تاریخ ارسال : ۱۳ مهر ۱۳۹۲ ساعت : ۵:۴۳ ق.ظ ۰ نظر
Print Friendly

نمایش‌گاه عکس‌های «سید مصطفی جعفری» در نگارخانه خانه منوچهری

این نمایش‌گاه که در آن ۲۰ قطعه عکس ۳۰*۸۰ به نمایش گذاشته شده، تا پایان مهرماه در نگارخانه خانه تاریخی منوچهری واقع در خیابان محتشم پذیرای بازدیدکنندگان و علاقه‌مندان به هنر عکاسی است.

مصطفی جعفری نمایش‌گاه عکسکاشان نیوز: «زان باغ بی‌نشانه» عنوان نمایش‌گاه عکس «سید مصطفی جعفری» هنرمند عکاس و نقاش جوان کاشانی است که از یک‌هفته پیش در نگارخانه خانه منوچهری برپا شده و بازدید از آن تا پایان مهرماه ادامه دارد.
«جعفری» درباره نگاه ویژه‌اش در این تصاویر به «باغ» و ماهیت هنری این نمایش‌گاه می‌گوید: «در ذهن انسان امروز، آن‌چه باغ را از طبیعت جدا می‌سازد، لایه‌های مفهومی، معانی و نیز ویژگی‌های کالبدی و کارکردی مختص به آن در هر مکان است. باغ، طبیعت سامان‌یافته بر اساس اندیشه مجرد انسانی و تمثیلی از بهشت است. باغ بی‌نشانه در تطابق با جهان آرمانی ذهن انسان، جهانی مابین کیفیات مادی و معنایی را نمایش می‌دهد و برداشتی متفاوت ازعناصر طبیعی را در خود متجلی می‌سازد. درختان باغ با فرم‌های انتزاعی و نمایش چهارفصل طبیعت به طور همزمان در تصاویر نوعی بی‌زمانی را پدید می‌آورند. … «درخت» نمادی از طبیعت است و انسان در طی مراحل رشدِ عقلانیت ابزاری و مصرف‌گرایی جهان امروز، تلاش می‌کند طبیعت را در‌‌ همان وضعیتِ خویشاوندیِ بشر شناسایی کند. وضعیتی که امروزه در اثر غفلت و فراموشیِ آن، به شیئی صرف، جهت «مصرف» تنزل کرده است.»
این نمایش‌گاه که در آن ۲۰ قطعه عکس ۳۰*۸۰ به نمایش گذاشته شده، تا پایان مهرماه در نگارخانه خانه تاریخی منوچهری واقع در خیابان محتشم پذیرای بازدیدکنندگان و علاقه‌مندان به هنر عکاسی است.
«سید مصطفی جعفری» هنرمند نقاش و عکاس کاشانی متولد ۲۶ مرداد ۱۳۶۳ کاشان، کارشناسی‌ارشد حفاظت و مرمت ساختمان‌های تاریخی از دانش‌گاه هنر تهران و اصفهان است. وی تا کنون ۳ نمایش‌گاه انفرادی و ۳ نمایش‌گاه گروهی عکس در نگارخانه‌های برجسته تهران داشته و این اولین نمایش‌گاه انفرادی عکس وی در کاشان است که با همکاری گالری هما در نگارخانه خانه منوچهری کاشان برگزار می‌شود.

بازگشت به صفحه اول

لینک خبر: http://kashannews.net/?p=23095
مطالب مرتبط

دیدگاه شما

لطفا مقدار صحیح را در کادر زیر وارد نمایید: