تاریخ ارسال : ۲۴ خرداد ۱۳۹۷ ساعت : ۳:۵۲ ب.ظ ۰ نظر
Print Friendly

نخستین آیین اشک گل سرخ در برزک برگزار می‌‌گردد

کاشان نیوز: نخستین آیین اشک گل سرخ همراه با چهاردهمین جشن شکرانه گل و گلاب هم‌زمان با عید سعید فطر در شهر برزک برگزار می‌شود.
به گزارش روابط عمومی شهرداری برزک، شهردار با اشاره به اهمیت برگزاری جشنواره گل و گلاب در منطقه برزک گفت: بخش برزک با تولید بیش از ۷۰% گل شهرستان کاشان و ۸۰% گلاب کشور، بزرگ‌ترین تولیدکننده گل و گلاب کشور است و از مجموع ۱۶۵۰ هکتار سطح زیر کشت گل محمدی در شهرستان کاشان، ۱۱۵۰ هکتار را به خود اختصاص داده است.
ابوالفضل زارع افزود: وجود بزرگ‌ترین باغ مکانیزه گل محمدی کشور در برزک تحت عنوان «باغ ۴۰۰ هکتاری کوثر برزک» همواره این منطقه را در تولید گل و گلاب یکه‌تاز نگه خواهد داشت.
وی اظهار داشت: در حال حاضر ۴۵۰ کارگاه سنتی گلاب‌گیری با حدود یکهزار دیگ گلاب‌گیری و ۱۰ کارخانه صنعتی در بخش برزک در تولید گلاب و عرقیات مشغول به کار می‏‌باشند.
غلامرضا صباغیان، رئیس شورای اسلامی شهر برزک، به خبرنگاران گفت: با توجه به اینکه بیش از ۶۰% مردم این منطقه درزمینهٔ تولید گل و گلاب فعالیت می‏کنند و یکی از مهم‌ترین منابع درآمدی و اقتصادی مردم منطقه تولید این محصول است.
شایان‌ذکر است چهاردهمین جشن شکرانه گل و گلاب برزک همراه با نخستین آیین اشک گل سرخ از ساعت ۱۷ لغایت ۲۴ روز شنبه ۲۶ خردادماه در تپه تفریحی _ تاریخی قلعه شهر برزک برگزار می‌گردد.

لینک خبر: http://kashannews.net/?p=71398
مطالب مرتبط

دیدگاه شما

لطفا مقدار صحیح را در کادر زیر وارد نمایید: