تاریخ ارسال : ۲۷ اسفند ۱۳۹۶ ساعت : ۸:۵۲ ق.ظ ۰ نظر
Print Friendly
شهردار کاشان در نشست خبری

من در کارها از کسی دستور نمی‌گیرم

کاشان نیوز: عصر دیروز اولین نشست خبری شهردار کاشان پس از گذشت پنج ماه برگزار شد. سعید ابریشمی راد در این نشست ضمن عذرخواهی از خبرنگاران بابت انتظار ۱۵۰ روزه برای مصاحبه خبر داد:« از این به بعد در انتهای هر فصل نشست خبری شهردار برگزار خواهد شد و برای دعوت از اهالی خبر اعلان عمومی خواهد شد تا شائبه‌ای مبنی بر دعوت نشدن بعضی افراد وجود نداشته باشد و شرمنده اهالی رسانه نشویم.»

ابریشمی راد بیشتر فرصت نشست را به پرسش و پاسخ خبرنگاران اختصاص داده و این نشست در حدود چهار ساعت به طول انجامید. سؤالات بسیاری درباره بدهی‌ها و مشکلات شهرداری کاشان، بودجه شهرداری، کمربندی کاشان و آران و بیدگل، باشگاه‌های فوتبال و هندبال شهرداری کاشان، فرودگاه و … توسط خبرنگاران پرسیده شد.

شهردار کاشان ضمن اعلام بودجه ۴۱۰ میلیارد تومانی شهرداری در سال ۹۷ افزود ۳۶% این بودجه هزینه‌های جاری شهرداری بوده و ۱۴۰ میلیارد این هزینه اجتناب‌ناپذیر است. برای باقی هزینه‌های عمرانی و خدماتی شهر نیز ضمن برگزاری جلساتی با معتمدین محلات و نظرخواهی، برنامه‌ریزی بر اساس خواسته‌های مردم داشته‌ایم.

به گفته ابریشمی راد تعهدات شهرداری که می‌توان همان بدهی ما نامید، بالغ‌بر ۵۰۰ میلیارد تومان است که ۷۷ میلیارد تومان آن بدهی شهرداری به بانک شهر است. شهرداری کاشان با صحبت‌های بسیاری که با هیئت‌مدیره بانک شهر داشته، امیدوار است به‌زودی در عوض این بدهی چند مجتمع تجاری تازه تأسیس خود را به بانک شهر واگذار کند تا روزانه با جریمه دیرکرد ۵۰ میلیون تومانی مواجه نباشیم.

شهردار کاشان هزینه باشگاه فوتبال را ۶ میلیارد تومان برآورد کرد که هنوز ۲ میلیارد بابت آن طلبکار است و افزود:« تجربه ثابت کرده کار ما باشگاه‌داری نیست و داشتن تیم فوتبال به نام شهرداری تأثیری در ورزش شهر ندارد و ما به دنبال اسم شهرداری کاشان نیستیم، ما به دنبال ورزش کاشان و کاشانی‌ها هستیم و حمایت تمام‌قد از ورزش شهروندان می‌کنیم.»

ابریشمی راد در پاسخ به سؤال خبرنگاری در خصوص هزینه برگزاری جشنواره‌های تئاتر مهر و سینمای جوان گفت:« جشنواره تئاتر مهر ۱۳ سال است که توسط شهرداری کاشان برگزار می‌شود و ردیف بودجه در برنامه‌های فرهنگی شهرداری دارد. هزینه آن ۱۲۰ میلیون تومان بود و نقش شهرداری در برگزاری جشنواره منطقه‌ای سینمای جوان حمایتی بود و تنها امکانات شهرداری مانند اتوبوس در اختیار جشنواره بوده و بیشتر هزینه جشنواره توسط بخش خصوصی تأمین‌شده و کل مبلغی که توسط شهرداری هزینه شد ۳۰ میلیون تومان بود.»

شهردار کاشان در پایان سخنان خود بر سابقه ۲۰ ساله خود در شهرداری تاکید کرد و گفت:« به مردم کاشان این اطمینان را می‌دهم که من کار خودم را بلدم و از کسی دستور نمی گیرم. تنها از صاحب‌نظران و افراد معتمد مشاوره می‌گیرم و در نهایت تصمیم‌ها را خودم می‌گیرم.»

نشست خبری شهردار کاشان که در ۲۶ اسفندماه ۹۶ برگزارشده بود از ساعت ۱۶ تا ۲۰ در ساختمان مرکزی شهرداری کاشان برگزار شد.

لینک خبر: http://kashannews.net/?p=70350
مطالب مرتبط

دیدگاه شما

لطفا مقدار صحیح را در کادر زیر وارد نمایید: