تاریخ ارسال : ۱۴ آبان ۱۳۹۶ ساعت : ۹:۱۷ ب.ظ ۰ نظر
Print Friendly
دستگاه شاخص آلودگی هوای کاشان کماکان غیر فعال است

هوای کاشان در وضعیت ناسالم است

کاشان نیوز: وضعیت هوا در ایستگاه‌های سنجش آلایندگی در کاشان ناسالم گزارش شده و میانگین شاخص کیفی هوای کاشان ۱۱۲ در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس گزارش شده است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، امروز نیز اصفهان دوازدهمین روز ناسالم در طول دو هفته گذشته را تجربه کرد و در ۲۴ ساعت منتهی به ساعت ۱۲ ظهر هوای اصفهان با میانگین شاخص کیفی ۱۰۸، هوای در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس ثبت شد.

بر این اساس وضعیت هوای اصفهان در ایستگاه‌های پروین با شاخص ۱۱۴، میدان امام حسین (ع) ۱۰۴، چهارباغ خواجو ۱۱۱، میدان احمدآباد ۱۱۲، بزرگراه خرازی ۱۰۶، بلوار دانشگاه ۱۰۹، در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس ثبت شده است و در خیابان رودکی با ۹۸ در وضعیت سالم اما در آستانه ناسالم است.

وضعیت هوا در ایستگاه‌های سنجش آلایندگی در شهرستان‌های مختلف استان نیز سالم و ناسالم گزارش شده است، میانگین شاخص کیفی در خمینی‌شهر با ۸۷، مبارکه ۱۰۰ سالم گزارش شده است و در سگزی با ۱۰۷ و کاشان ۱۱۲ در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس گزارش شده است.

گفتنی است، شاخص کیفی هوا در بازه صفر تا ۵۰ نشانه هوای پاک، ۵۰ تا ۱۰۰ نشانه هوای سالم، ۱۰۰ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه‌های حساس (افراد دچار بیماری‌های قلبی تنفسی، کودکان و افراد میان‌سال و زنان باردار و غیره) و ۱۵۰ تا ۲۰۰ نشانه وضعیت ناسالم برای عموم مردم است.

لازم به ذکر است دستگاه شاخص آلودگی هوا در کاشان در سال ۹۰ با ۲۰۰ میلیون تومان هزینه نصب شد اما پس از مدت کوتاهی این دستگاه خاموش شد و تا کنون استفاده‌ای از آن نمی‌شود

 

لینک خبر: http://kashannews.net/?p=69132
مطالب مرتبط

دیدگاه شما

لطفا مقدار صحیح را در کادر زیر وارد نمایید: