تاریخ ارسال : ۲۷ آذر ۱۳۹۴ ساعت : ۲:۳۶ ب.ظ ۸ نظر
Print Friendly
دیدار نماینده کاشان و آران و بیدگل با اعضای کاشان نیوز

منصوری رفتنی است

کاشان نیوزمنصوریسعید غلامیان: شب گذشته منصوری مهمان کاشان نیوز بود، آمده بود تا شروع پنجمین سال فعالیت کاشان نیوز را که تلفنی هم تبریک گفته بود حضوراً تبریک بگوید. آمد و گفت که از اثرات مثبت کاشان نیوز در کاشان خوشحال است و با دیدن تحریریه سایت اظهار شگفتی کرد و گفت اگر من در ابتدای دوره از وجود این جمع مطلع بودم، شاید شرایط بصورت دیگری رقم می‌خورد!

با شروع گفت‌وگوی رسمی، دو خواسته به شکل برجسته مطرح، و به اصرار از نماینده کاشان و آران و بیدگل  درخواست شد «تعیین تکلیف فرمانداری» قبل از انتخابات به فرجام برسد و همه سعی داشتند «منصوری» را مجاب کنند که قبل از انتخابات باید از تعیین فرمانداری که بر خلاف فرماندار قبلی، همسو با دولت باشد حمایت کند.

محور برجسته دیگر گفت‌وگو این بود که برای «استان شدن کاشان» وی باید سهم حمایت خود از دولت را مطالبه کند.
در برابر اصرار حاضران، منصوری در مورد مخالفت‌هایی که در کاشان در جریان است و به‌صورت سازمان‌یافته تلاش می‌کند، نام نماینده را مخدوش کند، دفاعی نکرده و با آرامش و با پاسخ کوتاه: «گمان نکنید من این موارد را نمی‌فهمم! من‌ هم تاکتیک‌های مخصوص خودم را دارم…»، حاضر نشد به دلیل دفاع جانانه‌ای که از دولت و «برجام» کرده است، از روحانی و دولت سهم خود را طلب کند. سهمی که به نظر می‌رسد سهم شخصی وی نباشد، بلکه سهم مردمی است که منصوری را در جایگاهی قرار داده‌اند که بتواند یکی از نمایندگان موثر در دفاع از برجام چه در دعوت از همتای انگلیسی به ایران و بی‌اثر کردن تبلیغات لابی‌های خارجی علیه ۵+۱ و چه در مجلس با حمایت از دولت بدست آورد طلب کند.

نماینده مردم کاشان و آران و بیدگل، حاضر نشد بپذیرد که باید دولت روحانی را برای استان شدن کاشان تحت فشار بگذارد، ولی گفت من در هر نطق رسمی که داشته‌ام از استان شدن کاشان دفاع کرده‌ام و در هر جلسه‌ای که با سران کشور داشته‌ام، تلاش کرده‌ام که شرایط را برای استان شدن کاشان فراهم کنم. ولی این مستلزم طی‌شدن یک پروسه است و نیاز به شرایطی دارد که باید تحصیل شود.

منصوری برجام را محور انتخابات می‌داند و مصر است که برجام کشور را در یک مبارزه بدون جنگ پیروز کرده است و معتقد است برجام، پیروزی بدون خسارات بدیهی یک جنگ است و ۸۵ درصد از مردم را موافق برجام می‌داند و از نظر‌سنجی‌ای حرف می‌زد که نشان می‌دهد مردم کسی را انتخاب خواهند کرد که در مسیر برجام قدم برداشته است.

از وی پرسیدم، آیا در مهلت یک هفته‌ای که برای ثبت‌نام هست، در حوزه انتخابیه کاشان و آران و بیدگل ثبت‌نام خواهد کرد؟ جوابش اگر چه این بود که باید با همشهریانم مشورت کنم و نظر کسانی که در گذشته از من حمایت کرده‎اند را بگیرم. اما این پاسخ یک جواب دیپلماتیک بود!

منصوری در پاسخ به این پرسش که آیا به نامزدشدن از حوزه انتخابیه دیگری هم فکر کرده‌اید؟ گفت: پیشنهاد داده‌اند به من! نباید فکر کنم؟ اما در درجه اول من مدیون این حوزه انتخابیه هستم هر کاری هم بخواهم بکنم باید با نظر مردم این حوزه باید باشد.

منصوری معتقد است در حوزه کاشان و آران و بیدگل بعض افراد شاخص به دلیل عدم اجابت خواسته‌های متعددشان ممکن است با وی مخالف باشند، اما عامه مردم وی را می‌شناسند و انتخاب می‌کنند.

نماینده مردم کاشان و آران و بیدگل، درباره امضاء طوماری که در ۲۲ بهمن سال گذشته تهیه، و بعداً دروغ بودن آن مشخص شد، و همچنین طرح شایعه مربوط به الحاق نیاسر و جعفرآباد به آران و بیدگل با لحن گله‌مندی سخن گفت.

وی گفت: «من در طول این سه سال و نیم خودم را کشتم که بگویم کاشانی و آرانی و بیدگلی نداریم. قم که پیشرفت می‌کند، نماینده‌اش آقای لاریجانی متولد کجاست؟ لاریجان. آقای امیرآبادی متولد کجاست؟ امیرآباد فراهان. آقای آشتیانی متولد کجاست؟ آشتیان. اصفهان که پیشرفت کرده نماینده‌اش آقای کامران متولد کجاست؟ دستجرد. آقای مقتدایی متولد کجاست؟ خوراسگان. خانم اخوان متولد کجاست؟ بروجرد. آقای سالک کاشانی است. در قم آقای لاریجانی این مشکل را ندارد و خانم اخوان در اصفهان هم همینطور، اما شما در کاشان نتوانستید در این زمینه فرهنگ‌سازی کنید… اگر من متولد کاشان بودم و فامیلم منصوری کاشانی بود آرای من با الان که منصوری آرانی هستم یکی بود؟!»

قدیری ابیانه یک هفته قبل در گفت‌وگو با کاشان نیوز، به‌طور قطع و یقین گفت در انتخابات نامزد خواهد شد، اما چرا منصوری ثبت‌نام را موکول به نظر مردم حوزه انتخابیه کرده است؟
آیا ممکن است عباسعلی منصوری دعوت تهرانی‌ها را قبول کند و خود را از جنگ «کاشونی-آرونی» برهاند؟

لینک خبر: http://kashannews.net/?p=51044
مطالب مرتبط

 • ناشناس دی ۱۳, ۱۳۹۴ - ۵:۳۱ ق.ظ - پاسخ دادن

  سلام. متاسفانه برخی از مسئولین کاشان توانمند نیستند. برخی از آنها نان به نرخ روز خور هستند. به هزار زحمت واحدی از تشکیلات دولت در شهرستان که ویژه هست ایجاد می شود خوب هم کار می کنند بودجه های پژوهشی را برای دانشگاههای کاشان و آران و بیدگل از کشور جذب می کنند اما ناتوانی مسئولان در دفاع از کاشان منجر به تعطیل شدن واحدها و انتقال آنها به اصفهان می شود. نمونه آن مرکز نخبگان شهید فهمیده کاشان است. منصوری چه دفاعی کرده است. فرماندار چه کرده و…[…حذف توسط مدیر سایت!] چه؟ بقیه مسئولین شهر چه؟ همه زود مجاب می شوند که همه چیز اول باید در اصفهان باشد اگر زیاد آمد بیاید کاشان. چرا نباید مرکز نخبگان شهید فهمیده کاشان مرجع اصفهانی ها باشد . نخبگان کاشان از کل اصفهان بیشتر است و خروجی های آنها هم بیشتر از کل استان اصفهان و بسیاری از استانهای دیگر بوده. حداقل اصفهانی ها برای یک کارشان به کاشان بیایند . زیرا کاشان مهد نخبگان است و کاشانی ها برای هزار کارشان به اصفهان محتاج باشند. چرا باید مسئولین اینقدر کوتاه بیایند و دلایلی برای دفاع ارائه نکنند و تسلیم تصمیمات اصفهانی ها باشند.

  (2)(0)
 • ناشناس دی ۱۲, ۱۳۹۴ - ۸:۱۸ ب.ظ - پاسخ دادن

  شماکاشونیاهنوزم دارید میسوزید ازاینکه منصوری نماینده شده.این سری هم رای میاره تا به شماهانشون بدیم ازشماهاچیزی کم نداریم…خود این مجله خبری هم داره الکی دفاع میکنه درحالی که نبایدنظربده بایدفقط خبرارو ارائه کنه…صاحب اینجام به ما حسودی میکنه.

  (2)(4)
 • بیطرف دی ۹, ۱۳۹۴ - ۸:۱۹ ق.ظ - پاسخ دادن

  اگر مردم فهیم کاشان به اقای روحانی رای بدهند دو کار بزرگ انجام داده اند.
  ۱-فردی اصلح و مورد تایید مردم بیدگل و حتی کاشان را انتخاب کرده اند

  ۲-جواب ردی به منصوری

  (1)(5)
 • محمدرضا دی ۱, ۱۳۹۴ - ۴:۴۳ ب.ظ - پاسخ دادن

  میگن تا انتخابات هست ,همیشه دو نفر هم هستند,محسن رضایی و حسن فدایی.

  (7)(0)
 • محمد آذر ۲۹, ۱۳۹۴ - ۷:۳۵ ب.ظ - پاسخ دادن

  چطور دم انتخابات سر و کله ایشون پیدا شد قبلش کجا بودن؟

  (4)(6)
 • مسعود ب. آذر ۲۸, ۱۳۹۴ - ۸:۴۲ ب.ظ - پاسخ دادن

  تا زمانی که رقبای اصلی آقای منصوری آقای قدیری ابیانه و آقای فدایی باشند پیروز قطعی انتخابات در کاشان را آقای منصوری می دانم. در واقع احتمال پیروزی ایشان به شدت به رقیب یا رقبایشان وابسته است. امیدوارم با حضور کاندیداهای بزرگتر، انتخابات پرشوری برگزار و اصلح ترین کاندیدا از بین آنها انتخاب شود.

  (5)(2)
 • صادق آذر ۲۷, ۱۳۹۴ - ۹:۰۱ ب.ظ - پاسخ دادن

  منصوری بودجه ها رو برد تو بیابون و کویر آرون جاده زد!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  (15)(16)
 • مجتبی آذر ۲۷, ۱۳۹۴ - ۴:۴۲ ب.ظ - پاسخ دادن

  کاشان نیوز تلویحا از منصوری حمایت میکنی ها
  البته این حرکت در لفافه است و یکی به میخ و یکی به نعل
  تا در صورت انتخاب نماینده دیگر، سرت بی کلاه نمونه!

  (18)(9)
 • دیدگاه شما

  لطفا مقدار صحیح را در کادر زیر وارد نمایید: