تاریخ ارسال : ۱۷ اسفند ۱۳۹۱ ساعت : ۱۱:۵۸ ب.ظ ۰ نظر
Print Friendly
در واپسین روزهای زمستان؛

نخستین بارش برف آران و بیدگل را سفیدپوش کرد

kashannews.netبه گزارش خبرگزاری ایمنا در آران و بیدگل، بارش برف از صبح امروز همزمان با آخرین روزهای فصل زمستان در این شهرستان آغاز شده و همچنان ادامه دارد.
هر ساله بارش برف زمستانی در آران و بیدگل موجب نشاط و خوشحالی مردمان سختکوش این شهرستان می شود.
کشاورزان این شهرستان نیز که در چند سال گذشته با مشکلات شدید ناشی از خشکسالی و کم آبی در این منطقه کویری مواجه هستند بارش این برف زمستانی را بارقه امیدی می دانند برای سالی پر برکت.
کم آبی و خشکسالی های پیاپی در سال های گذشته منجر شده بسیاری از زمین های کشاورزی این شهرستان دیگر سبزی جوانه را بر رخ خود نبینند.
براساس اعلام اداره امور آب و فاضلاب آران و بیدگل سطح سفره های آب زیر زمینی این شهرستان در طول چند دهه گذشته بیش از ۹۰ متر کاهش یافته است.
به گفته کارشناسان این شهرستان از نظر منابع آبی در حال حاضر در وضعیت بحرانی قرار دارد و در سال های آینده با مشکلات جدی در زمینه تامین آب مواجه می شود.
برداشت بی‌رویه از سفره‌های آب زیرزمینی کویر که طی سالیان دراز ذخیره شده‌اند در طول چند دهه گذشته همچنین موجب خشک شدن قنات های پر تعداد این منطقه شده است.
به گفته کارشناسان، کاهش آب سفره های زیر زمینی این شهرستان موجب پیشروی آب های شور دریاچه نمک آران و بیدگل به سمت سفره های شیرین شده که این مساله شور شدن منابع آب شیرین این سفره ها را به دنبال دارد.
کشاورزان و مردم این پهنه کویری چشم امید بر بارش رحمت الهی بسته‌اند تا روی زرد کویرشان از ابر رحمت پروردگار سپید و عطش خاک کویر از بارش باران سیراب شود.

لینک خبر: http://kashannews.net/?p=16282
مطالب مرتبط

دیدگاه شما

لطفا مقدار صحیح را در کادر زیر وارد نمایید: