تاریخ ارسال : ۲۹ بهمن ۱۳۹۶ ساعت : ۸:۲۰ ب.ظ ۰ نظر
Print Friendly
در نشست رسانه‌ای جشنواره منطقه ای سینمای جوان:

میزبانی جشنواره آرزوی بچه‌های کاشان بود

کاشان نیوز: نشست رسانه‌ای پنجاه ‌و‌ نهمین جشنواره منطقه‌ای سینمای جوان کاشان با حضور رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و شهردار کاشان  به میزبانی دفتر مرکزی انجمن سینمای جوان در تهران برگزار شد.

در نشست امروز، پوستر این جشنواره با حضور مصطفی جوادی‌مقدم، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کاشان؛ سعید ابریشمی‌راد، شهردار کاشان؛ سیدصادق موسوی، مدیرعامل انجمن؛ سید‌مهدی رضوی‌زاده، دبیر جشنواره و علی‌محمد سرجه‌پیما مدیر انجمن سینمای جوانان کاشان و مدیر اجرایی جشنواره و  جمعی از اصحاب رسانه، رونمایی شد. پنجاه‌و‌نهمین جشنواره منطقه‌ای سینمای جوان – کاشان از ۴ تا ۷ اسفندماه در کاشان برگزار می‌شود.

 

ابریشمی‌راد در بیان اهمیت سینما و هنر در جامعه بیان داشت: اصلی‌ترین عامل توسعه در همه جوامع فرهنگ بوده و هنر مؤثرترین زبان برای بیان و انتقال فرهنگ هر جامعه است. شهرداری‌ها وظیفه توسعه و ارتقای فرهنگ شهری را برعهده دارند و در این راستا باید به هنر برای تعالی و توسعه اجتماعی بها بدهند؛ شهرداری کاشان به دنباله‌روی اعصار گذشته در این امر به شکل عملی و اجرایی، پیش‌رو شده است.

 

در ادامه رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کاشان، با اشاره به رویدادهای سالانه‌ی کاشان گفت: کاشان، شهر رویدادهای فرهنگی است. در کاشان همواره هفته‌های فرهنگی سایر ملل تا کنگره های ملی و بین المللی برگزار می‌شود. همچنین انجمن سینمای جوان کاشان سابقه برگزاری ده‌ها هفته فیلم و عکس را دارد که پیش‌زمینه‌ای برای این میزبانی است.

جوادی در ادامه اظهار امیدواری کرد: پس از چهارمین سال نامزدی کاشان در رویداد پایتخت کتاب، امسال خبرهای خوشی برای کاشان داریم و همه شما را ۸ اسفندماه به جشن انتخاب پایتخت کتاب در تالار وحدت دعوت می‌کنم.

 

مهدی رضوی‌زاده، دبیر جشنواره سابقه هنری خود را حلقه اتصال شهرداری و انجمن سینمای جوان معرفی کرد و افزود: میزبانی جشنواره منطقه‌ای آرزوی بچه‌های انجمن کاشان بود.

ایشان ضمن اشاره به سی سالگی انجمن سینمای جوان کاشان، بزرگداشت رضا بهمنی، مدیر سابق انجمن سینمای جوان کاشان را از برنامه‌های ویژه این جشنواره دانست. به گفته رضوی زاده در این جشنواره اولین دوره جایزه سیلک را برگزار خواهیم کرد. در این بخش ویژه  نگاه هنرمندانه به ابنیه کاشان، جایزه ویژه دریافت خواهد کرد و همچنین به فعالان گردشگری که در حوزه سینما و رسانه فعالیت داشتند اهدا می‌شود.

در انتها علی محمد سرجه پیما مدیر سینمای جوان کاشان برنامه کارگاه‌های این جشنواره را اعلام کرد. حضور در این کارگاه‌ها که برای عموم علاقمندان آزاد و رایگان است. امیرشهاب رضویان، هادی مقدم دوست، داوود رضایی و ساتیار امامی مدرسان این کارگاه‌ها هستند که شنبه و یکشنبه، ۵ و ۶ اسفندماه در کاشان برگزار خواهد شد.

 

لینک خبر: http://kashannews.net/?p=70039
مطالب مرتبط

دیدگاه شما

لطفا مقدار صحیح را در کادر زیر وارد نمایید: