تاریخ ارسال : ۲۹ شهریور ۱۳۹۶ ساعت : ۱۱:۲۱ ق.ظ ۱ نظر
Print Friendly

نمایش و نقد فیلم «پرویز» با حضورکارگردان و چند تن از عوامل فیلم در خانه کاج کاشان برگزار شد

کاشان نیوزسعید علی مدد: شامگاه روز دوشنبه ۲۸ شهریور، نشست نقد و نمایش فیلم پرویز به کارگردانی مجید برزگر با حضورکارگردان و چند تن از عوامل فیلم در خانه کاج کاشان برگزار شد.
این نشست با ۲۰ دقیقه تأخیر و با اکران فیلم پرویز شروع شد. فیلمی اجتماعی که همان‌طور که در نقدها ذکرشده بود روایتی کند همچون راه رفتن شخص اول فیلم دارد؛ و از مردی حدود پنجاه‌ساله به نام پرویز می‌گوید که با پدرش در شهرکی در تهران زندگی می‌کند و بشدت زیر سلطه این پدر به‌ظاهر آرام است.

پرویز مردی بی آزار به نظر می‌رسد که بعد از آب خوردن از سر بطری، دوباره بطری را به‌اندازه قبل آب می‌کند و در یخچال می‌گذارد یا سیگار کشیدنش را از پدر پنهان می‌کند. پرویز که شغل خاصی ندارد و زندگی‌اش را با انجام کارهای شخصی اهالی شهرک و پول‌ توجیبی پدر -که مردی است متمول- می‌گذراند ناگاه با موضوع ازدواج پدر روبرو می‌شود و از طرف وی با بی‌مهری طرد و مجبور به ترک خانه می‌شود.

بی‌مهری مضاعف اهالی شهرک و سلب اطمینان از پرویز به دلیل ساکن نبودن در شهرک و سرکوفت زدنش برای بی‌عرضگی وی را به فردی ضداجتماعی تبدیل می‌کند که می‌خواهد از جامعه انتقام بگیرد تا خود را نشان دهد؛ و باقی داستان…
پس از اکران فیلم نشست با نقد و بررسی فیلم ادامه پیدا کرد و مدعوین و حاضرین نظرات و سؤالات خود را با مجید برزگر نویسنده و کارگردان فیلم مطرح کردند و پاسخ شنیدند و مراسم با پذیرایی و گپ و گفتی دوستانه بین حاضران با مجید برزگر پایان یافت.
از جمله حواشی ناخوشایند این برنامه تأخیر ۱۵ دقیقه‌ای در شروع و کیفیت نامطلوب صدا در ابتدای اکران فیلم بود اما نظم، سکوت و غنای فرهنگی و هنری و محتوای بی بدیل برنامه باعث می‌شود که حاضران از کنار این موارد به راحتی عبور کنند.

لینک خبر: http://kashannews.net/?p=68484
مطالب مرتبط

  • ساجد شهریور ۲۹, ۱۳۹۶ - ۱۱:۴۹ ق.ظ - پاسخ دادن

    ممنون از گزارشتون عالی بود لطفا عدم اکران فیلم های گروه هنر وتجربه در سینما بهمن کاشان بعد از اتفاقات ساختگی و جعلی حمله به خانم معتمدآریا را پیگیری بفرمایید چگونه سلیقه ی شخصی چند نفر مذهبی نما باعث عدم اکران این فیلم ها در کاشان شد؟آیا واقعا نظر مردم کاشان بر قطع اکران بود؟

    (0)(1)
  • دیدگاه شما

    لطفا مقدار صحیح را در کادر زیر وارد نمایید: