تاریخ ارسال : ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۴ ساعت : ۱:۳۸ ق.ظ ۳ نظر
Print Friendly
همزمان با روز جهانی موزه و آغاز هفته میراث فرهنگی و گردش‌گری

موزه «منوچهر شیبانی» طی آیین ویژه‌ای بازگشایی می‌شود

در آیین گشایش این موزه «پرویز تناولی» هنرمند مجسمه‌ساز برجسته کشور، به همراه «جواد مجابی» شاعر معاصر و مهندس «حسین محلوجی» مدیر عامل بنیاد فرهنگ کاشان حضور خواهند داشت.

بازگشایی موزه شیبانیکاشان نیوز: موزه آثار هنری زنده‌یاد «منوچهر شیبانی» شاعر و نقاش هنرمند کاشان با حضور هنرمندانی از تهران طی آیین ویژه‌ای بازگشایی می‌شود.

در آیین گشایش این موزه «پرویز تناولی» هنرمند مجسمه‌ساز برجسته کشور، به همراه «جواد مجابی» شاعر معاصر و مهندس «حسین محلوجی» مدیر عامل بنیاد فرهنگ کاشان حضور خواهند داشت.

این آیین عصر دوشنبه ۲۸ اردیبهشت ساعت ۱۹ در مرکز این موزه در خیابان فاضل نراقی- روبه‌روی کوچه مسجد آقا بزرگ‌ کوچه فرهنگ‌ ۳۵ خانه تاریخی کاج برگزار می‌شود.

«منوچهر شیبانی» شاعر و نقاش متولد ۱۳۰۳ کاشان، و درگذشته ۱۹ آبان ۱۳۷۰ در تهران، دانش‌آموخته هنر در دانشکـده هنرهای زیبای دانشگاه تهران، طراحی‌ دانشکده‌ هنرهای زیبای رم و کارگردانی سینما در دانشگاه پاریس بود.

لینک خبر: http://kashannews.net/?p=42276
مطالب مرتبط

 • محمدرضا اردیبهشت ۲۹, ۱۳۹۴ - ۱:۴۶ ق.ظ - پاسخ دادن

  خوندن این مطلب به نظرم می تونه عمق نگرانی ما رو نشون بده
  http://msowdaee.com/fa/?p=161#more-161

  (3)(0)
 • محمدرضا اردیبهشت ۲۸, ۱۳۹۴ - ۱۰:۵۹ ق.ظ - پاسخ دادن

  خبری بسیار خوب و امیدوار کننده
  یه نکته
  استفاده از کلمه آئین برای مراسم بازگشایی چه معنایی داره ؟ جالبه که برای افتتاح کتاب فروشی ساربوک هم از واژه آئین استفاده شده بود و در هفته گذشته هم برای نمایش افتتاحیه تئاتر ورود اطفال ممنوع.
  اگر قرار باشه ما اهالی فرهنگ حرمت واژه ها و کلمات رو نگه نداریم و به این شکل مبتذل و نابه جا از کلمات استفاده کنیم وای به حال دیگران
  امیدوارم این بازگشایی در جهت رونق کار فرهنگی مستقل و غیر دولتی باشه و نه در جهت نمایش کار فرهنگی

  (5)(1)
  • علی مصلحی اردیبهشت ۲۸, ۱۳۹۴ - ۳:۵۱ ب.ظ - پاسخ دادن

   با تشکر از دقت‌نظر شما! موزه یاد‌شده پیش از این در ساختمان مجاور در مقیاسی کوچک‌ترگشایش یافته و فعال بود. بازگشایی پس از بسته‌شدن و تغییرات و انتقال به ساختمان جدید است.

   (2)(0)

  دیدگاه شما

  لطفا مقدار صحیح را در کادر زیر وارد نمایید: