تاریخ ارسال : ۱۷ آبان ۱۳۹۶ ساعت : ۹:۱۱ ق.ظ ۰ نظر
Print Friendly
بازهم یک ممنوعیت بدون برنامه، موقت و ناگهانی در مرنجاب وضع شد

ورود خودروهای دو دیفرانسیل به کویر مرنجاب ممنوع شد

کاشان نیوز: رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری شهرستان آران و بیدگل از ممنوعیت ورود خودروهای دو دیفرانسیل به کویر مرنجاب خبر داد.

«جواد صدیقیان» سه‌شنبه‌شب در گفت‌وگو با ایرنا بیان کرد: بر اساس دستور کتبی دادستان آران و بیدگل ورود موتورهای سنگین و خودروهای دو دیفرانسیل و تورهای فاقد مجوز رسمی به منطقه‌های گردشگری کویری این شهرستان ابوزیدآباد، سیازگه، یخاب، چاه عروس و به‌ویژه مرنجاب ممنوع است.
وی افزود: ین ممنوعیت بر اساس گزارش طرح‌شده از سوی اداره محیط‌زیست و منابع طبیعی شهرستان آران و بیدگل درزمینهٔ تخریب محیط‌زیست و منابع طبیعی توسط خودروهای دو دیفرانسیل و گروه‌های آفرود اعمال می‌شود.
رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری آران و بیدگل بیان کرد: اعتراض مرتع‌داران، ساربان‌ها، سرنشینان خودروهای سواری، تورها و دفترهای خدمات گردشگری درزمینهٔ پیشگیری از ادامه روند خسارت‌ها و تخریب‌های وارده به طبیعت زیبای منطقه نمونه گردشگری کویر مرنجاب موجب این محدودیت شد.
او اضافه کرد: پنجشنبه و جمعه هفته گذشته بیش از یک هزار خودروی آفرود در قالب همایش آفرود سواران کشور به منطقه مرنجاب وارد شدند که این امر اعتراض شدید گروه‌های حامی محیط‌زیست، فعالان گردشگری و سایر گردشگران را به همراه داشت.
منطقه نمونه گردشگری مرنجاب در ۵۰ کیلومتری شهر آران و بیدگل با برخورداری از جاذبه‌های تاریخی، طبیعی و اقلیمی چهارفصل و به نسبت معتدل یکی از زیباترین نقاط کویری کشور محسوب می‌شود و سالانه نزدیک به ۱۰۰ هزار نفر مسافر داخلی و گردشگر خارجی را میزبانی می‌کند.

گفتنی است در خصوص حفاظت از این منطقه نه مراجع قضایی و نه ادارات محیط زیست، منابع طبیعی و میراث فرهنگی و گردشگری برنامه منسجم و فنی تا کنون ارائه نداده ولی بارها بصورت موردی و ایرادات موقتی اقدام به ممنوعیت‌های مشابه نموده‌اند که تنها ثمره آن لطمه به صنعت نیم‌بند و لرزان گردشگری در منطقه و طبعاً زیان منافع منطقه‌ای و ملی است.

لینک خبر: http://kashannews.net/?p=69156
مطالب مرتبط

دیدگاه شما

لطفا مقدار صحیح را در کادر زیر وارد نمایید: