تاریخ ارسال : ۰۷ اردیبهشت ۱۳۹۵ ساعت : ۶:۲۶ ب.ظ ۰ نظر
Print Friendly

نمایش اثری از سهراب سپهری در کنار آثار هنرمند بلژیکی

کاشان نیوز– سارا آقابزرگی‌زاده: سهراب سپهریدر موزه‌ی هنرهای معاصر تهران نمایشگاهی از آثار تجسمی «ویم دلووی» هنرمند بلژیکی دایر است. در این نمایشگاه ۱۱۰ اثر از این هنرمند و منتخبی از ۱۶ تابلو نقاشی از گنجینه‌ی موزه به چشم می‌خورد.

آثار «دلووی» شامل آثار حجمی فولادی با حکاکی لیزری، آثار حجمی برنزی و سیلندرهای گاز و لاستیک‌های منقوش به تزئینات دوره‌های مختلف تاریخی است. در این میان یک مازراتی که با استفاده از تکنیک قلم‌زنی اصفهان نقوش اسلیمی اسلامی بر بدنه‌اش حکاکی شده بیشترین توجه را به خود جلب کرده است.

تابلوهای نقاشی به نمایش درآمده شامل آثاری از داوود امدادیان، مهدی ویشکایی، محمود جوادی‌پور، مرتضی کاتوزیان، ناصر عصار، حسین محجوبی، علی‌محمد گلستانی، سهراب سپهری، ابوالقاسم سعیدی، دیوید هاکنی، ژان دافی، رنه مگریت، و ادوارد وویار است.

تابلو به‌نمایش درآمده از سهراب سپهری «تنه‌ی درختان» نام دارد که سهراب سپهری آن را در سال ۱۳۵۱ خلق کرده است. این تابلو در ابعاد ۵ در ۲ و نیم متر است و با تکنیک اکرولیک روی بوم اجرا شده است. در این اثر تنه‌های درختان با نظم و ترتیبی خاص سراسر تابلو را پرکرده و رنگ‌های حاکم بر تابلو خاکستری، قهوه‌ای و مشکی است.

سهراب سپهری نقاش و شاعر کاشانی که بیشتر به خاطر شعرهایش مشهور است در آثارش به مضامینی چون تنهایی، نگرانی برای انسان و سرنوشتش، عشق به طبیعت، دستیابی به حقیقت و … می‌پردازد.

علاقه‌مندان جهت بازدید از این نمایشگاه می‌توانند، روزهای یکشنبه تا پنجشنبه هر هفته از ساعت ۱۰ صبح تا ۷ عصر و جمعه‌ها از ساعت ۳ تا ۷ عصر به‌جز شنبه‌ها و تعطیلات رسمی به موزه هنرهای معاصر تهران مراجعه کنند. این نمایشگاه تا ۲۴ اردیبهشت‌ماه سال ۱۳۹۵ برقرار است.

«ویم دلووی»، هنرمند پیشرو هنر تجسمی و مفهومی یک خانه‌‌ی قدیمی در کاشان خریداری کرده و قرار است آن‌را با هدف تبدیل به نگارخانه بازسازی کند.

 

لینک خبر: http://kashannews.net/?p=55839
مطالب مرتبط

دیدگاه شما

لطفا مقدار صحیح را در کادر زیر وارد نمایید: