تاریخ ارسال : ۰۸ اردیبهشت ۱۳۹۷ ساعت : ۱۱:۴۶ ب.ظ ۰ نظر
Print Friendly
فرماندار کاشان در شورای حفاظت از منابع آب

وضعیت بحرانی فعلی منابع آب در ۷۰ سال گذشته بی‌سابقه بوده

کاشان نیوز: فرماندار کاشان امروز گفت؛ مدیریت آبیاری در بخش کشاورزی به‌عنوان مصرف‌کننده کلان منابع زیرزمینی ضروری است.
به گزارش خبرنگار رسالت، حمیدرضا مومنیان، معاون استاندار و فرماندار ویژه کاشان در جلسه شورای حفاظت از منابع آب شهرستان با اشاره به وضعیت بحرانی و به عبارتی ورشکستگی آب در کشور گفت: برابر آمار و گزارشات منتشره وضعیت بحرانی منابع آب در ۷۰ سال گذشته بی‌سابقه بوده و نیازمند عزمی همگانی برای مدیریت و پشت سر گذاشتن سال جاری با کمترین میزان خسارت است.

وی مدیریت آبیاری در بخش کشاورزی به‌عنوان مصرف‌کننده کلان منابع زیرزمینی را ضروری دانسته و افزود: متأسفانه برخی برای حفظ مالکیت خود بر اراضی کشاورزی به‌ویژه در اطراف شهرها بدون هیچ‌گونه برداشت مفید و مثمر ثمری اقدام به آبیاری می‌کنند، بنابراین شناخت راهکارهای حقوقی حفظ مالکیت اراضی و جلوگیری از هدر رفت آب در این بخش یکی از اولویت‌های اساسی شورای حفاظت از منابع آب شهرستان است.

مومنیان در ادامه و با تأکید بر تسریع در عملیات نصب کنتورهای هوشمند روی کلیه چاه‌های کشاورزی، این اقدام را یکی از ابزارهای کارآمد در کنترل برداشت آب‌های زیرزمینی و درنتیجه مدیریت منابع آب برشمرد. فرماندار با گریز به توافقات اولیه فی‌مابین شهرداری و شرکت آب و فاضلاب کاشان در خصوص تهاتر سهمیه آب زیرزمینی شهرداری کاشان با پساب فاضلاب شرکت آبفا، خواستار تعیین تکلیف قطعی و نهایی توافقات صورت گرفته شد.

لینک خبر: http://kashannews.net/?p=70820
مطالب مرتبط

دیدگاه شما

لطفا مقدار صحیح را در کادر زیر وارد نمایید: