تاریخ ارسال : ۲۷ خرداد ۱۳۹۵ ساعت : ۶:۰۲ ب.ظ ۳ نظر
Print Friendly
آیا ریخت‌وپاش از جیب شهروندان هم کاری جهادی است؟

واکنش شورا و شهرداری کاشان به یک سوال

آقای حیدریان؛ از رسانه‌ای شدن این موضوع نگران نباشید چراکه اولاً مسائل بسیار فراوان دیگری هست که هنوز رسانه‌ای نشده است و لطفاً آن‌ها را شفاف‌سازی کنید ثانیاً رسانه‌ها مثل شما نماینده مردم هستند با این تفاوت که رسانه‌ها را قانون بدون رأی‌گیری و به‌صورت مادام‌العمر نماینده مردم قراردادِ این در حالی است که شما کمتر از یک سال دیگر اگر نتوانید پاسخگوی عملکرد و اقدامات مبهم کوچک و بزرگ مجموعه تحت نظارت خود باشید بعید نیست مردم شمارا با نماینده دیگری جایگزین کنند. در این میان پاسخگویی به پیشگاه بی‌نقص و مطلق خداوند دانا خود حکایتی دیگر دارد.

کاشان نیوز: مسئول روابط عمومی شورای اسلامی شهر کاشان طی تماس تلفنی با کاشان نیوز به انتشار مطلب «آیا ریخت‌وپاش از جیب شهروندان هم کاری جهادی است؟» واکنش نشان داد.

حسین حسن‌پور در این تماس تلفنی خواستار تکمیل خبر فوق شد و اظهار داشت: «در این سفر علاوه بر حسین حیدریان رئیس شورای اسلامی شهر کاشان؛ سید محمد رضوی شهردار کاشان و علیرضا پور عسگری عضو شورا و عباس زراعت رئیس دانشگاه کاشان هم شرکت داشته‌اند.»

وی با اظهار اینکه چرا تنها اسم و عکس رئیس شورا در مطلب کاشان نیوز آمده است افزود: «شورای اسلامی شهر در هر زمان آمادگی دارد به سؤالات خبرنگاران پاسخ دهد و نباید وقتی شورا و روابط عمومی در دسترس هستند اول سؤال‌ها و مطالب در رسانه‌ها عنوان شود.»

وی همچنین علت تأخیر تشکیل آخرین جلسه مطبوعاتی رئیس و اعضای شورا با خبرنگاران را هم‌زمانی آن با آیین معارفه مدیرعامل یکی از کارخانه‌های صنعتی عنوان کرد و افزود: «در ابتدای آن جلسه که آقای حیدریان از خبرنگاران به جهت تأخیر عذرخواهی کردند.»

خبر-شهرداری۲از طرف دیگر درحالی‌که یادداشت کاشان نیوز روز چهارشنبه ۲۶ خردادماه ساعت هفت و بیست‌وپنج دقیقه منتشر شد و تا پیش از آن دستگاه دیپلماسی رسانه‌ای شهرداری! هیچ خبری از هیچ‌یک از سفرهای خارجی شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر را منتشر نکرده بود در چرخشی مثبت خبری برای رسانه‌ها ارسال کرد که به ادعای آن خبر   دستاورد و گزارش شرکت شهردار در پانزدهمین اجلاس دوسالانه لیگ شهرهای تاریخی جهان در شهر بادایشل اتریش بیان شده بود. این خبر شامل دو محور بود یکی دعوت از اعضای لیگ شهرهای تاریخی جهان برای سفر به کاشان، دیگری پذیرش درخواست عضویت شهرداری کاشان در این لیگ است.

در این خبر از قول شهردار کاشان نوشته‌شده است: «ناظم رضوی، حضور شهردار شیراز را در پانزدهمین اجلاس دوسالانه لیگ شهرهای تاریخی جهان در شهر بادایشل اتریش یادآور شد و گفت: برگزاری نشست‌ها، گفتگوهای دوجانبه با برخی شهرها در حاشیه این اجلاس با توجه به مناسبات و اجرای برنامه‌های مشترک و رایزنی‌هایی برای مباحث خواهرخواندگی از دیگر برنامه‌های حضور وی در اجلاس بود.»!

این خبر در حالی حدود ساعت ۱۳ روز چهارشنبه به رسانه‌ها ارسال شد که در ساعت ۱۵ همان روز خبر دیگری با عنوان «اصلاحیه» خبر قبل ارسال شد که در آن این پاراگراف اضافه‌شده بود: «شایان‌ذکر است سید محمد ناظم رضوی، شهردار کاشان، حسین حیدریان، رئیس شورای اسلامی شهر کاشان، علیرضاپورعسگری، عضو شورای اسلامی شهر کاشان و عباس زراعت، رئیس دانشگاه کاشان، شهردار برای شرکت در پانزدهمین اجلاس دوسالانه لیگ شهرهای تاریخی جهان در شهر بادایشل اتریش همراهی کردند.» (ساختار جمله و نامفهوم بودن آن به‌روشنی دلیل اصلاحیه باعجله را مشخص می‌کند)

و درنهایت تماس امروز روابط عمومی شورا با کاشان نیوز که تا کید دارد که تنها رئیس شورا به اتریش نرفته است و او را افراد دیگری همراهی می‌کرده‌اند به‌راحتی صورت‌مسئله اصلی را پاک می‌کند و آن اعلام هزینه‌های کلان چنین سفرهایی است که این اولین و آخرین آن نبوده و نیست و اینکه چه ضرورتی و اولویتی دارد در این اوضاع آشفته اقتصادی و مالی شهرداری این‌گونه سفرها برگزار شود؟ و اعلام نام اسپانسری احتمالی که برخی منابع از وجود و تأمین و پرداخت هزینه‌های این سفر آخری خبر داده‌اند؟ و…

خبرشهرداری۲در پایان مجدداً به رئیس محترم شورا یادآور می‌شویم که وظیفه رسانه مطالبه گری و پرسش (که از اصول لازم برای داشتن جامعه دموکراتیک است) است و وظیفه مدیران به‌ویژه اعضای شورایی که بارأی مستقیم شهروندان بر این مسند نشسته‌اند پاسخگویی است؛ و مهم هم نیست که پاسخ چه باشد چون شهروندان به‌اندازه‌ای از درک و فهم اجتماعی رسیده‌اند که سؤال و پاسخ را کنار هم بگذارند و از آن نتیجه بگیرند.

و دست‌آخر از اینکه از رسانه‌ای شدن این موضوع نگران نباشید چراکه اولاً مسائل بسیار فراوان دیگری هست که هنوز رسانه‌ای نشده است، لطفاً آن‌ها را شفاف‌سازی کنید ثانیاً رسانه‌ها مثل شما نماینده مردم هستند با این تفاوت که رسانه‌ها را قانون بدون رأی‌گیری و به‌صورت مادام‌العمر نماینده مردم قراردادِ این در حالی است که شما کمتر از یک سال دیگر اگر نتوانید پاسخگوی عملکرد و اقدامات مبهم کوچک و بزرگ مجموعه تحت نظارت خود باشید بعید نیست مردم شمارا با نماینده دیگری جایگزین کنند. در این میان پاسخگویی به پیشگاه بی‌نقص و مطلق خداوند دانا خود حکایتی دیگر دارد.

لینک خبر: http://kashannews.net/?p=57849
مطالب مرتبط

 • رضا تیر ۱, ۱۳۹۵ - ۴:۳۴ ق.ظ - پاسخ دادن

  فقط بداننددرپیشگاه خداباید جواب بدهند آنجاتوجیه چاره ساز نخواهد بوداجلاسی که فقط ممکن است باشخص شهردارهم اداره شوددیگران برای چه می روند

  (0)(0)
 • قطبی خرداد ۳۱, ۱۳۹۵ - ۳:۴۹ ق.ظ - پاسخ دادن

  خرج که از کیسه ی مهمان بود حاتم طایی شدن آسان بود

  (2)(0)
 • داود صدوقی خرداد ۲۹, ۱۳۹۵ - ۱۲:۵۱ ب.ظ - پاسخ دادن

  به عنوان یک شهروند از عملکرد اکثر اعضای شواری شهر ناراضیم.

  (4)(2)
 • دیدگاه شما

  لطفا مقدار صحیح را در کادر زیر وارد نمایید: