تاریخ ارسال : ۲۳ مهر ۱۳۹۶ ساعت : ۹:۴۴ ق.ظ ۲ نظر
Print Friendly
به همت برنده دومین دوسالانه نقاشی معاصر جهان اسلام

نخستین «لندآرت» در قلعه تاریخی «قوام زنگ» نوش آباد رونمایی شد

کاشان‌نیوز: روز جمعه ۲۱مهرماه، نخستین لند آرت گروهی، به همت پویا آریان پور، برنده دومین دوسالانه نقاشی معاصر جهان اسلام در سال ۱۳۸۱و پنجمین دوسالانه نقاشی تهران در سال ۱۳۷۹، توسط هنرمندان دوستدار طبیعت و محیط‌زیست در قلعه تاریخی قوام زنگ شهر نوش‌آباد رونمایی شد.
اجرای نخستین لندآرت، ۴۰ نفر از هنرمندان دوستدار طبیعت و محیط‌زیست روز جمعه ۲۱ مهر در قلعه تاریخی قوام زنگ نوش آباد واقع در جاده زیارت فیض‌آباد این شهر نوش آباد رونمایی شد و به معرض نمایش عموم گذاشته‌شد
پویا آریان پور سرپرست گروه دوستدار طبیعت و محیط‌زیست در حاشیه رونمایی لندآرت در شهر زیرزمینی نوش آباد در گفتگو با خبرنگاران گفت: ۴۰ نفر از هنرمندان دوستدار طبیعت و محیط‌زیست به مدت ۱۰ روز آثار خود را در فضایی به وسعت ۱۰ هکتار خلق کردند.
برنده دومین دوسالانه نقاشی معاصر جهان اسلام افزود: هدف از انجام این اقدام فرهنگی- هنری انتقال یک پیام آشتی و دوستی با طبیعت و مسئولیت همگانی برای حفظ منابع محیط‌زیست به تمام شهروندان ایرانی است.
به گفته‌ آریان پور هنرمندان در اجرای این پروژه، از مصالح طبیعی و ارگانیک و آلی مانند چوب، سنگ، برگ، فلز و غیره استفاده کردند تا اثر هنری خود را در فضای بکر و به‌دوراز تمدن و تکنولوژی اجرا کنند.
برنده پنجمین دوسالانه نقاشی تهران در سال ۱۳۷۹، با اشاره به اینکه لندآرت یا هنر زمینی، یک سبک هنری است که بر فرآیندهای طبیعت تأکید می‌کند، تصریح‌ کرد: این هنر نخستین بار در ۱۹۶۸ پدید آمد تا تذکری برای عموم مردم باشد که چگونه دنیای اطرافمان را ببینیم و درباره آن فکر کنیم، چگونه هنر می‌تواند آینده سیاره ما را تضمین کند و زندگی ما را غنی کند.

منبع: ایمنا

زندگینامه : پویا آریان پور

پویا آریان پور در سال ۱۳۵۰ در تهران متولد شد.
او دیپلم هنرهای تجسمی خود را از هنرستان هنرهای تجسمی تهران اخذ کرده است.

اخذ لیسانس نقاشی از دانشگاه آزاد اسلامی تهران در سال ۱۳۷۸و فوق لیسانس نقاشی از همین دانشگاه مدارک تحصیلی این هنرمند را تشکیل می دهند.

آریان پور در سال ۱۳۷۹ برنده پنجمین دوسالانه نقاشی تهران و در سال ۱۳۸۱ برنده دومین دوسالانه نقاشی معاصر جهان اسلام شده است.

این نقاش آثارش را در نمایشگاه های متعددی در خارج و داخل از کشور به نمایش گذاشته است.

لینک خبر: http://kashannews.net/?p=68804
مطالب مرتبط

 • ایرانی مهر ۲۴, ۱۳۹۶ - ۱۱:۴۹ ق.ظ - پاسخ دادن

  چرا شناسنامه ی کامل اورا نمی گذارید/او تنهافرزند دکتر امیر حسین آریانپور نواده ی سردار کاشی است

  (0)(0)
 • مزایده مهر ۲۳, ۱۳۹۶ - ۸:۰۸ ب.ظ - پاسخ دادن

  مطلب خیلی خوبی بود

  (0)(0)
 • دیدگاه شما

  لطفا مقدار صحیح را در کادر زیر وارد نمایید: