تاریخ ارسال : ۲۰ آذر ۱۳۹۷ ساعت : ۱۱:۰۷ ب.ظ ۴ نظر
Print Friendly

نشست خبری گزینشی نماینده کاشان چه بازخوردی داشت

کاشان نیوز: نشست خبری نماینده کاشان و آران و بیدگل در روز یکشنبه ۱۸ آذر بدون اطلاع‌رسانی انجام شد و تنها چند نشریه همسو بصورت گزینشی به این جلسه دعوت شدند. این نشست خبری اگرچه از اهمیت خاصی برخوردار نیست اما برای نماینده یک شهرستان که خود را اصولاً باید نماینده همه کشور بداند پنهان کردن نشست خبری شایسته نیست، آیا این پنهان‌کاری بی‌اعتقادی به رسانه‌های مستقل تلقی نخواهد شد؟

برنامه‌های تبلیغاتی دفتر ساداتی نژاد مانند اقدام اخیر در مورد کشت بادام‌کوهی که ابداع تازه‌ای نیست با اصرار به نام «جشنواره» مکرر و به‌صورت گسترده پوشش خبری داده می‌شود و بارها نیز برای اشخاص ازجمله نگارنده ارسال شده، خبر نشست مطبوعاتی آقای ساداتی نژاد منتشرنشده و تنها برای اشخاصی خاص فرستاده شده است و وقتی از یک شخص مسئول در دفتر نماینده کاشان علت عدم اطلاع‌رسانی را پرسیدم، حضور نیافتن در جشنواره کاشت بادام‌کوهی را علت عدم اطلاع‌رسانی و دعوت به نشست خبری بیان کرد این در حالی است که و درخت‌های پرتعداد دست کاشت بادام‌کوهی که نزدیک سی سال سن دارند در برزک، مرق، نیاسر و… شاهدی بر خلاف این مدعا است.

احساس می‌شود هدف اصلی از عدم اطلاع‌رسانی درگیر نشدن با سؤال‌های مطرح در افکار عمومی است. وقتی در یک نشست خبری خبرنگاری از دیدگاه نماینده در ارتباط با فقاهت و اصول دین می‌پرسد سؤال کردن از دخالت در تعویض مدیران شهری و … مسلماً قابل‌تحمل نیست!

اگرچه کاشان نیوز با ۴ خبرنگار در نشست خبری ۱۸ مرداد در دفتر نماینده که حتی به دو نفر از آن‌ها اجازه طرح سوال داده نشد شرکت کرد، به گفته یکی از نزدیکان آقای ساداتی نژاد مطالب منتشره از آن نشست ازجمله کامل‌ترین گزارش از آن جلسه بود اما خبر برگزاری نشست خبری اخیر را برای کاشان نیوز ارسال نکردند.

به نظر می‌رسد اتفاقات اخیر و نحوه سؤال و پرسش خبرنگاران کاشان نیوز در جلسه قبل باعث عدم اطلاع‌رسانی برای جلسه اخیر شده است.

گذشته از آن در جلسه نشست خبری ۱۸ مرداد ساداتی نژاد در برابر خبرنگاران حاضر خطاب به مدیر روابط عمومی خود گفت به کاشان نیوز وقت برای مصاحبه بدهید اما تاکنون هیچ‌گونه تاریخی برای این گفتگو اعلام نشده است. مصاحبه‌ای که مسلماً در اوایل دوره مؤثر و مورد درخواست کاشان نیوز بوده و گمان می‌رود این تعلل عمدی است و احتمالاً در زمانی نزدیک به زمان انتخابات ممکن است این درخواست اجابت شود!

بارها شنیده شده که اطرافیان آقای ساداتی نژاد از نقدهای کاشان نیوز اظهار ناخرسندی کرده و این نقدها را با اهداف سیاسی رقبای سادات نژاد مرتبط می‌دانند درحالی‌که کاشان نیوز به‌عنوان یک رسانه خبری عمومی وابستگی و تعلق‌خاطر به هیچ جناح و دسته و گروهی ندارد.

مسلماً این شکل برخورد با یک رسانه لطمه‌ای به رسانه وارد نمی‌شود و تنها باعث می‌شود جایگاه نماینده شهرستان لطمه ببیند.

اگرچه عدم اطلاع‌رسانی برای رسانه‌ای که باید هزینه‌های رفت‌وآمد، تنظیم خبر، ویرایش، پیاده‌سازی صوت و هزینه کاغذ و چاپ و یا دامنه و هاست را از جیب شخصی بپردازد وقتی سودی برای جامعه ندارد ضرری هم برای رسانه نخواهد داشت ولی می‌تواند سندی برای نشان دادن عدم تحمل آقای دکتر ساداتی نژاد نسبت به منتقدان ارزیابی گردد.

گذشته از همه موارد فوق سؤال مهم این است که هدف از برگزاری یک نشست خبری چیست؟ چند خبر از نشست خبری دیروز از چند رسانه‌ها منتشر شد؟ بازخورد این نشست خبری با حضور خبرنگاران منتخب و گزینشی چیست؟

وقتی خبرنگار سی‌ان‌ان که در جریان نشست خبری رئیس‌جمهور آمریکا پس از انتخابات میان‌دوره‌ای مورد انتقاد او واقع شده بود و چند روزی از ورود به کاخ سفید منع شد رسانه‌های ایران بخصوص رسانه‌های اصول‌گرا زبان به طعن وی گشودند اما چرا با این دیدگاه در کشور و شهر خودمان بین رسانه‌ها تبعیض قائل می‌شویم؟

لینک خبر: http://kashannews.net/?p=72793
مطالب مرتبط

 • مسلمان آذر ۲۴, ۱۳۹۷ - ۱:۰۱ ب.ظ - پاسخ دادن

  همش تقصیر وزیر علومه

  (1)(2)
 • شهروند آذر ۲۳, ۱۳۹۷ - ۱۱:۱۳ ق.ظ - پاسخ دادن

  آقای غلامیان بیکاری جواب میدی؟ این پولی که این جماعت تحت عناوین مختلف و راههای مختلف تر! از جاهای خاص میگیرند باید هم به امثال تو و روزنامه نگاری مستقل حمله کنند.
  اینها را به حال خودشان رها کن مردم خوب سره را از ناسره میشناسند!
  …[حذف توسط مدیر سایت]

  (0)(2)
 • سلمان صاحب هنر آذر ۲۱, ۱۳۹۷ - ۱:۱۰ ب.ظ - پاسخ دادن

  [Forwarded from فرصتی دیگر]
  ✍🏼 دوست عزیز و گرامی جناب آقای غلامیان
  مرقومه حضرتعالی صدای توپ در ذهن بنده کرد از آنجا که «جشنواره کشت بادام کوهی » را با «کاشت بادام کوهی در سی سال پیش» قاطی می کنی!
  برادر سی سال که چه عرض کنم ، سیصد سال هم کم است ، اقلا دو سه هزار سال است گل و گلاب در کاشان و قمصر و نیاسر و برزک و… بوده و هست. یک بیست سالی هست که جشنواره آن برگزار می شود و ضمن اینکه جشنواره آن عملا بر خلاف جشنواره بادام کوهی جشنواره هم نیست و بیشتر دست و جیغ و هوراست . شما هم در وصف آن خودکشی کرده و می کنید و صحبتی از وجود گل و گلاب در دهه های قبل نمی کنید!
  جشنواره بادام کوهی برگزار شد اتوبوس مخصوص با پذیرایی برای خبرنگاران هم گذاشتیم. مثل همه جشنواره های دیگر(بوم گردی، نجوم و…) دعوت شدید. حال نداشتی بیایی توی اون خاک و خُل، باید کفش همت رو ورمیکشیدی و سختت بود؛ چرا همه چیز رو زیر سئوال می بری؟؟؟
  خب تو برادر هم قرار بود بیایی، حالا بازم حال نداشتی دیگه ما ضامن نیستیم.
  رئیس جمهور هم نشست برگزار می کنه هنوز که هنوزه یکبار نشده به خبرنگار کیهان بگه بیا سئوالت رو بپرس شما که هروقت اومدی دفتر نماینده با عکاس و خبرنگار و آبدارچی و … هم اومدید هر کدوم هم ۵ تا سئوال کردید و آخرشم گفتید چرا به ما وقت ندادید؟!
  معلومه با خودتون چند چند هستید؟!

  (3)(1)
  • مدیر سایت آذر ۲۲, ۱۳۹۷ - ۱۱:۰۲ ب.ظ - پاسخ دادن

   همکار ارجمند،
   ظاهراً در مقام دفاع از آقای دکتر ساداتی نژاد جنابعالی و تنی چند از دوستان به‌قصد پاسخگویی بنده را نوازش فرمودید احتمالاً منظورتان این است که این تصور را در ذهن مخاطب تداعی کنید که ایشان شهروندان را در حد خود نمی‌دانند؟
   و اما شما که اهل رسانه هستید چرا بنده را مخاطب قراردادید؟ بنده ادعایی ندارم، مسئولیت این رسانه با بنده است اما انتشار مطالب آن را تحریریه مدیریت می‌کند، احتمالاً شما سعی در القای این معنی دارید که کاشان نیوز را تنها یک نفر هدایت می‌کند، اما توصیه می‌کنم در آرشیو این رسانه نگاهی بیندازید و اگر همه رسانه‌های کاشان توانستند به‌اندازه کاشان نیوز اسامی نویسنده، یادداشت نویس و خبرنگار ارائه نمایند حق با شما خواهد بود!!!
   دیگر اینکه تفاوت بادام کاری امسال با دیگر سال‌ها چه بود که نام «جشنواره» بر آن گذاشته‌شده بود؟
   مشکل از نام‌گذاری آن است و تبلیغی که به‌حساب آقای ساداتی نژاد واریز شد! وگرنه امسال هم مانند سال‌های قبل این اتفاق افتاد اما چرا دوستان شما سعی کردند نام ساداتی نژاد برجسته باشد؟
   و اما از همه موارد خبری که ذکر کردید حداقل یک خبر و گزارش در کاشان نیوز منتشر شده است و آن‌هم اخبار تولیدی! نه بازنشر!
   البته متهم به بی‌حال بودن را می‌پذیرم و اینکه باید کفش همت را ورکشید و در راستای احقاق حق شهروندان به‌عنوان یک خبرنگار بجای اصول دین پرسیدن از مسئولین حساب کشید را قبول دارم، کوتاهی کرده‌ام و از محضر شهروندان عذرخواهم.
   اگر رئیس‌جمهور نشست خبری برگزار می‌کند حتی خبرنگاران شهرستانی هم مطلع می‌شوند اما دفتر آقای ساداتی نژاد حداقل به سه رسانه خبری مطرح و محلی کاشان دعوت که نه حتی اطلاع هم نداده بود و دقیقاً و اتفاقاً همان رسانه‌هایی بودند که منتقد اقدامات معظم له هستند! شما این را تصادفی تلقی فرمایید؛ اما من معتقدم عمدی بوده است و دلیل آن‌هم عدم تمایل به پاسخ سؤالات ایشان بود.
   مگر شهردار که مصاحبه را پذیرفت سرش را زدیم؟ چرا ایشان حاضر به مصاحبه نشد؟
   در نشست خبری قبل هم ۴ سؤال بنده و دو سؤال خانم حاجی‌زاده پرسیدیم، خانم گیلاسی و آقای اسدالله زاده اجازه طرح سؤال نیافتند.
   ضمناً سرکار خانم گیلاسی و آقای اسدالله زاده هم ازجمله دبیرهای تحریریه هستند ما مثل شما آبدارچی و … نداریم.
   در پایان استدعا دارم همان‌طور که امکان انتشار اظهار نظرات خود در کانال تلگرامی«فرصتی دیگر» که یک‌طرفه به اتهام زنی روی آورده اجازه دهید در پاسخ انتشار اتهامات منتشره جایی هم برای پاسخ‌گویی داشته باشد. این‌گونه یک‌طرفه تاختن عاقبت خوشی ندارد.
   مسرور باشید.

   (1)(3)

  دیدگاه شما

  لطفا مقدار صحیح را در کادر زیر وارد نمایید: