تاریخ ارسال : ۲۵ خرداد ۱۳۹۶ ساعت : ۱۰:۳۷ ب.ظ ۰ نظر
Print Friendly

هشدار اورژانس کاشان در خصوص گرمازدگی

کاشان نیوز: رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی کاشان ضمن هشدار در مورد گرمازدگی، آن را یکی از بیماری‌های شایع در فصل گرما دانست و گفت: فرد در این بیماری دچار سرگیجه شده و حتی ممکن است به بیهوشی نیمه‌کامل نیز دچار شود.

به گزارش وب دا، سرپرست مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی کاشان، با بیان این مطلب گفت: تبخیر بیش‌ازحد آب از بدن به علت گرمای زیاد باعث می‌شود که فشارخون پایین بیاید و منجر شود تا خون به‌موقع به کلیه‌ها و مغز نرسد.

دکتر سید محمد حسین مکی افزود: در همین حالت ادرار نیز براثر گرمازدگی کاهش پیدا می‌کند و احتمال آسیب کلیه وجود دارد و با کاهش فشارخون و نرسیدن خون به مغز در این حالت فرد دچار سرگیجه شده و ممکن است فرد گرمازده حتی به بیهوشی نیمه‌کامل نیز دچار شود.

وی، برای پیشگیری از این بیماری بیان کرد: افراد به‌خصوص کسانی که مبتلا به بیماری‌های ریوی، قلبی و دیابت هستند از ساعت ۱۲ تا ۱۷ روزهای تابستان به‌جز برای موارد ضروری از منزل خارج نشوند و از در معرض قرار گرفتن آفتاب مستقیم پرهیز نمایند.

دکتر مکی تأکید کرد: همچنین استفاده از لباس‌های روشن و نخی، استفاده از غذاهای کم‌چرب، میوه‌ها و سیفی جات فیبردار توصیه می‌شود.

بر اساس این گزارش بیشینه و کمینه دمای هوا کاشان در روز پنجشنبه به ترتیب ۴۵ و ۲۴ درجه سانتی‌گراد بالای صفراعلام شده است.

لینک خبر: http://kashannews.net/?p=67229
مطالب مرتبط

دیدگاه شما

لطفا مقدار صحیح را در کادر زیر وارد نمایید: