تاریخ ارسال : ۱۹ خرداد ۱۳۹۷ ساعت : ۹:۱۷ ق.ظ ۸ نظر
Print Friendly

هدیه‌ای نامتعارف به جشن دوسالگی مشکات آنلاین

دکتر محمد مشهدی نوش آبادی در باره جشن 2 سالگی مشکات آنلاین مطالبی را در کانال تلگرامی خود منتشر کرده است که محتوی نکات جالب توجهی است، صرف نظر از نوع قضاوت مندرج در متن برای بهره‌گیری بیشتر منتشر می‌گردد. برای دست‌اندرکاران مشکات آنلاین نیز آرزوی موفقیت و کسب افتخارات روزافزون می‌نماییم.

کاشان نیوز-محمد مشهدی نوش آبادی: امروز به مراسم افطاری جشن دوسالگی مشکات آنلاین دعوت شدم. راستش آقای علی‌محمد خرمی اینقدر پسر فرهنگ‌دوست و زحمتکشی هست که صرف دعوت جناب ایشان رفتن به این مهمانی را برایم الزامی کند، تصور من این بود که خود را در جمع بیست- سی نفره دوستان رسانه‌ای خواهم یافت و فرصتی مغتنم برای گپ و گفت با این عزیزان، اما جلسه تشریفاتی‌تر و شلوغ‌تر از آن بود که تصور می‌کردم. عموم مدعوین البته چهره‌های فرهنگی، علمی و برخی مدیران شهرهای کاشان و مشکات بودند. جلسه آبرومندی بود و به‌خوبی و خوشی به پایان رسید.

به‌عنوان جبران دعوت به این میهمانی افطاری چند نکته را خدمت دوستان مشکات آنلاین عرض می‌کنم؛

اولاً زحمات جناب خرمی و همکارانش در عرصه خبر واقعاً صادقانه و دلسوزانه است و مهم‌تر اینکه به کارشان ایمان‌دارند. من خودم شاهد بوده‌ام که همین جناب خرمی تمام مطالب یک کارگاه چندساعته را فی‌المجلس تایپ و تبدیل به خبر می‌کرد و ماحصل کار ایشان جمع‌آوری کل مطالب کارگاه بود که برای هر خواننده‌ای می‌تواند مفید باشد.

ثانیاً نوع معامله گروه ایشان با خبر مانند برخی دیگر، به‌صورت کپی پیست نیست، بلکه سعی می‌کنند روی مطالبی که توسط اشخاص، گروه‌ها و روابط عمومی‌ها در اختیارشان قرار می‌گیرد کار کنند. این مهم را من در کمتر رسانه‌ای در منطقه دیدم. می‌دانیم که تداوم در این شیوه احتیاج به پشتکار، زحمت و صرف وقت زیادی دارد.

ثالثاً گر چه این‌گونه مجالس را کم ندیده‌ام، اما به نظر من ضرورتی برای برگزاری این جشن در این ابعاد نبود و چون از وضع معیشت سخت برخی از زحمت‌کشان مشکات آنلاین خبردارم، بهتر بود با این پول – حالا از جانب هر کس اختصاص‌یافته باشد- به‌عنوان حق‌الزحمه ولو ناچیز به همکاران این خبرگزاری اختصاص می‌یافت.

مشکات آنلاین راه خود را پیداکرده است، امیدوارم برای تداوم فعالیت، سرنوشت خود را به گروه خاصی گره نزند و جایگاه مستقل روشنگرانه و اصلاح‌طلبانه خود را حفظ کند و الا با هر کج‌ومعوج شدن فلان گروه مجبور است کج‌ومعوج شود.

فی‌المثل هفته گذشته مطلبی روی سایت این خبرگزاری رفت اما فوراً توسط یکی از مشاوران حذف شد و درحالی‌که قرار بود این مطلب ملایم شود و دوباره روی سایت قرار گیرد، چنین نشد. به نظر من این‌گونه معامله با خبر و تهیه‌کنندگان آن، جز اینکه محترمانه نیست، نشان‌دهنده عدم ریسک‌پذیری و ترس از گرفتاری‌های خبری است و باصداقت فاصله دارد، کاری که منش عده‌ای در کاشان است و ما را نیز مثل خودشان محافظه‌کار می‌خواهند.

اگر مشکات آنلاین از این دستورات خود را برکنار کند، البته در هدفی که دارد خواهد توانست صادقانه‌تر قدم بزند. برخی از این دوستان خیلی زرنگ‌تر از آن هستند که مثل من و آقای خرمی شیفته اطلاع‌رسانی درست باشند.

همه می‌دانند که مشکات آنلاین ادامه جریانی است که از کاشان نیوز شروع شد، برخی از کسانی که امشب به‌عنوان زحمتکشان مشکات آنلاین معرفی شدند، درواقع پایه‌گذاران کاشان نیوز بودند، اما اکنون ارتباط کاری با این پایگاه خبری ندارند، زیرا خیلی از مطلوب‌هایی که در کاشان نیوز می‌جستند، در مشکات آنلاین یافتند، گو اینکه هر آنچه در کاشان نیوز نبود در مشکات آنلاین بود.

اما یک‌چیزی در کاشان نیوز بود که مشکات آنلاین فاقد آن است- تهور و شجاعت. اگر کاشان نیوز عیب‌های زیادی داشت که داشت شجاعت مدیرمسئولش مثال‌زدنی بود. اگر قرار باشد شجاعانه ننویسیم بهتر است خبر را همان‌ها کار کنند که برای این امر استخدام‌شده‌اند و ما هم برویم دنبال علاقه‌مندی خوب دیگر.

لینک خبر: http://kashannews.net/?p=71349
مطالب مرتبط

 • نوش آبادی خرداد ۲۳, ۱۳۹۷ - ۱۱:۱۶ ق.ظ -

  نویسنده در آرزوی شجاعتی است که به غلامیان نسبت داده والا کاشان نیوز و غلامیان کار مهمی نکرده و تنها در برابر انتشار هر مطلبی مقاومت کرده و حاضر نشده مثل نشریاتی که اخبار خوش آیند مسئولان را کپی و پیست نماید و چنانچه خوششان نیامد حذف کند. این شجاعت لازم ندارد. هرکس اعتقاد به درستی عملکردش داشته باشد همین کار را میکند..

  (0)(4)
 • دیدبان خرداد ۲۱, ۱۳۹۷ - ۷:۳۴ ب.ظ -

  این مشهدی پور را خود نوش آبادیا قبول ندارن، حالا اومده در اموری اظهارنظر میکنه که به او مربوط نمیشه. کسی نیست بهش بگه ساداتی نژاد این دفعه زورش نرسید اما دوره بعد که زراعت رئیس نشه یا باید برگرده اردبیل یا نوش آباد مثل قدیما بره سر کار …[حذف توسط مدیر سایت]
  البته با این راه و روشی که پیش گرفته شاید به آخر دوره زراعت هم نرسید، استاد دانشگاهی که به هیچی اعتقاد نداره و فقط به فکر ارتقای خودشه!

  (1)(4)
  • یک شهروند نوشابادی خرداد ۲۲, ۱۳۹۷ - ۹:۲۹ ب.ظ -

   آقای دکتر مشهدی از افتخارات نوش آباد و منطقه کاشان است و نوشابادیها به وجودش افتخار می کنند.
   لطفا سانسور نکنید.

   (2)(1)
 • علی خرداد ۲۱, ۱۳۹۷ - ۱۰:۱۷ ق.ظ -

  این آقای مشهدی بهتراست ابتدابه وظایف خود دردانشگاه کاشان بپردازداظهارنظردرموردمسائل دیگرپیشکش.امثال شمافقط وفقط خوب حرف می زنید.عمل درکارنیست.

  (3)(3)
 • ناشناس خرداد ۲۰, ۱۳۹۷ - ۹:۵۴ ق.ظ -

  این مشهدی هم در ماجرای…[حذف توسط مدیر سایت] و از همان دسته است که کنار گود نشسته و میگوید لنگش کن.

  (4)(3)
 • علی بابا خرداد ۲۰, ۱۳۹۷ - ۹:۵۱ ق.ظ -

  آنقدر در کاشان رسانه وابسته و دورو بوده که کاشان نیوز با وجود کم کاری هایش مدیر مسئولش را شجاع میگویند! کارش خوب است اما در مقایسه با دیگر کشورها کاری نکرده. اما در کاشان همین مقدار هم شجاعت و صداقت کمیاب است.

  (2)(6)
 • شهروند خرداد ۲۰, ۱۳۹۷ - ۹:۴۸ ق.ظ -

  برخلاف گفته نویسنده، کاشان نیوز چون پول ندارد خیلی ها در آن دوام نمیاورد، من خودم از جمله کسانی هستم که مدتی با کاشان نیوز همکاری میکردم، عیبش که به نوعی حسن هم هست این است که از جایی پولی نمیگیرد و هر کس عشق کار داشته باشد میماند

  (2)(5)
 • شهروند رسانه ای خرداد ۱۹, ۱۳۹۷ - ۳:۴۵ ب.ظ -

  جناب مشهدی سپاس از صداقتتان

  (5)(3)