تاریخ ارسال : ۱۴ بهمن ۱۳۹۶ ساعت : ۱۱:۵۱ ق.ظ ۶ نظر
Print Friendly
نمایشگاه و فروشگاه توان‌یابان کاشانه مهر آغاز شد

من خواستن را صرف کردم تا به توانستن رسیدم

کاشان نیوز- مرضیه گیلاسی: نمایشگاهی از صنایع دستی به مناسبت دهه فجر برگزار می شود که خالق این آثار هنری غیر از اثر هنریشان هزار حرف نگفته دارند ولی در یک کلام می خواهند دیده شوند و به همگان ثابت کنندکه معلولیت محدودیت نیست .
اینجا طبقه فوقانی بانک ملی شعبه میدان حسین محل برگزاری نمایشگاه است .
آیین گشایش نمایشگاه و فروشگاه صنایع دستی توانیابان درحال برگزاری ست.
لبخنداعضای هیات مدیره موسسه و مدیر بانک ملی استقبال گرمی را برای مهمانان رقم می زند.
فضایی آمیخته با شور وهیجان توان یابان بود که هر لحظه به بازدید کنندگان نیز منتقل می شد .چهره هایی که رنج را تجربه کرده بودند اما رنجور به نظر نمی رسیدند و این که آنجا مخاطب نظاره گر شعورمندی ومعرفت این عزیزان بود و ازین حلاوت صحنه محظوظ می گشت.
صدای رسای مجری که روی صندلی چرخدارش نشسته بود وبا تسلط کامل برنامه را اجرا می کرد خود نوعی نمایش هنرمندی وتسلطش بر هنری بود که عرضه می داشت.

تابلوهای نقاشی سیاه قلم از چهره ی شاملو نیما یوشیج که در سمت راست درب ورودی قرارگرفته بود آنقدر جذاب بود که دنبال خالق این اثر هنری بگردی وچند کلمه ای با او گفتگو کنی !
فاطمه سادات سیدحسینی که نقاشی را در کاشانه مهر از همان ابتدا فرا گرفته می گوید که ازین کار لذت می برم وهفته ای یک باردر موسسه در کلاس شرکت می کنم. این توانیاب هنرمند منتظر است تا در نمایشگاهی آثارش را بفروشد.
سمت چپ درب ورودی، میز بزرگی قرارگرفته بود که روی آن پر از عروسکهای رنگارنگ پارچه ای بود که ناخودآگاه کودک درونت تورا به سمت میز می کشید! در کنار آن هم آثار هنری چرم دوزی دختران توانیاب توجه بازدید کننده را به سمت خود جلب می کند.
زینب اشتری که در کار چرم دوزی آنقدر خبره شده که اکنون با پنج توانیاب هنرجو نقش مربی را ایفا می کند. البته که وی می گوید هنوز به مرحله در آمدزایی نرسیده ایم و مشکلات عدیده ای بر سر راهمان هست!

گوشه ی سمت راست سالن، موازی سن که تریبون قرار داده شده آثار زیبای قلمزنی توانیابان چشمان بازدید کننده را می نوازد.
دربین مهمانان و مدعوین حمید رضا فهیمی تبار عضوهیات علمی دانشگاه کاشان، خاندایی معاون فرماندار، والی زاده مدیر سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری، حدادیان سرپرست اداره اموزش وپرورش و تعدادی از خیرین حضور داشتند که در کنار خانواده های توانیابان برای افتتاح نمایشگاه حضور بهم رسانده بودند.
بخردی عضوهیات مدیره موسسه کاشانه مهر بعد از خیرمقدم گزارش مختصری از فعالیتهای موسسه کاشانه مهر برای حاضران ارایه دادند.ایشان اعلام کردند که روز جهانی معلولین مسعود مستاجران مدیریت بانک ملی به جمع نیکوکاران و همکاران موسسه پیوست و قول همکاری دادند و امروز محل برگزاری نمایشگاه و فروشگاه به همت مدیریت بانک ملی در طبقه فوقانی ساختمان بانک برگزار شده است .
ماشاله بخردی تنها افتخار موسسه را کشف استعداد و ایجاد بستر مناسب برای رشد توانیابان برشمرد .

«زندگی همچنان جریان دارد!من خواستن را صرف کردم تا به توانستن رسیدم …» اینها بخشی از دلنوشته ی مریم آرمون است، وی توانیابی ست که شرایط خاص جسمی دارد و با دستگاه نفس می کشد و قلم شیوایی دارد و دلنوشته اش را برای حاضران قرائت می کند.
گروه سرود«ستارگان مهر»موسسه با رهبری مهران مبینی دو سرود زیبا را اجرا کردند و حاضران را به وجد و سرور رساندند.
آنقدر اجرا عالی بود که تشویق حاضران همچنان ادامه داشت .
بخش پایانی مراسم سخنرانی حمیدرضا فهیمی تبار عضو هیات امنای موسسه کاشانه مهر بود .
فهیمی تبار در ابتدای سخنانش توانیابان را آیات الهی خواند.
ایشان از همه ی کسانی که صاحب تریبون هستند خواست که وقت بگذارند و بیایند کاشانه را ببینند و برای دیگران بازگو کنند که اینجا چنین انسانهایی حضور دارند اینها حرفهای زیادی برای گفتن دارند.
در پایان مراسم همه ی مهمانان با گروه سرود موسسه عکس یادگاری گرفتند.
مسعود مستاجران مدیر بانک ملی که از آغاز تا انتهای برنامه با گشاده رویی پذیرای مهمانان بود می گوید :«به دنبال فعالیت های اقتصادی بانک اقدامات فرهنگی نیز در مجموعه ی فعالیتهای بانک می گنجد که هیات مدیره ی اداره کل بانک ملی پس از بازدید از کاشانه ی مهر همکاری با موسسه را در فهرست اقدامات خود قرار داد.در اختیار قرار دادن طبقه فوقانی بانک برای نمایشگاه به پیشنهاد وی صورت گرفته است .وی می گوید گاهی ما موسسه را به مشتریان متمول بانک معرفی می کنیم ولی این اقدام کاملا داوطلبانه است والبته این هیچ رسمیتی ندارد وجایی ثبت نمی شود.

لینک خبر: http://kashannews.net/?p=69884
مطالب مرتبط

 • ترکمن دشت مهر ۱۷, ۱۳۹۷ - ۷:۲۱ ق.ظ - پاسخ دادن

  پر انرژی و امیدوار کننده….
  واقعا هم همینطوره. اینکه آدم اون چیزی که می خواد از ته دلش بخواد و به طرف اون هدف حرکت کنه و حرکت کنه……

  (0)(0)
 • Nasim اردیبهشت ۹, ۱۳۹۷ - ۱۰:۰۱ ق.ظ - پاسخ دادن

  ممنون از شما بازم از این افراد که تلاش می کنن بزارید آدم انرژی بگیره

  (0)(0)
 • سازه سبک اسفند ۲۷, ۱۳۹۶ - ۸:۳۸ ق.ظ - پاسخ دادن

  متشکرم از مطالبی که به اشتراک میذارید

  (0)(0)
 • قالیشویی اسفند ۱۶, ۱۳۹۶ - ۱۰:۵۲ ق.ظ - پاسخ دادن

  سایت خیلی خوبی دارید باآرزوی موفقیت

  (0)(0)
 • خرید اینترنتی بلیط هواپیما بهمن ۱۵, ۱۳۹۶ - ۴:۵۱ ب.ظ - پاسخ دادن

  سلام.خواستم بابت وبسایت خوبتون ازتون تشکر کنم و امیدوارم باعث ایجاد انگیزه براتون بشه

  (0)(0)
 • لباس عروس بهمن ۱۴, ۱۳۹۶ - ۵:۰۶ ب.ظ - پاسخ دادن

  تو زمینه ای که فعالیت میکنید جزو بهترین سایت ها هستید.

  (0)(0)
 • دیدگاه شما

  لطفا مقدار صحیح را در کادر زیر وارد نمایید: