تاریخ ارسال : ۱۶ آذر ۱۳۹۷ (1 هفته پیش) ساعت : ۴:۰۹ ب.ظ ۰ نظر
Print Friendly

پاسداشت ۸۳ سالگی ثبت باغ تاریخی فین کاشان برگزار شد

کاشان نیوز: پنج‌شنبه ۱۵ آذر مراسم بزرگداشت هشتادوسه‌سالگی ثبت باغ تاریخی فین، در ساختمان موزه ملی کاشان واقع در باغ فین برگزار شد.

در هشتاد و سومین سال ثبت باغ تاریخی فین کاشان که تا چندی پیش به «باغ شاه» مشهور بود تعدادی از مدیران و سرپرستان سابق باغ فین، شماری از شهروندان کاشانی دوستدار میراث، مهندس امینیان، مدیرکل اسبق میراث استان اصفهان و مدیران شهری مانند رئیس اداره فرهنگ و ارشاد، رئیس شورای شهر، شهردار، سرپرست میراث و … به‌غیراز فرماندار و نماینده کاشان حضور داشتند.

سرپرست اداره میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری کاشان ضمن ایراد سخنرانی کوتاهی روند ثبت آثار تاریخی ایران به معرفی هفت اثر تاریخی و مشهور ملی کاشان پرداخت.
مهران سرمدیان گفت، تپه‌های سیلک به شماره ۳۸ در سال ۱۳۱۰، مسجد میرعماد به شماره ۱۱۷ در سال ۱۳۱۰، مناره زین‌الدین به شماره ۱۱۸ در سال ۱۳۱۰، بقعه امامزاده حبیب بن موسی به شماره ۲۳۷ در سال ۱۳۱۴، باغ فین و مجموعه بناهای آن به شماره در سال ۱۳۱۴، مسجد و مدرسه سلطانی به شماره ۲۵۱ در سال ۱۳۱۵ و مسجد جامع کاشان به شماره ۲۵۲ در سال ۱۳۱۵ هفت اثر تاریخیِ ملی به‌عنوان اولین‌های آثار ملی در این عرصه در کاشان هستند.

در ضمن این برنامه با اهدا لوحی به خانواده پور سیدی از زنده‌یاد سید مهدی پورسیدی و نیز مدیران و سرپرستان ۵۰ سال اخیر باغ فین همچون خانم زهره حنطه و آقایان سید علی پورسیدی، عباس تراب زاده، علی‌اصغر میرخلف، محمود افضل نیا، محسن احمدی کافشانی، سید سعید آقامیری شَعرباف که در جلسه حضور داشتند تجلیل و قدرانی گردید.

در پایان این برنامه از برگزیدگان مسابقه عکاسی خط آسمان، از خانم‌ها نفیسه حقیقی فر، نفیسه اسماعیلی و آقایان مهدی یوسفی فر، رضا قاسمی، سید هادی شفیعی و مالک مقامی و نیز، تجلیل شد

لینک خبر: http://kashannews.net/?p=72737
مطالب مرتبط

دیدگاه شما

لطفا مقدار صحیح را در کادر زیر وارد نمایید: