تاریخ ارسال : ۱۵ دی ۱۳۹۵ ساعت : ۱۱:۴۸ ب.ظ ۱ نظر
Print Friendly

وظیفه نهادهای نظارتی و قضایی در برابر نقض حقوق شهروندان چیست؟

کاشان نیوزسعید غلامیان:
۱-کاشان آنلاین با تیتر «رفتار عجیب عضو شورای شهر کاشان با یک شهروند/ پاسخ مطالبه گری شهروندان، برخورد خصمانه است؟» داستانی جالب توجه نقل کرده است، داستان از رفتارنامناسب یک عضو شورا -آقای علی هاشمی طاهری که اتفاقاً ریاست شورای اصولگرایان کاشان را نیز در اختیار دارد- با شهروندانی حکایت می‌کند که برای مطالبه‌گری و حل‌وفصل یک مشکل شهری به شورای اسلامی شهر کاشان پناه آورده‌اند. ماجرایی که نه تکذیب شد و نه عذرخواهی از ناحیه شورا یا عضو نامبرده منتشر نشد!

۲-سایت سخنگو در کاشان با تیتر «اتفاقی عجیب در شورای شهر کاشان! / رئیس شورای شهر کاشان نامه ارباب‌رجوع را پاره کرد! / تقابل ریاست شورای شهر با نائب رئیس» داستانی از تقابل ریاست و نائب رئیس شورای شهر کاشان نقل می‌کند که حکایت از پاره شدن نامه نائب رئیس شورای شهر توسط ریاست شورا در حضور یک شهروند حکایت می‌کند. این خبر نه تکذیب می‌شود و نه توضیحی برای رسانه‌ها ارسال می‌گردد!

۳-کاشان نیوز مدتی قبل با تیتر «آقای هاشمی طاهری، رفتار و گفته شما قانونی است؟!» داستان هتاکی وی نسب به یک سایت قانونی را حکایت می‌کند که توسط شورا یا آقای هاشمی طاهری تکذیب نمی‌شود و عذرخواهی یا توضیحی نیز ارائه نمی‌شود!

این آقایان با رای چه کسی و برای چه کاری در این مناصب قرار گرفته‌اند؟ منتظر چه اتفاقی هستیم؟ واقعاً به کجا می‌رویم؟ چه کسی باید از آبرو، شأن و حقوق اساسی شهروندان در برابر این‌گونه رفتارها دفاع کند؟ چرا وقتی یک عضو شورا این‌چنین حرمت و حق شهروندان را نقض می‌کند کسی از وی سؤال نمی‌کند؟ چرا نهادهای نظارتی و قضایی در برابر نقض حقوق شهروندان عکس‌العملی نشان نمی‌دهند؟ این عدم حساسیت نهادهای نظارتی و قانونی نشانه چیست؟! چرا اگر یک خبرنگار فیش حقوقی واقعی یک کارمند شهرداری را منتشر کند مستحق شکایت و آزادی با وثیقه و کیفرخواست و رفت و آمد به دادگاه مطبوعات و.. است اما کسانی در برابر توهین علنی و آشکار مصونیت دارند؟

بیش از این …همان است که ناگفتنش به بود!!!؟

لینک خبر: http://kashannews.net/?p=64106
مطالب مرتبط

  • شهروند دی ۱۶, ۱۳۹۵ - ۱۱:۲۴ ق.ظ - پاسخ دادن

    جناب غلامیان اینجا ایران است وتقریبا همه ی این موارد به وفور تکرار می شود وخواهد شد متاسفانه????????

    (1)(1)
  • دیدگاه شما

    لطفا مقدار صحیح را در کادر زیر وارد نمایید: