تاریخ ارسال : ۲۰ اسفند ۱۳۹۲ ساعت : ۸:۳۳ ق.ظ ۱۱ نظر
Print Friendly
پیشنهاد یک استاد دانشگاه به فرماندار کاشان:

پاسخگویی باید مبتنی بر عمل‌کرد باشند نه حرف

فخیمی بابککاشان نیوز: یک استاد دانشگاه  گفت: پیشنهاد می‌کنم فرمانداری کاشان، کمیته‌ای به منظور بررسی علل توسعه‌نیافتگی منطقه و آسیب‌شناسی عقب‌ماندگی موجود و مشکلات پیش روی سرمایه‌گذاری در کاشان تشکیل داده و بر اساس آن نقشه راهی برای آینده ترسیم کند.
دکتر بابک فخیمی در گفتگوی اختصاصی با کاشان نیوز با بیان این مطلب گفت: زیبنده شهر دارالمومنین کاشان نیست که موضع‌گیری‌های فرماندار با نماینده مردم در مجلس در تقابل باهم باشد و مردم از این موضوع ناراحت و نگران هستند.
وی تصریح کرد: این که فرماندار در جلسه شورای اداری شهرستان می‌گوید سازمان‌ها و اداره‌ها تنها پاسخگوی فرماندار هستند به لحاظ قانونی حرف درست و منطقی است؟ گفتن این موضوع در جمع روسای ادارت جز این که به اختلاف نظر و سلیقه‌ها دامن می زند چه نفعی برای مردم و منطقه حاصل می‌شود؟
فخیمی گفت: همه می‌دانیم نماینده مردم در مجلس فردی دلسوز و انقلابی است و خود را وقف رسیدگی به مشکلات مردم و سازمان‌ها کرده و با این رویکرد به عملکرد سازمان حساس و پرسشگر است و نباید این روحیه مورد اعتراض مسئولان اجرایی شهرستان قرار گیرد.
این استاد دانشگاه تصریح کرد: وقت آن رسیده است از موازی کاری دست برداریم. تهدیدها را به خوبی بشناسیم. آسیب‌هایی که از گذشته تا کنون باعث عقب‌ماندگی شهر و منطقه شده است شناسایی کرده، نقاط ضعف‌مان را تشخیص دهیم. نقاط قوت را پیدا کنیم و باهم افزایی نیروها و استفاده از تمام جایگاه‌ها برای رفاه مردم و پیشرفت منطقه تلاش کنیم.
فخیمی گفت: به نظر من کار درستی نیست که در هر نقطه از شهر «کارگروهی» درست می‌شود و همه به موازات هم و گاهی در تقابل باهم برای پیشرفت شهر سینه می‌زنند و بعد از چند سال می‌بینیم هنوز سر جای خود درجا می‌زنیم.
این استاد دانشگاه گفت: با یک نگاه سطحی به نحوه انتخابات مجلس ، انتخابات شوراها و دفاتر نمایندگی و چند دفتر دیگر در شهر کاشان متوجه می‌شویم که انرژی ناچیز خود را چند پاره کرده‌ایم و باهم برای رسیدن به هدفی نامشخص به رقابت می‌پردازیم.
فخیمی گفت: بر کسی پوشید نیست که فرماندار کاشان از حمایت نماینده محترم ولی‌فقیه در کاشان برخوردار است و به خوبی می‌تواند کمیته‌ای به منظور آسیب‌ها شناسی علل عقب‌ماندگی‌های منطقه تشکیل داده و نتایج را به منظور آگاهی عمومی به اطلاع مردم برساند.
وی تصریح کرد: البته باید برای تحقق اهداف مشترک، اختلاف سلیقه‌های را کنار بگذاریم و به همه گروه‌ها احترام گذاشته و نظرات همه افرادی را که در وضعیت شهرستان اثرگذاری دارند را بشنویم و از کمک همگان برای ساختن کاشان استفاده کنیم.
فخیمی گفت: باید از افراط‌ها و تفریط‌ها جلوگیری کرد. اکنون دولت اعتدال در رأس کار است و باید قدر این فرصت را بدانیم از آن به نفع مردم و منطقه بهره‌برداری کنیم.
وی یادآوری کرد: این که منتظر بمانیم تا افراد در پست‌ها و جایگاه‌ها تغییر کنند و آنگاه کار خود را شروع کنیم فکر نادرستی است. مگر مسئولان قرار است با شخص کار کنند. آنچه مهم است جایگاه است و همه می‌توانیم ضمن نقد منصفانه برای تقویت همدیگر تلاش کنیم.
این استاد دانشگاه ابراز امیدواری کرد همه با درس گرفتن از گذشته برای آینده از تفکرات سلیقه‌ای دست کشیده و دست یکدیگر را برای اتحاد و همبستگی جهت رفع مشکلات مردم و منطقه بفشاریم.

لینک خبر: http://kashannews.net/?p=28991
مطالب مرتبط

 • امیر فروردین ۲۷, ۱۳۹۳ - ۱۲:۵۷ ب.ظ - پاسخ دادن

  …[حذف توسط مدیر سایت] به درد یه دهیاری میخورد ولی متاسفانه فرماندار کاشان شد!!!!!!!!!!

  (0)(0)
 • مؤمنی اسفند ۲۱, ۱۳۹۲ - ۵:۵۳ ب.ظ - پاسخ دادن

  کاملا موافقم. آقای فرماندار شأن نماینده را رعایت نکردند. نماینده مجلس حق دارد بداند در حوزه انتحابیه اش چه اتفاق می افتد و کدام مسؤول اهل کار و تلاش است و.کدام مسؤول اهل مال اندوزی!! تفرقه افکنی در شهر کار درستی نیست.

  (0)(0)
  • عشق تیمسار اسفند ۲۲, ۱۳۹۲ - ۸:۳۹ ب.ظ - پاسخ دادن

   فرماندار در حد نماینده مجلس نیست ، ایشان حد و حدود اختیارات را فراموش کرده

   فرماندار بجای فرافکنی جواب عدم توسعه شهر را در دوسال گذشته بیان نماید

   (0)(0)
 • طلوع اسفند ۲۱, ۱۳۹۲ - ۱:۴۱ ب.ظ - پاسخ دادن

  دکتر حسن روحانی :
  اگر در جامعه‌ای دهان‌ها بسته و قلم‌ها شکسته شود، اعتماد عمومی سلب می‌شود
  دولت تدبیر و امید معتقد به آزادی مسئولانه است
  تأکید رییس جمهوری بر نقش فعال‌تر بخش خصوصی
  مخالفان و همراهان دولت باید هر دو از امنیت و آزادی برای نقد برخوردار باشند
  رسانه‌ها باید برای حل مشکلات اساسی جامعه به صحنه بیایند
  دولت به قول خود در ایجاد محیطی امن برای اصحاب رسانه پایبند است

  (0)(0)
 • فروزان اسفند ۲۱, ۱۳۹۲ - ۱۰:۱۰ ق.ظ - پاسخ دادن

  آقای دکتر از فرماندار غیر بومی و غیر متخصص چه توقعاتی دارید
  اول فکر تغییر و اثبات مدیریت شهری با درایت باشید بعد به فکر تشکیل کارگروه و حل مغضلات باید بود.

  (0)(0)
 • کاشانی اسفند ۲۱, ۱۳۹۲ - ۸:۱۲ ق.ظ - پاسخ دادن

  می دانم این حرف اصلا ارتباطی با سازمان رفاهی تفریحی دارد یا نه یا اصلا مقوله های مد نظر شهرداری و شورای شهر در این ارتباط می گنجند یا نه ، اما وقتی به برنامه های شهرداری و سازمان رفاهی تفریحی در طول 10 سال گذشته نگاه می کنیم علی رغم نام سازمان که رفاهي و تفریحي است ( و اصلا ایا این نام با مسما هست یا نه کار نداریم ) اما اکثر کارها و برنامه های سازمان در طول دوره های گذشته فرهنگی بوده است سازمان عریض و طویلی که با داشتن دو فرهنگسرا و چند نگارخانه و چند مرکز ورزشی بزرگ با بودجه و درامدی میلیاردی نقش موثر و بسزایی در شهر می توانسته داشته باشد اما ایا این چنین بوده است اگر این را به نظرسنجی مردمی بگزاریم شاید دقیق تر بتوان آن را بررسی کرد وقتی در شهر برنامه های متنوع فرهنگی برگزار می شود توسط گروهها و تشکلهای مردم نهاد مساجد و هیات ها که برخی حرکت ها مدتها آثار مثبت ان در شهر پیداست و محلات شهر را روح تازه ای می بخشد متاسفانه سالهاست که سازمان رفاهی تفریحی از روح واقعی خالی است سازمانی که باید روح تعالی و تعمیق باورهای دینی با شعار فرهنگ شهروندی بر گوشه و کنار شهر اثارش رخ بنماید اما هیچ تبلور فرهنگی ندارد دلیل چیست ؟ بازدید اتو بوسی از سازمان و پای حرف پرسنل نشستن بسیار خوب است اما نیم نگاهی به عملکرد سازمان در سال های اخیر و مقایسه آن با دوره های مدیریتی قبلی هر انسان اگاهی را به فکر وامی دارد که چرا چنین شده است … بیانات رهبر معظم انقلاب در دیدار با خبرگان رهبری که حکایت از دغدغه همگانی عزیزان داشته و در بیانات حضرت اقا متبلور شده است را جهت یاداوری اعضای شورا و شهردار محترم بیان می کنم (( بنده نگران مساله فرهنگ هستم / اساس باید تقویت جناح فرهنگی مومن باشد/ امیدوارم مسولین فرهنگی توجه داشته باشند چه می کنند با مسائل فرهنگی نمی شود شوخی و بی ملا حظگی کرد کرد / همه باید قدر جوانان مومن و انقلابی را بدانند اینها هستند که روز خطر سینه ر ا سپر می کنند .)) اری اینها از دهان رهبر و امام و مقتدا همان ولایت بیرون می آید ببینید چه شده که اقا این چنین بیان مي کنند خیانت است اگر فکر کنیم منظور اقا ما نیستیم یا مثلا فقط وزارت ارشاد است همین سازمان رفاهی تفریحی خود ما یا هر کس که بودجه فرهنگی را خرج می کند می تواند مورد عتاب رهبر معظم باشد وقتی ایشان می فرمایند تقویت جناح مومن و انقلابی یعنی اینکه اگر به تاتر فلان 1 تو من کمک کردیم باید به گروههای فرهنگی مومن 9 تومن کمک کنیم تقویت کنیم بچه هایی را که در روز حادثه خودشان را سپر می کنند . حال تازه این جایی است که ان تاتر تازه محتوایی ارزشی داشته باشد نه اینکه …. باید همه جوابگو باشیم در پیشگاه حضرت ولی عصر . اقایان بفرمایند چه کرده اند در مورد این مساله و برنامه شان برای تحقق منویات رهبری در سال 93 چیست ایا برنا مه ای دارند یا نه یا فقط با عنوان های ولایت و بصیرت و شعار دادن میدانداری خواهند کرد عرصه عرصه امتحان است و هر که میزش و بودجه اش بیشتر میزان حسابش سختر خواهد بود . بیاندیشم که سخت روزگاری است .

  (0)(0)
 • مطهر اسفند ۲۰, ۱۳۹۲ - ۵:۱۳ ب.ظ - پاسخ دادن

  سلام بر مدیران محترم کاشان نیوز
  با این که چندین سالی هست از شهر خودم (کاشان ) دور هستم ولی با پیگیری و مطالعه چند تا سایت محلی در فضای مجازی از اخبار کاشان با خبر میشم.
  این که فضای جامعه و مطبوعات باز شده که به راحتی میشه نقد منصفانه و پیشنهاد راهبردی داد جای خوش بینی داره و باعث خوش بینی است.
  به عنوان یک کاشانی که هنوز برای شهر و دیارم قلبم میتپد از مدیران این سایت محلی میخواهم به انتشار صدای هم دوستان بپردازید و با نگاه بلند به دنبال هدفی باشید که دست یافتنی باشد.
  صحبت های ایشان به عنوان یک استاد دانشگاه خوب بود ولی باید به واقعیت تبدیل بشه و این پیگیری رسانه ها رو می طلبه.
  رسانه های و مطبوعات میتونند با یک هدف و هماهنگی مطالبات مردم رو از مسئولین بخوان . مطالبه اصلی مردم کاشان این روزها فرمانداری کاشانی که از فرصت ها به نحوه احسن بهره برداری کنه که یکی از این فرصت ها سرمایه دارانی هستند که نیازهای سرمایه گذاری منطقه برای اونها باز و شفاف نشده .

  (0)(0)
 • محبوب اسفند ۲۰, ۱۳۹۲ - ۵:۰۰ ب.ظ - پاسخ دادن

  دکتر روحانی چندی پیش از اساتید دانشگاه خواست تا اظهار نظر های علمی و نقد های منصفانه فضای جامعه را متحول نمایند ، پیشنهاد آقای دکتر فخیمی به عنوان یک کاشانی دلسوز میتونه یه نقطه شروعی در راستای همگرایی و هم افزایی تمام پتانسیل های منطقه باشه.
  یادمان نرود این کاشان که اکنون این چنین شده تمدن 7000 ساله دارد ، به راستی و انصاف حق مردم این مردم نجیب و محجوب این چنین است.
  اکنون که دولت اعتدال روی کار آمده و روزگاران حذف و تخریب تمام شده همه باید دست در دست هم نهیم تا کاشان رو به جایگاه اصلی خودش برسونیم و از تشکیل حکومت های جزیره ای پرهیز کنیم تا به یه مدیریت شهری واحد حول یک محور و با چشم اندازی که مبتنی بر استراتژی منسجم است کاشان را به جایگاه اصلی خود نزدیک کنیم.
  این روز ها روزهای آخر سال 92 هست ، چه خوب به کدورت ها پایان بدیم و با انژری و وحدت به آینده پا بگذاریم.

  (0)(0)
 • مریم.ص اسفند ۲۰, ۱۳۹۲ - ۲:۱۰ ب.ظ - پاسخ دادن

  استاد فخیمی .برادر آخه فرماندار که اصفهانی است و دلی برای کاشان و شهر ما نمیسوزاند .نماینده که دلسوز است از شهر خودمان است و و مانند ما کاشانیها وقتی که به اصفهان میرود نگاه به شهر اصفهان می اندازد مثل همه ما دلش خون میشود، پلها ، زیرگذرها ،ساختمانها ، خیابانها ، بلوارها، فضای سبز و…..
  کس نخوارد پشت من جز ناخن انگشت من
  تا مکسئولین اصفهانی در کاشان باشند کار نمیشود

  (0)(0)
 • شهروند کاشانی اسفند ۲۰, ۱۳۹۲ - ۸:۵۸ ق.ظ - پاسخ دادن

  کاشان عزیز ما یکی از شهرهای هست که افرادی با تمکن بالای مالی از قدیم الایام داشته و دارد ، و حضور این افراد به طبع در زندگی مردم نقش به سزایی دارد. به عنوان نمونه کاشان دارای حدود 1800 کارخانه فرش ماشینی به عنوان قطب اول صنعت فرش میباشد و نمونه های دیگر آن .
  این که ایشون پیشنهاد بررسی علل توسعه نیافتگی و عوامل گریز سرمایه گذران رو دادن نکته حائز اهمیتی است چون کاشان به خودی خود نیاز نه تنها نیاز به حضور سرمایه گذاران بیرونی ندارد ، قابلیت صدور سرمایه گذار هم دارد ، ولی چه شده که کاشانی در کاشان سرمایه گذاری نمیکند جای بحث دارد.
  ا

  (0)(0)
 • مهر اسفند ۲۰, ۱۳۹۲ - ۸:۵۰ ق.ظ - پاسخ دادن

  سلام
  احسنت آقای فخیمی بزرگوار
  خیلی حرفتون به دل میشینه ، امیدوارم مسئولان ارشد شهرستان نگاهی ژرف شما رو به عدم توسعه کاشان متوجه بشوند
  این نیست حق مردم کاشان

  (0)(0)
 • دیدگاه شما

  لطفا مقدار صحیح را در کادر زیر وارد نمایید: