تاریخ ارسال : ۲۳ مهر ۱۳۹۴ ساعت : ۲:۱۰ ق.ظ ۰ نظر
Print Friendly
در آیین اختتامیه "همایش ملی جامعه بینا، شهروند نابینا" عنوان شد:

نابینایی قابل پیشگیری است

IMG_20151015_001348کاشان نیوز: آیین پایانی “همایش ملی جامعه بینا، شهروند نابینا” عصر چهارشنبه در دانشگاه کاشان برگزار شد.
دومین روز این همایش باحضور مهمانان روشن‌دل که از شهرهای مختلف کشور به کاشان آمده بودند صبح چهارشنبه با کارگاه‌های آموزشی ادامه داشنت و عصر برنامه اختتامیه همایش در تالار آزادی دانشگاه کاشان برگزار شد.
دکتر نرگس نیکخواه دبیر علمی این همایش طی سخنانی  از  برگزار کنندگان این همایش  تشکر کرد و گفت: کار به همین‌جا ختم نمی‌شود و تازه این همایش قدم اول بود تا با همت هم درک بهتر بینا از نابینا و بالعکس بالا برود و امیدوارم با ادامه یافتن این حمایت ها این مسیر هموار بشود.
نیکخواه همچنین از دکتر ریاضی که از روز ۲شنبه تا ۴شنبه برای غربالگری چشمان نابینایان و کم بینایان در دفتر جامعه حضور داشتند تشکر ویژه کرد.
در ادامه دکتر صابری عضو  نابینای شورای شهر تهران و همدل تشکل های نابینا  به گستردگی شبکه تشکل های جامعه نابینایان از زنده رود تا سپید رود اشاره کرد  و گفت: باید با دست در دست گذاشتن همدیگر از پتانسیل های این شبکه استفاده کنیم، همچنین وی از حضار خواست تا در انتخابات پیش رو شرکت کنند و کسی را انتخاب کنند که به دغدغه های آنان هم توجه کند.
سید محمد ناظم رضوی شهردار کاشان هم به پروژه نوسازی پیاده رو های کاشان که مخصوص نابینایان فرش شده اشاره کرد و افزود: پارک مخصوص نابینایان هم که امروز مراسم کلنگ زنی آن انجام شد امیدواریم همراه ساختمان فرهنگسرا به کمک خیرین به زودی احداث و به بهره وری برسد
دکتر مجید رضازاده معاونت پیشگیری سازمان بهزیستی کشور هم از قابل پیشگیری بودن نابینایی و کم بینایی گفت و از خود روشندلان خواست تا با در جریان قرار گذاشتن جامعه جلوی بیشتر شدن این شرایط برای بقیه افراد را بگیرند؛ وی همچنین از قول رئیس کل سازمان بهزیستی کشور به همه فعالین این همایش خسته نباشید گفت و از طرف ایشان اظهار ناراحتی کرد که نتوانسته است خودش را به این همایش برساند.
قبل از این‌که به نویسندگان مقاله های تخصصی نابینایان و کم بینایان لوح نقدیر اهدا شود کتاب خانم دکتر نرگس نیکخواه با عنوان “من و چشم‌هایم” توسط دکتر زراعت ریاست دانشگاه کاشان رونمایی شد و از تمام کسانی که در تالیف این کتاب، خانم نیکخواه را حمایت کرده بودند تشکر شد.
اجرای گروه سرود “تیام” توسط اعضای روشندل جامعه نابینایان کاشان از قسمت‌های جذاب این مراسم بود.

لینک خبر: http://kashannews.net/?p=48775
مطالب مرتبط

دیدگاه شما

لطفا مقدار صحیح را در کادر زیر وارد نمایید: