تاریخ ارسال : ۲۴ آذر ۱۳۹۷ ساعت : ۱۰:۱۲ ق.ظ ۰ نظر
Print Friendly
وضعیت درختان در پروژه زیرگذر مدخل

پروا مکن ز برق که برجایی ای درخت

کاشان نیوز: فضای مجازی این روزها درگیر پروژه زیرگذر مدخل و تخریب نماد میدان شده است. بسیاری از شهروندان پس از شروع تخریب شبانه نماد میدان واکنش‌های متفاوتی نشان دادند، اما تنها بعضی به فکر درختان محدوده میدان مدخل و بلوار شهید خادمی بودند که تکلیف آن چه خواهد شد؟

صبح چهارشنبه کارگران به جان درختان بوستان شهید حسن‌زاده ( پارک کوزه) افتاده بودند و تعدادی از درختان این پارک را از ریشه در آورده و قصد حمل آن را داشتند. خبرنگار کاشان نیوز پس از مشاهده این صحنه از کارگران و پیمانکار شهرداری منطقه دو علت را پرس و جو کرد و جواب‌های ضد و نقیضی شنید.

از کارگرانی که می‌گفتند این درختان منتقل شده و دوباره کاشته می شوند و حتی گفته شد در نهایت سوزانده می‌شوند! پیمانکار جابه‌جایی درختان، خبرنگار ما را به پرسش از مسئول مربوطه در شهرداری منطقه دو ارجاع داد. در تماس با آقای ارشادی دریافتیم لزومی ندارد خبرنگاران بدانند درختان به کجا منتقل شده و تکلیف آن‌ها چه خواهد شد.

در نهایت با کنجکاوی بیشتر ما را به حمیدرضا ممیز، رئیس سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری کاشان ارجاع دادند.

حمیدرضا ممیز پس از تشکر از خبرنگار کاشان نیوز برای پیگیری این موضوع، عنوان کردند پروژه انتقال درختان در هفته آخر آذر آغاز می‌شود و دو مکان از جمله پارک ناژون و محوطه ساختمان کمیته امداد برای انتقال آن‌ها انتخاب شده‌اند. به گفته رئیس سازمان پارک‌های شهرداری کاشان، از خبرنگاران برای انتقال دعوت خواهد شد تا از تمامی مراحل گزارش تهیه شود و خیال شهروندان دوستدار محیط زیست از این بابت راحت باشد.

ممیز در توضیح اینکه درختان پارک شهید حسن‌زاده چه وضعیتی خواهند داشت افزودند: محدوده کوچکی از این پارک در طرح است و درختانی که از ریشه درآورده شده، خشک یا نهال‌های نیازمند رسیدگی بودند که به گلدان منتقل می‌شوند.

لینک خبر: http://kashannews.net/?p=72864
مطالب مرتبط

دیدگاه شما

لطفا مقدار صحیح را در کادر زیر وارد نمایید: