تاریخ ارسال : ۰۱ شهریور ۱۳۹۶ ساعت : ۱۰:۱۹ ق.ظ ۰ نظر
Print Friendly
با نگاهی به سیر تحول عکاسی در کاشان از آغاز تا دوران معاصر

نمایشگاه دومین سالانه عکس کاشان برگزار شد

کاشان نیوز: نمایشگاه دومین سالانه عکس کاشان با نگاهی به سیر تحول عکاسی در کاشان از آغاز تا دوران معاصر در نگارخانه سهراب سپهری هتل سرای عامری‌ها گشایش یافت.
مدیرمسئول خانه عکاسان سیاه‌وسفید کاشان اظهار کرد: در این نمایشگاه ۱۶ تابلو نقاشی از صنیع الملک و ۹۴ قطعه عکس مرتبط به تاریخ عکاسی جهان و ایران و کاشان در ابعاد‌ گوناگون به مدت چهار روز در نگارخانه واقع در خانه عامری‌ها در معرض عموم قرار می‌گیرد.
امیر مقامی افزود: این نمایشگاه در چهار بخش تأثیرات متقابل نقاشی و عکاسی در ایران، تاریخ عکاسی جهان تا پایان قرن نوزدهم، تاریخ عکاسی ایران از آغاز تا پایان دوره ناصرالدین‌شاه و تاریخ عکاسی کاشان از آغاز تا دوران معاصر می‌باشد.
وی ادامه داد: همزمان با برگزاری این نمایشگاه بخشی از وسایل موزه عکاسی کاشان شامل دوربین‌های قدیمی برای علاقه‌مندان در نگارخانه سهراب سپهری خانه تاریخی عامری‌ها به نمایش گذاشته می‌شود.
مدیر آموزشگاه سینمایی سیاه‌وسفید کاشان تصریح کرد: در بخش تأثیرات متقابل نقاشی و عکاسی ۱۶ تابلو ابوالحسن خان غفاری ملقب به صنیع الملک نقاش شهیر کاشانی و معرفی آثار ایشان در دوران قاجار باهدف تأثیرات دو هنر نقاشی و عکاسی بر یکدیگر به نمایش گذاشته‌شده است.
مقامی گفت: معرفی اولین مخترعان عکاسی در جهان، نمایش عکس‌های زمان قاجاریه با محوریت ناصرالدین‌شاه در دربار و آنتوان سورگین عکاس عمومی قاجاریه دو بخش دیگر نمایشگاه دوسالانه عکس کاشان را شامل می‌شود.
این پیشکسوت عکاسی کاشان گفت: در بخش تاریخ عکس کاشان با نگاهی به سیر تحول عکاسی در این شهر آثاری از دوران قاجاریه مانند میرزا عبدالله هاشم اف کاشانی در زمان مظفرالدین شاه، محمد هلال مقدس با آثاری از دوران احمدشاه تا دوران پهلوی و عکس‌های دوران معاصر از شش دهه قبل تا به امروز با آثاری از امیرمهران آریانپور، علی معینی و امیر مقامی در معرض دید عموم قرارگرفته است.
مدیر خانه عکاسان سیاه‌وسفید کاشان خاطرنشان کرد. نمایشگاه دومین سالانه عکس از ۳۱ مرداد تا سوم شهریور از ساعت ۱۷ تا ۲۱ در نگارخانه سهراب سپهری خانه تاریخی عامری‌ها کاشان همراه با نمایش دوربین‌های قدیمی برای بازدید عموم دایر خواهد بود.
مقامی با بیان اینکه این نمایشگاه در راستای دومین جشن سالانه عکس کاشان در روز جهانی عکاسی در ۱۹ آگوست در باغ فین است، گفت: این رخداد فرهنگی با همکاری اداره میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری کاشان، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کاشان، هتل سرای عامری‌ها و آموزشگاه سینمایی سیاه‌وسفید کاشان برپاشده است.

عکس از: مهدی عرشی

لینک خبر: http://kashannews.net/?p=68175
مطالب مرتبط

دیدگاه شما

لطفا مقدار صحیح را در کادر زیر وارد نمایید: