تاریخ ارسال : ۱۵ بهمن ۱۳۹۶ ساعت : ۹:۵۵ ق.ظ ۲ نظر
Print Friendly
مسئولان کاشانی پاسخ دهند

هزینه ادعای ممنوع المنبر شدن دانشمند برای کاشان به عهده کیست

کاشان نیوز: سه روز مانده به دهه‌ی فجر و درحالی‌که مسئولان کاشانی خود را برای برگزاری آیین دهه‌ی فجر آماده‌ می‌کردند، پورتال خبری کاشان گفت‌وگویی را از رئیس غیر کاشانیِ اداره‌ی تبلیغات کاشان منتشر کرد که بلافاصله به آستانه خبر کشوری رسید.

حجت‌الاسلام عبد الصاحب حسینی در این گفت‌وگو به‌صراحت می‌گوید که مجموعه‌ی تحت مدیریت او به همراه جمعی از روحانیون کاشان به سخنان حجت‌الاسلام دانشمند اعتراض کرده‌اند اما وی، «اشتباه خود را نپذیرفته و همان حرف‌ها را در جلسه‌ای در شهرستان آران و بیدگل بازهم همان حرف‌های خود را تکرار کرده به‌طوری‌که این بار به مسئولان و فرماندار مسئول شورای تأمین شهرستان شکایت و دستور منع منبر حجت‌الاسلام مهدی دانشمند از سوی فرماندار و دادستان کاشان صادر شد.»

رئیس اداره‌ی تبلیغات اسلامی در ادامه‌ با ادبیاتی تهدید گونه می‌گوید: حجت‌الاسلام مهدی دانشمند تا اطلاع ثانونی تحت هیچ عنوانی اجازه ندارد برای هیاتهای مذهبی کاشان منبر داشته باشد و در صورت تخلف برخورد قاطعانه خواهد شد و در این زمینه با هیچ‌کس تعارف نخواهیم داشت.

حجت‌الاسلام دانشمند در گفت‌وگویی با مشکات آنلاین می‌گوید تابع قانون است و اگر چنین حکمی برای او صادرشده آن را اجرا می‌کند اما از فرماندار و دادستان کاشان گلایه می‌کند که ای‌کاش با او تماس گرفته بودند یا اینکه متن کامل سخنان او را گوش می‌دادند.

این روحانی اصفهانی سپس گفت‌وگو را با این جمله تمام می‌کند که «در طول این سال‌ها بارها دیده‌ایم و تجربه کرده‌ایم که گذشت زمآن‌همه‌چیز را ثابت می‌کند.»

واکنش دانشمند نیز بلافاصله در رسانه‌های کشور بازخورد پیدا می‌کند.

شبکه‌های مجازی کاشان بلافاصله فیلم سخنرانی دانشمند که در آخرین جلسه دهه دوم محرم هیئت حضرت ابوالفضل (ع) گذر نو مدرسه امام کاشان ایرادشده منتشر می‌کنند. همان فیلمی که رئیس اداره‌ی تبلیغات کاشان مدعی است در آن‌هم به روحانیت، به مداحان و هیئت‌ها «توهین و جسارت» شده است.

دانشمند چه گفته بود؟
کاربران بلافاصله این فیلم را دست‌به‌دست می‌چرخانند و برای هم ارسال می‌کنند. دانشمند در این سخنرانی می‌گوید انسان اگر می‌خواهد به عرش برود نباید دور هر ریسمانی بپیچد و دور هرکسی برود. خدا بین این ریسمان‌های پوسیده‌ی عالم یک ریسمان گذاشته و آن ریسمان الهی است.

او سپس توضیح می‌دهد که این ریسمان الهی امام حسین ع و حضرت زهرا س و چهارده معصوم هستند.
او خطاب به جوانان در مجلس می‌گوید اشتباه پسر نوح را تکرار نکنند، به قله‌ی کوه پناه نبرند.
دانشمند با استناد به این روایت «ان المومن کالجبل الراسخ» می‌گوید پسر نوح اشتباه کرد که در ظاهر به قله پناه برد لذا شما به مؤمن هم پناه نبرید بلکه به اصل ایمان که علی بن ابی‌طالب است پناه ببرید.

او با تأکید می‌گوید ایمان یعنی علی بن ابی‌طالب. اگر کسی مرید این آخوند یا عالم و آیت‌الله یا هیئت و مداح شود غرق می‌شود. اگر دور من آخوند پیچیدی غرق می‌شوی چراکه اگر تو شهوت و غرور داری من هم دارم و اگر تو گاهی غافل می‌شوی من هم غافل می‌شوم. ما باید به کسی دل ببندیم که پوسته‌اش شبیه من است و اصلاً شباهت دیگری با من ندارد.

او از جوان‌ها می‌خواهد به‌جای اینکه دینشان را از نهج‌البلاغه و محمد و آل او بگیرند.

تکذیب اول:
اولین نهادی که سخنان رئیس اداره تبلیغات اسلامی کاشان را تکذیب کرد اداره کل سازمان تبلیغات اسلامی استان اصفهان بود.

«علی مرادی» مسئول روابط عمومی اداره کل این سازمان در نامه‌ای به مدیرمسئول روزنامه‌ی آرمان در واکنش به خبر ممنوع المنبر شدن حجت‌الاسلام دانشمند می‌نویسد: «این تیتر از اساس اشتباه و کذب می‌باشد و انتساب هرگونه اعمال محدودیت و ممنوعیت از ناحیه‌ی سازمان تبلیغات برای وعاظ و خطبای محترم رسماً از سوی این اداره کل تکذیب می‌گردد.»

این تکذیبیه بلافاصله روی صفحه‌ی اینستاگرام دانشمند قرار می‌گیرد و روز بعد روزنامه‌ی آرمان آن را در صفحه‌ی اول خود تیتر می‌کند.
اما رسانه‌های دیگر که خبر ممنوع المنبر شدن دانشمند را از زبان رئیس اداره‌ تبلیغات کاشان منعکس کرده‌اند به این تکذیبیه اقبالی نشان نمی‌دهند.

تکذیب دوم
روز بعد دادستان کاشان‌ هم با انتشار اطلاعیه‌ای به خبری را که از طرف حسینی گفته‌شده بود، تکذیب می‌کند و می‌گوید: «نه به اتهام روحانی رسیدگی کرده‌ام و نه حکمی انتشار داده‌ام و پاسخگوی عمل دیگران ‌هم نیستم.»

پس از انتشار این دو تکذیبیه، حسینی که با گفت‌وگوی خبری خود باعث شده بود نام کاشان در رسانه‌های سراسری با «ممنوع المنبر شدن دانشمند» گره بخورد، دوباره با انتشار یک فایل صوتی در کانال تلگرامی رسانه‌ای شد.

خلاف آنچه انتظار می‌رفت او نه به تکذیبیه‌ها واکنشی نشان داد و نه به خبرسازی خود در سالگرد پیروزی انقلاب. بلکه به «یاحسین» و دکتر فهمی‌تبار یکی از اساتید دانشگاه کاشان که چهره‌های مذهبی است حمله کرد و بر بدون مجوز بودن «یاحسین» تأکید کرد.

این درحالی بود که دو روز قبل فرماندار کاشان تصریح کرده بود که «یا حسین» هیئت نیست که مجوز بخواهد.

اما در این رویداد نکات و سؤال‌های مهمی نهفته که همچنان پی پاسخ مانده و اگر به آن پاسخ مناسب داده نشود دوباره بر سر تصویر، نام و آبروی کاشان ‌همانی می‌رود که در چند سال اخیر رفته:
لذا مطلوب است:
۱- دادستان توضیح دهد درصورتی‌که سخنان رئیس اداره‌ی تبلیغات کذب است آیا به‌عنوان مدعی‌العموم با آن برخوردی صورت گرفته یا خواهد گرفت؟ اگر خبرنگاری چنین نسبتی به کسی می‌داد با آن رسانه و خبرنگار چگونه برخورد می‌شد؟
۲- آقای حسینی پاسخ دهد که آیا تکذیبیه‎ی دادستان و سازمان مافوقش درست است یا خیر و اگر درست است چرا باید چنین هزینه‌ای را به کاشان تحمیل کند؟
۳- چه تناسبی میان جایگاهی که او قرار دارد با استفاده از عباراتی مانند «یک روحانی ساده‌لوح» و یا «با هیچ‌کس تعارف نخواهیم داشت» وجود دارد؟
۴- اداره‌ی کل سازمان تبلیغات استان پاسخ دهد چه چیزی را تکذیب کرده است. خبر منتشرشده توسط نماینده‌ی آن سازمان در کاشان منتشرشده نه از سوی یک‌نهاد دیگر که تنها با یک تکذیبیه‌ آن‌هم از سوی روابط عمومی بتوان از کنار آن گذشت.
۵- این خبر بر حیثیت و نام دارالمؤمنین کاشان تأثیر منفی داشته و برای یک شهرستان هزینه ایجاد کرده است. این سازمان چگونه می‌خواهد این هزینه را جبران کند؟
۶- فرماندار کاشان برای افکار عمومی روشن کند که آیا در شورای تأمین که مدیریتش با اوست چنین تصمیمی گرفته‌شده است یا خیر؟ اگر پاسخ مثبت است پاسخ دهد که آیا این تصمیم محرمانه بوده یا خیر؟ اگر محرمانه بوده است باکسی که خبر محرمانه را در یک وسیله ارتباط‌جمعی عمومی منتشر کرده چگونه برخورد شده است؟ و اگر پاسخ هم منفی است باز به مردم پاسخ دهد.
۷- به نظر آقای فرماندار هزینه چنین خبرسازی‌هایی برای منطقه‌ی کاشان چقدر است؟

لینک خبر: http://kashannews.net/?p=69900
مطالب مرتبط

 • آموزش ielts بهمن ۱۶, ۱۳۹۶ - ۱۱:۴۴ ق.ظ - پاسخ دادن

  سلام .
  بسیار مطالب عالی و مفیدی داشتید تبریک میگم بسیار کاربردی بود
  موفق باشید

  (0)(0)
 • شهروند بهمن ۱۶, ۱۳۹۶ - ۸:۱۲ ق.ظ - پاسخ دادن

  سلام .جناب آقای عبد الصاحب حسینی امیدوارم که این مطلب را بخوانید.لطفا به این سخن آقای دانشمند توجه کنید که برای رسیدن به عرش دور هر ریسمانی نپیچید.به یاد بیاورید دوران تبلیغات انتخاباتی ریاست جمهوری دولت دهم را که چند روز مانده به انتخابات در مسجد امام حسن مجتبی (ع) بلوار شهید چمران به اتفاق آقای شقایقی که در آن دوران از اصول گرایان دوآتشه بود ودر انتخابات مجلس ایشان در ستاد انتخاباتی یکی از کاندیداهای اصلاح طلب معتدل بود حضور یافتید وبه امام جماعت آن مسجد که از منتقدان آقای احمدی نژاد بود چه بی احترامی ها کردید وبه اتفاق آقای شقایقی آن بنده خدا را از مسجد بیرون انداختیدوبا آبروی این بنده خدا در آن شب بازی کردید.امیدوارم هم اکنون که متوجه شده اید سنگ چه کسی را در آن روز به سینه می زده اید از آن روحانی محترم به خاطر آن بی احترامی هایی که کردید حلالیت بطلبید.شانسی که در آن شب داشتید از رفتار شما تصویری در تلفن های همراه نرفت ولی شاهدان زنده ی زیادی از جمله حقیرشاهد آن رفتارها بودیم.(ان المومن کالجبل الراسخ)

  (0)(1)
 • دیدگاه شما

  لطفا مقدار صحیح را در کادر زیر وارد نمایید: