تاریخ ارسال : ۲۹ آذر ۱۳۹۶ ساعت : ۷:۵۸ ب.ظ ۱ نظر
Print Friendly

نمایش چند اثر جدید در موزه ملی کاشان

کاشان نیوز: رئیس اداره میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری شهرستان کاشان از به نمایش گذاشتن چند اثر جدید در موزه ملی کاشان خبر داد.
به گزارش روابط عمومی اداره میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری شهرستان کاشان، محسن جاوری با بیان مطلب فوق گفت: چند اثر که در مخزن موزه ملی کاشان و موزه هنرهای تزئینی اصفهان نگهداری می‌شد در سالن اصلی موزه ملی کاشان در مجموعه جهانی باغ تاریخی فین به نمایش گذاشته شده است.
به گفته وی، پرده های مخمل نقره‌دوزی شده مربوط به قرن سیزده، قالیچه‌های سجاده‌ای متعلق به قرن سیزدهم از اصفهان و تبریز، قالیچه طرح لچک و ترنج متعلق به قرن چهاردهم بافت اصفهان از جمله این آثار است. این اشیاء جهت نمایش از موزه هنرهای تزئینی اصفهان به موزه ملی کاشان منتقل شده است.

رئیس اداره میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری شهرستان کاشان ادامه داد: تن‌پوش‌هایی مربوط به دوره زندیه و قاجار از جنس زربفت و گلابتون و پارچه‌هایی از جنس مخمل متعلق به قرن چهاردهم نیز که در مخزن موزه ملی کاشان نگهداری می‌شد به سالن موزه ملی منتقل شده است.

موزه ملی کاشان در زمینی به مساحت ۷۰۰ متر مربع با زیربنای ۵۷۰ متر مربع در ضلع غربی مجموعه تاریخی باغ فین قرار دارد . ساختمان موزه یک طبقه و دارای ایوان یکپارچه در سه ضلع جنوبی ، غربی و شمالی باستون‌های متعدد است.
با توجه به اشیاء موجود، موزه به چهار بخش: باستان شناسی، منسوجات، کتابت و نسخ خطی و معاصر طبقه‌بندی شده است. ساعت بازدید این موزه، همه روزه از ۹ صبح تا ۱۶:۳۰ است.

لینک خبر: http://kashannews.net/?p=69783
مطالب مرتبط

  • علی احمدزاده دی ۱۲, ۱۳۹۶ - ۱:۴۲ ب.ظ - پاسخ دادن

    با سلام .سئوالی داشتم.یعنی از کاشان که مرکز زری بافی و شعربافی و….است آثاری و اشیایی نداشتیم که از اصفهان در موزه کاشان گذاشتیم.؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟جای سئوال است.آیا یک نمونه کافی نبود.

    (0)(0)
  • دیدگاه شما

    لطفا مقدار صحیح را در کادر زیر وارد نمایید: