تاریخ ارسال : ۲۳ آبان ۱۳۹۷ (5 هفته پیش) ساعت : ۲:۲۹ ب.ظ ۰ نظر
Print Friendly

هفته کتاب در پایتخت کتاب ایران افتتاح شد

کاشان نیوز: بیست و ششمین دوره هفته کتاب در شهر کاشان پایتخت کتاب ایران افتتاح شد.

مراسم افتتاحیه بیست و ششمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران امروز (چهارشنبه ۲۳ آبان) با حضور مسئولان فرهنگی کشوری و استانی در مزار شهدای کاشان پایتخت کتاب ایران آغاز شد.

به گزارش مشرق نیوز، محسن جوادی معاون فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، عطایی شاد مشاور شهردار کاشان، غلامرضا حیدری معاون مدیرکل ریاست بنیاد شهید کاشان، یزدان‌خواه کتاب‌فروش پیشکسوت کاشان، مرتضایی فرماندار ویژه و معاون استاندار اصفهان، محمودی مدیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی کاشان، والی‌زاده مدیرعامل سازمان فرهنگی هنری شهرداری کاشان و نیکنام حسینی‌پور مدیرعامل موسسه خانه کتاب ازجمله حاضران در این مراسم بودند.

همچنین بعد از ادای احترام به شهدای کاشان در مزار شهدا، زنگ کتاب‌خوانی در مدرسه دخترانه طالبیان مقدم نواخته شد.

محسن جوادی، معاون فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، در جمع دانش آموزان دبستان طالبیان مقدم کاشان، پس از نواختن زنگ دانایی و افتتاح هفته کتاب در پایتخت کتاب ایران، گفت: خوشحالم که زنگ دانایی در شهر کاشان که شهر دانایی و حکیمان و شاعران است نواخته شد. کاشان سابقه طولانی در حوزه شعر و ادب دارد. از تمام مسئولان شهری اعم از وزارت آموزش‌وپرورش کاشان، شهرداری این شهر و اداره کل ارشاد استان برای برپایی چنین برنامه‌ای تشکر می‌کنم.

او سپس با اشاره به دانش‌آموزان حاضر در مراسم اظهار کرد: مطمئنم که روزی از بین همین دانش‌آموزان مفاخر بزرگ و پرآوازه‌ای به کشور معرفی خواهند شد و فرزندان و آیندگان ما از این‌که چنین تأکیدی بر کتاب‌خوانی داشته‌ایم سپاسگزار خواهند بود.

جوادی سپس با اشاره به شعار هفته کتاب؛ «حال خوش خواندن» اظهار کرد: کتاب خواندن فقط بحث منفعت و خواندن نیست بلکه منجر به حال خوش خواندن می‌شود. وقتی تنها و غمگین هستیم خواندن کتاب حالمان را خوب می‌کند.

جوادی در پایان گفت: کاشان در ذهن مردم شهر غیاث‌الدین جمشید کاشانی، محتشم کاشانی و سهراب سپهری است. باشگاه کتاب‌خوانی مدرسه طالبیان مقدم نیز جزء باشگاه‌های نمونه کتاب‌خوانی در سال گذشته بود؛ به همین منظور و برای تقدیر از بچه‌ها، قرار شده تا این دانش‌آموزان با مشورت و راهنمایی مربیان خود سه کتاب انتخاب کنند و لیست آن‌ها را در اختیار ما قرار دهند تا به کتابخانه مدرسه ارسال کنیم.
معاون فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در حاشیه این مراسم نیز اظهار کرد: شهر کاشان مفاخر علمی و فرهنگی زیادی دارد و در طول تاریخ چهره‌های فرهنگی زیادی را به ایران معرفی کرده است.

جوادی افزود: برنامه‌ها و طرح‌هایی که کاشان ارائه داد باعث شد این شهر به‌عنوان پایتخت کتاب انتخاب شود که امیدوارم این برنامه‌ها محقق شود.

معاون فرهنگی ارشاد با اشاره به میزان فروش کتاب در نمایشگاه‌های استانی کتاب گفت: خبرهای خوبی از میزان فروش ناشران در نمایشگاه‌های استانی به گوش می‌رسد که نشانگر استقبال از کتاب و کتاب‌خوانی است؛ برای مثال در نمایشگاه کتاب تبریز فروش خوبی داشتیم.

او در ادامه درباره حمایت از مؤلفان و مترجمان بیان کرد: خوشبختانه با فعالیت‌های انجام‌شده، در آینده نزدیک خبرهای خوبی درباره ارائه تسهیلات به اهالی قلم اطلاع‌رسانی خواهد شد البته باید توجه داشت که ما تلاش می‌کنیم به‌تمامی بخش‌های نشر کمک کنیم تا تمامی دست‌اندرکاران این حوزه منتفع شوند.

لینک خبر: http://kashannews.net/?p=72558
مطالب مرتبط

دیدگاه شما

لطفا مقدار صحیح را در کادر زیر وارد نمایید: