تاریخ ارسال : ۱۲ اسفند ۱۳۹۱ ساعت : ۸:۴۷ ب.ظ ۱ نظر
Print Friendly

نمایش‌گاه ابوالفضل شاهی در گالری همای تهران

ابوالفضل شاهیاین نمایش‌گاه حاصل کار ابوالفضل شاهی هنرمند کاشانی است که از 11 اسفند آغاز شده و تا 22 اسفند در گالری هما برپا خواهد بود.
شاهی درباره این نمایش‌گاه می‌گوید: «شعر و فرش ایران ریشه‌ای کهن در هنر و فرهنگ ایرانی دارد. در کنار ادبیات، خوش‌نویسی و قالی‌بافی  مهم‌ترین هنر ایرانیان در طول سده‌ها بوده‌اند. ایرانیان حتی با شعر استدلال می‌کنند. مادران و دختران   قالی‌باف لالایی‌ها و دلواپسی‌ها و آرزوهای خود را پشت دار قالی می‌خوانند و ترانه‌های  آن‌ها با تار و پود قالی گره می‌خورد. من سعی کرده‌ام که این سه قلوی زیبای فرهنگ ایرانی را که هر کدام روبه نابودی‌اند  در یک اثر جمع کنم و همان ترانه‌ها را روی قالی نشانده‌ام یا بافته‌ام.»
وی اضافه می‌کند: «ایرانیان از پا گذاشتن روی کلمات هراس دارند. در حالی که  قالی برای زیر پا و هم‌چنین نشستن است. کلمات در تمام زندگی یک ایرانی شناور هستند. از کتیبه‌های مساجد تا تابلوهای خوش‌نویسی و از همه مهم‌تر در ادبیات فارسی که مهم‌ترین جلوگاه هنر ایرانیان است. دغدغه من در این کارها حرمت کلمه در فرهنگ ایرانی بود و مفهوم  این کارها حس غریب  و ترس شفافی است که در یک ایرانی،  هنگام پا گذاشتن روی کلمات برانگیخته می‌شود.»
آدرس گالری هما از این قرار است: تهران، خیابان کریم‌خان، خیابان سنایی، کوچه چهارم غربی، پلاک 8، واحد 1 تلفکس : 8-88863596 . برای کسب اطلاعات بیش‌تر نیز می‌توانید به آدرس www.homaartgallery.com مراجعه کنید.

لینک خبر: http://kashannews.net/?p=16063
مطالب مرتبط

 • میرسعیدی تیر ۳۰, ۱۳۹۵ - ۵:۳۰ ب.ظ - پاسخ دادن

  با سلام و احترام
  اینجاب دانشجوی ارشد هستم و به ایمیل آقای شاهی نیاز دارم
  خواهشمندم، لطفا کمکم نماید
  با تشکر

  (0)(0)
 • دیدگاه شما

  لطفا مقدار صحیح را در کادر زیر وارد نمایید: