انجمن شاعران جوان کاشان، آقای «غلامیان» از اهالی مطبوعات و مدیر پایگاه خبری کاشان نیوز، آقای «محمود ساطع» از کانون اندیشه جوان سپهری، آقای «پیمان گرامی»، از تشکل‌های مدنی، آقای «مصطفی جوادی» از شاعران کاشان و آقای «صادق آقایی» از موزه جناب «شیبانی» و کتاب‌خانه خانه کاج کاشان.
سپس « علیرضا سعادت‌نیا» مدیر آموزشگاه «عشاق» کاشان گفت: بعد از سال‌های هفتاد و هشت، سالی سه چهار کنسرت در کاشان اجرا می‌شد، حتی کنسرت بانوان.
مشکلی که وجود دارد این است که شورای تامین در فرمانداری مجوزی صادر می‌کند و پای ورقه را اعضا امضا می‌کنند، ولی در زمانی که همه کارها انجام شد، یک تلفن ناشناس باعث می‌شود که کار تعطیل شود!
سعادت‌نیا با اعتراض به این‌که صادر کنندگان مجوز، حاضر نیستند از امضاء خود دفاع کنند، افزود: ما انتظار داریم وقتی فرمانداری و اعضای شورای تامین حرفی می‌زنند، پای آن بیاستند و همه را سر گروه موسیقی خراب نکنند.

شورای تشکل های فرهنگی...-kashannews (14)

علیرضا سعادت نیا

وی با رد اظهار نظر بعضی‌ها که می‌گویند کاشان ظرفیت کنسرت موسیقی ندارد تاکید کرد: این کاملاً نادرست است، چرا که همان‌طور که گفتم در سال‌های گذشته حتی کنسرت بانوان اجرا می‌شد و هیچ مشکلی بوجود نمی‌آمد و همه برنامه‌ها بدون حرف و حدیث اجرا می‌شد.
سرپرست گروه موسیقی عشاق اظهارداشت: دوستی [به مطایبه] می‌گفت در شورای شهر برنامه‌ای گذاشته‌اند که چشم‌انداز ۲۰ ساله تدوین کنند، من گفتم ما را به ۲۰ سال قبل برگردانید برنامه بیست سال آینده را نمی‌خواهیم.
سپس مدیر گروه ردیف با تبریک به مهندس صدرائیه گفت: خواسته ما این است که کاشان هم مثل تهران شهری از ایران باشد، گروه «ردیف» طی دو سال اخیر که فعالیت بیشتری داشته، در جشن‌واره فجر و مقاومت سه رتبه کشوری بدست آورده و اتفاقی افتاده که در جامعه موسیقی ایران مهم بوده اما از نظر مسئولان کاشان اهمیتی نداشته است.
 صانعی  افزود: حضور فرماندار در شب سوم کنسرت گروه «ردیف» در خانه طباطبایی‌ها که در بین چهر‌ه‌های سرشناس شهر در طی ۲۰ سال گذشته بی‌سابقه بود، واقعاً برای ما قدم امید‌بخشی بوده است.
آهنگ‌ساز جوان کاشانی با اظهار تاسف از این‌که در اصفهان ۲۰۰ کنسرت در سال اجرا می‌شود، در حالی‌که در کاشان یک کنسرت که نه غیرشرعی است و نه غیرقانونی با هزاران مشکل روبه‌رو

شورای تشکل های فرهنگی...-kashannews (16)

عباس شافعی

می‌شود، خطاب به فرماندار جدید کاشان گفت:
من امیدوارم از طرف آقای «صدرائیه» که جسارت انجام پروژه‌های بزرگ و ملی را در حالی که مخالفت‌هایی هم داشته در کاشان و دیگر استان‌ها داشته‌اند شاهد اقداماتی شجاعانه در زمینه‌های فرهنگی و هنری هم باشیم.
در در دست هم دهیم به مهر/شهر خود را آن‌گونه که باید کنیم استان …
در ادامه «عباس شافعی» روزنامه‌نگار باسابقه کاشان گفت: من نمی‌توانم حس شادمانی خود را از انتخاب فرمانداری جوان برای  کاشان که زبان جوانان هنرمند را می فهمد پنهان کنم وی افزود : کاشان در ۱۰۵ سال پیش روزنامه‌ای داشتیم، به نام «ثریا»، که در ۱۶ آذر ۱۲۸۸ نخستین شماره آن در کاشان منتشر شد.
شافعی افزود: قبل از آن البته بسیاری از روزنامه‌نگاران کاشانی در سطح کشور و با توجه به زمان استبداد در کشورهای هند مصر و دیگر کشور ها پراکنده بودند.
پس از «ثریا»، «پرورش»، «کاشان»، «عصر امید»، «شفق»، «نجات کاشان»، «نامه کاشان»، «عصر امروز»، «ندای کاشان»، «صبح سعادت»، «انقلاب کاشان» و «عقرب کاشان» که در زمینه طنز بوده و بعد از انقلاب «هجرت» که الان منتشر نمی‌شود، «طوبی»، «رضوان»، «هدهد» و «ژرفا» هم که منتشرنمی‌شوند و «آرمان» و «بهشت پنهان» که کج‌دار و مریز منتشرمی‌شوند.
وی با اشاره به فعالیت دو سایت خبری فعال در کاشان گفت: یک جماعت بسیار متخصص و پرتوان مطبوعاتی که متاسفانه در هشت سال گذشته با فضای محدودی که بوجود آمد، بسوی بولتن‌نویسی رفته و به تعریف و تمجید دیگران پرداختند، اما عده ای هم سعی کردند کاری انجام ندهند و انرژی خود را برای زمان مناسب ذخیره کنند.
وی با ابراز تاسف از این‌که معمولاً بر خلاف دیگر دوستان هنرمند، جایی نامی از روزنامه‌نگارها برده نمی‌شود، تاکید کرد: جا دارد یادی کنم از استاد دکتر «قندی» – که الان در بستر بیماری هستند و امیدوارم خداوند به ایشان شفا عطا فرماید- که در کلاس‌های خبرنگاری می‌گفت، در تمام قبرستان‌ها بگردید ببینید یک سنگ قبر به نام یک خبرنگار هست؟ من گفتم: «بهار». ایشان گفت «بهار» به دلیل شاعر بودن است که نامش باقی مانده نه به بعنوان یک روزنامه‌نگار.
سردبیر پایگاه خبری کاشان نیوز اضافه کرد: فضای خاصی که ما تجربه می‌کنیم، در عرصه روزنامه‌نگاری همیشه با تهدید روبرو بوده‌است، البته خطوط قرمزی هم وجود دارد که در کاشان تاکنون تمامی این خطوط قرمز رعایت شده است ولی بهرحال مشکلی در طرف دیگر داستان وجود دارد که باید مطرح شود، ما پدیده میمون و مبارکی را از دست داده‌ایم و آن هم نقد و نقادی بوده است. شاکله مطبوعات که آن را بعنوان رکن چهارم مطرح کرده است نقد است که متاسفانه به تملق نزدیک شده است. کسانی که متملق بوده‌اند اوضاع خوبی داشته‌اند.
شافعی خطاب به «صدراییه» گفت: شما با پروژه عظیم شبکه فاضلاب که در کاشان با وجود مخالفت‌هایی که وجود داشت، اجرا کردید، امیدواریم که فضای نقد هم توسط شما ترویج داده شود تا مدیران ما از نقد نترسند.
شورای تشکل های فرهنگی...-kashannews (17)وی تصریح کرد: ما فکر می‌کنیم دو مورد اگر در کاشان اتفاق بیافتد مبارک خواهد بود: یکی رادیو کاشان است و دیگری روزنامه کاشان.
پس از سخنان شافعی «مرتضی خرمدشتی» گفت: من و آقای «بخارایی» به نیابت از کسانی که در کار فیلم هستند مانند انجمن سینمای جوان یا تشکل‌های دیگر در خدمت شما هستیم.
خرمدشتی اضافه کرد: برای بهتر شدن تولیدات تصویری در شهر ما با معضلی درگیر هستیم که ریشه‌ای و بنیادی نیست، ما با یک‌سری کج‌سلیقگی‌ها و کج‌خلقی‌ها روبرو هستیم. ما که مستقیم با تلویزیون و ادارات کار می‌کنیم، انگار همه ادارا ت با هم تعارف دارند، در حضور ما همه می‌گویند شما کار مهمی انجام می‌دهید، اما بعد از این‌که بیرون رفتیم انگا هیچ‌کاری انجام نداده‌ایم.
وی با ابراز تاسف از سنگ‌اندازی‌ها در مسیر تصویربرداری برای سریالی که با تلاش او و دوستانش در سال ۹۱ در کاشان تصویربرداری می‌شد، اظهارداشت: ما تلاش کردیم یک مجموعه داستانی که در زمانی پربیننده از تلویزیون پخش می‌شد را با افزایش هزینه در کاشان تصویربرداری کنیم، اما اتفاق جالبی که افتاد این بود که برای گرفتن مجوز فیلم‌برداری در باغ فین با مشکل روبرو شدیم، خیلی خنده‌دار بود که ما تلاش می‌کردیم که نام کاشان در تلویزیون ملی تکرار شود، اما اجباراً در پارک‌های آران و بیدگل و دیگر جاها فیلم‌بردای کردیم.
مورد دیگر، ما در مورد یک تبلیغ محیطی در کاشان با مخالفت اداره ارشاد روبرو شدیم و جالب این‌که گره کار توسط فرمانداری باز شد! یعنی ارشاد که خودش باید جلوتر از ما کار را انجام می‌داد روبروی ما ایستاد اما معاونان و مدیران فرمانداری کمک کردند.
در ادامه سخنان «خرمدشتی»، «محسن بخارایی» گفت: ما در کاشان پتانسیل‌های پرتوانی داریم و از نظر نیروهای بومی در کاشان به ظرفیتی رسیده‌ایم که می‌توانیم کارهای شاخص و حرفه‌ای در ژانرهای مختلف فیلم انجام بدهیم.
ما در استان اصفهان شهر دوم هستیم و امید‌واریم که بزودی کاشان استان شود، و این می‌طلبد که نام کاشان در رسانه ملی مرتب تکرار شود، ما الان در استان اصفهان هستیم اما در سیمای اصفهان هیچ حرفی از کاشان نیست و رابطه ما با شبکه‌های ملی خیلی بیشتر است.
بخارایی افزود: این‌جا به بعد باید فرمانداری اقدام کند ما توانی در این زمینه نداریم. از نظر اقتصادی هم جایی که باید سرمایه‌گذاری کنیم باید مسائل ملی را بپردازیم، و اگر در مورد شهرستانی بخواهیم حرکتی بکنیم باید از شهرستان کمک بگیرم تا اقداماتی انجام شود. با این‌حال ما خیلی جاها ترجیح می‌دهیم بجای کمک چوب لای چرخ ما نگذارند.
سپس «حسین طبسی» از انجمن شاعران جوان کاشان در شروع سخنانش با اشاره به هماهنگی قبلی گفت که مایل است از دیگران اندکی تندتر صحبت کند.

شورای تشکل های فرهنگی...-kashannews (18)

حسین طبسی

طبسی گفت: در کاشان یک بی‌اعتمادی بین مردم و مسئولینی که هستند و بودند وجود دارد.
وی رمز موفقیت فرماندار را از بین بردن این بی‌اعتمادی دانست و گفت: ادبیات کاشان نیاز به معرفی ندارد، حتی ادبیات کلاسیک کاشان تا انجمن شاعران جوان که شاخه‌ای از درخت تناور ادبیات کاشان است.
طبسی با اشاره به تعداد سی جلد کتابی که روی میز فرماندار کاشان بود ناکید کرد: این کتاب‌ها اندکی از کتبی است که در همین انجمن و در کاشان نوشته و در تهران منتشر شده استشورای تشکل های فرهنگی...-kashannews (15).
دبیر انجمن شاعران جوان کاشان با اظهار تاسف خطاب به فرماندار کاشان اظهارداشت: از شما می خواهم لطفی بکنید و از مسئولین فرهنگی کاشان بپرسید که چند نفر از شاعران کاشان کتاب نوشته‌اند؟ یا چند کتاب از بچه‌های کاشان چاپ شده؟ یا مثلاً بپرسید که اطلاع دارند آقای «مهدی فرجی» امسال در جشن‌واره فجر نفر اول شده یا نه؟
طبسی با بیان این‌که مایل نیست از کسی نام ببرد افزود: اگر شما ده نفر صاحب‌نام در شعر و غزل ایران نام ببرید، بدون شک چها یا پنج نفرشان در کاشان هستند، اما این‌که چگونه کار می‌کنند یا چگونه گذران زندگی می‌کنند بماند!.
وی گفت: هنرمندان کاشان در سخت‌ترین شرایط کار کرده‌اند. فرهنگ‌سرای مهر ما را بیرون می‌کردند و … چندی قبل هم از فرمانداری ما را خواستند و گفتند که چرا دختر و پسر به انجمن شما می‌آیند؟!
دبیر انجمن شاعران جوان کاشان از فرماندار درخواست کرد که از مسئولین فرهنگی بخواهند که دست از سر ما بردارند و اگر چه با همه مخالفت‌ها ما کار خود را انجام داده‌ایم ولی اگر شما از ایشان بخواهید دست از سر ما بردارند ما از شما ممنون خواهیم شد.
وی افزود: از صبح تا کنون نمی‌دانم چرا این بیت در ذهن من می‌آید که «جای مردان سیاست بنشانیم درخت، که هوا تازه شود»
در ادامه «علیرضا جمالی» عضو هیئت‌مدیره خانه تئاتر کاشان، با تبریک به فرماندار جدید کاشان گفت: خیلی خوشحال هستم که اولین جمعیتی که با شما جلسه دارند، اهل فرهنگ و هنر هستند که نوید‌بخش فضای نوی است.
جمالی به نقل‌قول فرماندار که گفته بود: «من وامدار هیچ حزب و گروهی نیستم» اشاره کرد و اظهار داشت: شما وامدار کسانی هستید که غریبانه عکس دکتر «روحانی» را در کوچه و خیابان‌های شهر چسباندند، شما وامدار کسانی هستید که عکس دکتر «روحانی» را وقتی می‌چسباندند، مورد تمسخر واقع شدند و تلاش کردند تا آن ۸ سال تاریک را پشت سر بگذارند. بغضی در گلوی من است که جای خالی آن‌ها را احساس می‌کنم.
وی افزود: متاسفانه می‌بینم کسانی که آن‌روز ما را مسخره می‌کردند، با هلهله و کف و شادی خط و مشی تعیین می‌کنند. من تعجب می‌کنم چطور این اشخاص با آمدن «خاتمی» هستند، با آمدن «احمدی‌نژاد» باز هم هستند و با آمدن «روحانی» باز هم هستند…پس ما کجاییم!؟
عضو هیئت مدیره خانه تئاتر کاشان، با اشاره به سخنان «حسین طبسی» گفت: خواهشی که من از شما دارم رئیس اداره ارشاد را تغییر دهید. نگویید دست از سر ما بردارد، ما دوره خیلی بدی را پشت سر گذاشتیم، ما هشت سال تاریکی را پشت سر گذاشتیم، ما تئاتری‌ها را که آواره کردند، ما خواستیم که بیایند شعبه خانه تئاتر ایران را در کاشان راه‌اندازی کنند، بجای این‌که اداره ارشاد به ما کمک کند، گفته اس

شورای تشکل های فرهنگی...-kashannews (10)

علیرضا جمالی

ت که شما بر اساس فلان مصوبه وزارتی نمی‌توانید شعبه بزنید، ما در سال ۹۱ نامه گرفتیم از مدیر خانه تئاتر ایران، آقای «ایرج راد» که ما را بعنوان دفتر خانه تئاتر ایران معرفی کرده است. اما رئیس ارشاد گفته نه شما نمی‌توانید دفتر هم تاسیس کنید.
جمالی خطاب به فرماندار گفت: شما با انتخاب مشاورین خوب خود را از اتفاقاتی که در شهر می‌افتد محروم نکنید و این جلسه را که امروز برگزار شد ماهانه یا فصلی برگزار کنید تا حرف هنرمندان را بشنوید.
وی اضافه کرد: مطلب دیگری که لازم می‌دانم به اطلاع شما برسانم این است که احیای سازمان‌های مردم‌نهاد که در دولت قبلی به کل از بین رفت لازم است.
کلام آخرم هم این است که به شعار های فرهنگی که دکتر روحانی دادند و هنوز هم تکرار می‌کنند پاینبد باشید، دکتر روحانی گفتند که «هنر را به اهل هنر بسپارید» ما بخدا ایرانی هستیم، بخدا مسلمانیم، بخدا ما برانداز نظام نیستیم، ما اعتقداتمان را مملکتمان را خاکمان را کشورمان را اگر بیشتر از آقایانی که ادعا دارند دوست نداشته باشیم، کمتر دوست نداریم.
سپس «اکبر رضوانیان» در تکمیل سخنان «علیرضا جمالی» تصریح کرد: خانه تئاتر کاشان مطابق با قوانین، جلسه مجمع عمومی برگزار کرده و ۹۶ عضو دارد و با حضور بازرس خانه تئاتر ایران جلسه رای‌گیری برگزار و هیئت‌مدیره‌اش را تعیین کرده و به دلیل مخالفت مدیریت ارشاد کاشان ــ یا شاید در سطح کلان که شنیدیم ابقاء هم شده‌اند و با کلیت تشکل صنفی مخالفت دارند ــ  در موقعیتی هست که کار نکنیم، می‌گویند چرا کار نمی‌کنید و اگر کاری انجام دهیم می‌گویند کار نکنید.
رضوانیان افزود: ما متاسفانه نمی‌دانیم رئیس ارشاد چه مشکلی با ما دارند، ما حتی یک‌بار در ارشاد کاشان با این جمعیت در حضور رئیس ارشاد جمع نشده‌ایم و نمی‌دانیم خانه تئاتر که با حضور اعضاء خانه تئاتر ایران و بصورت قانونی تشکیل شده را به چه دلیلی معلق نگه داشته‌اند.
این گزارش ادامه دارد…

لینک خبر: http://kashannews.net/?p=32404
مطالب مرتبط

 • اوس قاسم خرداد ۲۲, ۱۳۹۳ - ۱۰:۱۱ ق.ظ - پاسخ دادن

  خوشحال شدم از زيارت اقاي عباسي واقاي دكتر فلاحيان در كنار فرماندارفقط سمت اينها را نمیدونم هنوز چيه؟

  (0)(0)
 • محمد خرداد ۲۱, ۱۳۹۳ - ۸:۵۸ ب.ظ - پاسخ دادن

  باسلام ، ضمن انتقاد شدید به مخالفان این نشست به اطلاع دوستان کم لطف وکم سواد برسانم که فرمانداری مامن و ملجا تمام گروهها و اقشار جامعه است و هیچ کس را نمی توان برای رفتن نزد فرماندار و یا فرماندار را برای شرکت در جلسه یا جمعی سرزنش کرد.این از حقوق طبیعی و مدنی افراد جامعه است.چنانچه به علت رفتار غیرحرفه ای و غیر اخلاقی مدیران قبلی فرمانداری چنین حرکت های ناپسندی انجام شده توقع تبدیل شدن این حرکتها را به عرف نداشته باشید. از فرماندار محترم کمال تشکر وقدردانی را داریم .

  (0)(0)
 • محمد انصاری خرداد ۲۰, ۱۳۹۳ - ۴:۲۱ ب.ظ - پاسخ دادن

  دوستان عزیز که کامنت گذاشته اید و این سایت را مورد هجمه قرار داده اید توصیه می کنم کمی آستانه تحملتان را بالاتر ببرید و اگر نمی توانید در اینگونه بحث ها سکوت کنید . متاسفانه در این شهرستان برای انجام دادن و حتی انجام ندادن کاری همیشه حرف مفت وجود دارد …. و این بزرگترین اشکال به جماعت مثلاً روشنفکر است ….

  (0)(0)
 • مصطفی جوادی خرداد ۱۷, ۱۳۹۳ - ۶:۳۶ ب.ظ - پاسخ دادن

  سلام .واقعا جای بانوان فرهنگی شهر خالی بود که به اظهار تاسف بسنده شد .باشد تا در جلسات بعد جبران شود

  (0)(0)
 • متی کاشونی خرداد ۱۷, ۱۳۹۳ - ۵:۲۶ ب.ظ - پاسخ دادن

  هنرمندان تجسمی کجان؟؟ به جز هنرمندان موسیقی که اموزشگاه دارند کدام یک از اموزشگاه ها اومدن تا دغدغه هایکارسخت رابه نمایندگی صدها شاگردان خود بزنند؟ اگه سایت شما اسمش مجله هفتگی کاشان بود به جای روزنامه کاشان زودتر بقیه صحبت های این جلسه درج می شد. اطلاع رسانی انلاین و به روز هرچند کار سختی است اما خوب یک احترام به مخاطب است

  (0)(0)
  • مدیر سایت خرداد ۱۷, ۱۳۹۳ - ۸:۳۹ ب.ظ - پاسخ دادن

   اگر جنابعالی لطف کنید و یک شب تا صبح بیدار باشید و متن را از صدا پیاده سازی کنید قطعاً زودتر گزارش منتشر خواهد شد. کاشان نیوز افراد موظف و حقوق بگیر ندارد که کارشان فقط خبرنگاری باشد.

   (0)(0)
 • مجید خرداد ۱۷, ۱۳۹۳ - ۴:۲۳ ب.ظ - پاسخ دادن

  آقای تاری در بسیاری از جلساتی که دعوت می شوند، خودشان حضور نمی یابند. صد البته که آقای تاری تنها لیسانس موسیقی شهر ما و از اطلاعات موسیقی و ذوق آهنگسازی بالایی برخوردارند. اما هرکس که در لیسانس در رشته ای خاص دارد، الزاما تبحر و مهارت در اموری چون، ارتباط بین فردی، مدیریرت ندارد.

  (0)(0)
 • محسن خرداد ۱۷, ۱۳۹۳ - ۳:۵۳ ب.ظ - پاسخ دادن

  چرا تصویر قابل مشاهده نیست و باز نمیشه؟؟ تصاویر آخر مطلب.

  (0)(0)
  • مدیر سایت خرداد ۱۷, ۱۳۹۳ - ۸:۳۹ ب.ظ - پاسخ دادن

   سلام. این سوالی است که ما هم از متصدیان اینترنت داریم

   (0)(0)
 • كاكتوس خرداد ۱۷, ۱۳۹۳ - ۱۲:۱۷ ب.ظ - پاسخ دادن

  سلام

  ظاهرا بايد اول يه جلسه بزاريم اين آقايون و خانوم هاي محترم هنرمند رو با هم همدل كنيم بعد با فرماندار

  آخه بندگان خدا يه عده رفتن تلاش كردن و با دم شير بازي كردن كه حق ما ها رو بگيرن بعد شما آب به آسياب دشمن ميريزيد؟ اونا به اندازه كافي عليه من و تو هنر و….. هستن شما نكنيد يه سري به لينك بزنيد ميفهميد.http://kashanna.ir/22739/%D8%B3%D9%87%D9%85-%D8%AE%D9%88%D8%A7%D9%87%D8%A7%D9%86-%D8%A2%D9%85%D8%AF%D9%86%D8%AF.htm

  به كامنت هاي اونجا و كامنت هاي اينجا سر بزنيد ببينيد چندتاشون بين ما هستن؟!!! بابا اونا متحدن شما هم باشيد. دل دشمن رو شاد كردن كاري نداره
  مخلص كلام اينكه دمشون گرم رفتن وما هم بايد پشتشون باشيم و سري بعد همه بريم تا بالاخره از اين خفقان بيرون بيايم.

  يا حسين……

  (0)(0)
  • ناشناس خرداد ۱۸, ۱۳۹۳ - ۱۲:۵۹ ق.ظ - پاسخ دادن

   وقتی می خواهید خودتون را بزرگتر و مهم تر از اون چیزی که هستید نشون بدهید همین میش ود.
   بلانسبت دوستان ؛ قصه اون قورباغه را که با دیدن یک گاو هی خودش را باد می کرد تا کم نیاورد شنیده ای

   (0)(0)
 • حسین خرداد ۱۶, ۱۳۹۳ - ۶:۲۶ ب.ظ - پاسخ دادن

  آقای ساطع عزیز که درشب های شعر خودشون درانجمن …[حذف توسط مدیر سایت] هم جزء هنرمندان متعهد!ودلسوز!!! شهرمان هستند.منتشر نمی کنید ولی حداقل به گوشش برسونید

  (0)(0)
 • محمدحسین خرداد ۱۶, ۱۳۹۳ - ۴:۲۹ ب.ظ - پاسخ دادن

  سهم خواهان آمدند….

  (0)(0)
  • محمد رضا خرداد ۲۱, ۱۳۹۳ - ۳:۰۴ ب.ظ - پاسخ دادن

   کافر همه را به کیش خود انگارد

   (0)(0)
 • آگاه خرداد ۱۶, ۱۳۹۳ - ۴:۲۷ ب.ظ - پاسخ دادن

  خدا به داد آقای صدرائیه برسد هرچند فرماندار خود اشراف کامل به مسائل دارند و حواسشان جمع است و این کار این جمع نامشروع با این جلسه مصداق همان ضراب المثل آب در هاون کوبیدن است اما با همه این اوصاف ما برای فرماندار جوان دلواپسیم که نکند ….

  (0)(0)
 • ایمانی خرداد ۱۶, ۱۳۹۳ - ۳:۲۳ ب.ظ - پاسخ دادن

  برا صدراییه که خودش تخصص داره و دانشگاهی است این مدل نشست ها جای تاسف داره
  البته دوتا ملائکه که کنارش هستن میبن این موضوع است

  (0)(0)
 • میرزا خرداد ۱۶, ۱۳۹۳ - ۱۲:۰۱ ب.ظ - پاسخ دادن

  شایان ذکر است که نام آقای تاری در لیست دعوت شدگان بود و حتی شماره همراه ایشان از سوی بنده به مسئول گروه داده شد. البته مسلما در تمامی جلسات امکان حضور تمامی افراد وجود ندارد و حتی شاید در ابتدا برخی جبهه گیریها نیز از سوی برخی از اهالی فرهنگ و هنر صورت میگیرد که این نیز طبیعی است (متاسفانه). به نظر میبایست من روز به روز اجتماع هنری و فرهنگی شهر بزرگتر شود که این نیز جز با احترام متقابل (که سالهاست صحبتش هست و …) بدست نمی آید.
  با احترام
  عضو کوچکی از موسیقی

  (0)(0)
 • سارا خرداد ۱۵, ۱۳۹۳ - ۳:۲۳ ب.ظ - پاسخ دادن

  با سلام
  نمی دانم دست اندر کار این برنامه و دیدار چه کسی یا چه ارگانی بوده..
  اما برای شهرم متاسفم که حضور بانوان فعال جامعه برایش آنقدرسنگین تمام می شود که حتی نماینده ای در این جمع از آنان دیده نمی شود..یا سخن نمی گوید…بانوانی که نقش سیاسی اقتصادی فرهنگی و معیشتی شان در پیشرفت فرهنگ و ادب شهر قابل چشم پوشی نیست..
  دلم می سوزد برای فرمانداری که این قشر بزرگ را ندیده می گیرد و به گمان خویش…
  زنان شهرم آنقدر بزرگ اند که این خرده نگاههای از سر عمد یا سهو چیزی از فخامت و بزرگواریشان کم نمی کند اما ندیده گرفتن آن ها زیر سئوال بردن شعور اجتماعی شهر است…زنانی که در هر عرصه از حضور بودن را بزرگ بودن را با افختار به رخ کشیده اند مظلوم واقع شوند…این همه فعال اجتماعی…زنان شاعر…زنان بازیگر…زنان دست به قلم…زنان اهل رسانه…زنان قالی باف…زنان اهل موسیقی…زنان ورزشکار…زنان فرهنگی..کسی نبود برای گفتن از دغدغه هایی که حقشان گفتن است اگرچه دیگران رسمشان نشنیدن؟!
  واقعا زنان شهر آنقد بی دغدغه اند؟؟ یا آنقدر بی اهمیت؟؟؟
  کاش گوشی برای شنیدن داشتند و ذهنی برای درک کردن…..برای همه آنانی که اینگونه نبودن بدنه ی این شهر را ندید می گیرند متاسفم…

  زهرا رسول زاده- دبیرآموزش و پرورش- خبر نگار- نویسنده-مسئول انجمن ادبی بانوان کاشان

  (0)(0)
  • مدیر سایت خرداد ۱۵, ۱۳۹۳ - ۵:۰۴ ب.ظ - پاسخ دادن

   متاسفانه اگر این جلسه از روی عجله و سرعت برنامه ریزی شد و حتی در همین جلسه برای عدم حضور بانوان اظهار تاسف شد، خوشبختانه طبق قولی که فرماندار داده است این جلسه هر از چند گاهی تکرارخواهد شد.

   و در جلسه بعد حتماً حضور کسانی که نبودند و نبودشان هم حس می‌شد خالی نخواهد بود.

   (0)(0)
  • مدیر سایت خرداد ۱۶, ۱۳۹۳ - ۱۰:۲۹ ق.ظ - پاسخ دادن

   محمد عزیز، اگر امکان دارد عنایت فرمایید و با افکار مشعشع خود تحلیل بفرمایید که کاشان نیوز و غلامیان در برنامه ریزی برنامه و این وسط چکاره‌اند؟ جز اینکه این جلسه را خبررسانی کرده‌اند چه گناهی مرتکب شده‌اند؟ البته در دیدگاه قبل هم پاسخ شما را دادیم که، چرا بلافاصله کاشان نیوز متهم می‌شود؟ تصور اینکه اشخاص در سخن گفتن آزاد هستند و نشریات هم در یک روش قانونمند آزاد در انتشار آنها، برای شما آزار دهنده است! 

   دوست گرامی غیر از شما و هم‌فکرهایتان و هم‌پالکی‌هایتان اشخاص دیگری هم که متفاوت با شما فکر کنند وجود دارند، کاشان نیوز مقصر نیست. اندکی تمرین تحمل کنید. زمانه چنین افکار و روش‌هایی در شرف بسر آمدن است که بجای پاسخ صورت مسئله را پاک کنید!

   و اگر فکر میکنید با ترفند این نظر«کامنت» منتشر شده است اشتباه کرده‌اید و شناختی از کاشان نیوز ندارید.ما می‌شناسیم شما را و هرگز آرزوی نبودن شما را نمی‌کنیم، شما هم همچون دیگران در اظهار نظر آزاد هستید. اگر باور ندارید یک یادداشت، مقاله یا نقدی برای این ملاقات و جلسه یا هر موردی بنویسید و برای کاشان نیوز ارسال کنید، اگر منتشرنشد حق باشماست.

   (0)(0)
 • حسین خرداد ۱۵, ۱۳۹۳ - ۲:۰۳ ب.ظ - پاسخ دادن

  سلام
  ممنون از خبر رسانی هایتان برایم جالب بود خبر طوفان کشته شدن ادما ها را در تهران منعکس می کنید اما خبر موفقیت اجرای هنرمندان کاشانی را در پایتخت نه ؟!!!!!
  محمد عباس زاده هم نمایشگاه داشته و هم بازی و اجرا در دو نمایش و از کوتاه قامتان بلند همت کاشانانی است نه مصاحبه ای نه خبری
  دییار با پیشکسوت گردشگری را منعکس می کنید اما دیدار با استاد نقالی کاشانی را نه ؟!!!!
  هنوز در تفکر دهه ی شصت و بد بودن تئاتر گیر کرده اید و یا شادید منتظرید لقمه جویده شود و شما هضمش کنید کاش به شعار ها ی روز اول کاری تان پایبند می بودید کاش…..

  (0)(0)
  • مدیر سایت خرداد ۱۵, ۱۳۹۳ - ۲:۱۲ ب.ظ - پاسخ دادن

   متاسفانه عدم وجود امکانات و توان فرستادن خبرنگار به مراسم مختلف ما را در خبر رسانی شرمنده کرده است. ای کاش متولیان جلسه، عکس و اخبار نمایشگاه را ارسال میکردند تا ما متهم به تبعیض نشویم، اگر چه مدیر سایت قبل از برگزاری نمایشگاه تلفنی با آقای عباس زاده گفتگو کرده و قرار را بر ارسال عکس و اخبار نمایشگاه گذاشته بودند، اما خبر و عکسی تا کنون به دست ما نرسیده است.

   (0)(0)

  دیدگاه شما

  لطفا مقدار صحیح را در کادر زیر وارد نمایید: