تاریخ ارسال : ۲۳ خرداد ۱۳۹۱ ساعت : ۱۱:۱۱ ب.ظ ۰ نظر
Print Friendly

نمایش‌گاه عکس«کاشانجلس» در خانه منوچهری

نمایش‌گاه عکس«کاشانجلس» در خانه منوچهری

روزنامه کاشان-نمایش‌گاه عکس‌های ابوالفضل شاهی با عنوان «کاشانجلس» در خانه تاریخی منوچهری شهر کاشان به نمایش درآمده است. 

به گزارش تارنمای روزنامه کاشان، این نمایش‌گاه که نام خود را از ترکیب نام «کاشان» و «آنجل» به معنای فرشته گرفته است، شامل عکس‌هایی از فرشته‌های نقاشی‌های دیواری آثار تاریخی و میراث فرهنگی در نقاط مختلف کاشان و حومه این خطه تاریخی است که بسیاری از آن‌ها به دلیل سهل‌انگاری در حفظ و احیای این اماکن از بین رفته‌ یا در شرف نابودی است.

او که این تصاویر را در سال‌های 1384 تا 1387 ثبت کرده، بیش از آن‌که به ماهیت مستندنگارانه آن‌ها اصرار داشته باشد، به وجوه زیبایی‌شناسانه این اماکن تاریخی توجه داشته است.

عکس‌های کاشانجلس پیش از این در کتاب «چشم 8» از مجموعه «چشم‌ها»ی 

نشر ماه‌ریز نیز منتشر شده است. از این هنرمند کاشانی که علاوه بر عکاسی در حوزه‌های مختلف تجسمی و هم‌چنین شعر و روزنامه‌نگاری نیز فعالیت دارد، مجموعه شعرهای «دنده سنگین» و «پرسیدن راه رو دورتر می‌کند» نیز منتشر شده است و در چهارمین دوسالانه مجسمه‌‌سازی معاصر تهران در سال 85 جایزه منتقدین را از آن خود کرده است.

چندی پیش نیز مجموعه آثار خط- نقاشی وی در گالری هیلدبرند زوریخ به نمایش درآمد و پاییز آینده نیز نمایش‌گاهی از دیگر آثار وی در زمینه خط- نقاشی، در گالری هما در معرض دید علاقه‌مندان قرار خواهد گرفت. به زودی نیز مجموعه‌ای از عکس‌های وی از معماری کویری ایران منتشر خواهد شد.

علاقه‌مندان می‌توانند برای کسب اطلاعات بیش‌تر درباره «کاشانجلس»  با تلفن 03614242617 تماس بگیرند یا به آدرس کاشان، خیابان محتشم، کوچه ثابت، کوچه عمارت هفتم، شماره 49 مراجعه کنند.

نمایش‌گاه عکس‌ «کاشانجلس» تا پایان خردادماه 91 در گالری خانه تاریخی منوچهری برپا خواهد بود.

 
لینک خبر: http://kashannews.net/?p=6610
مطالب مرتبط

دیدگاه شما

لطفا مقدار صحیح را در کادر زیر وارد نمایید: